Etrafımdakilerden çok etkilendim sizce yanlış mı düşünüyorum?

benm 1 yılık bir ilişkim var ama daha evlenmemize çok var devam edersek askerlikti iş güçtü derken en az bir 3 sene .. bazılarına bakıyorum bunlara arkadaşlarım da dahil tanışıyorlar konuşuyorlar 2 3 ay sonra söz kesiliyo nişan oluyo 5 6 ay içersindede evleniyorlar ve mutsuz olanıda görmedim daha bugun de bizim uzak akrabanın kızını nişanlamışlar... bu olaylar beni etkiledi faceden bir arkadaşım vardı evlenmişler bugun 3 ay önce nişanlanmışlardı kavuşmuşlar birbirlerine ama ben.. bu bekleyiş beni yoruyo bu belirsizlik daha askerlik var.. annemlede paylaştım bu konuyu. belkide o olmasaydı karşıma biri çıkacaktı konuşacaktık 1 2 ay işi gücü olacaktı ne bilyim sonrası söz nişan evlilik.. ama bu belirsizlk beni ondan soguttu sizce yanlış mi, düşünüyoroum ?

0|0
725

En İyi Erkek Görüşü

• bende 20 yaşındayım ve 3 senelik bir ilişkim var.. şuan üni 3. sınıftayım ve askerliğiydi falanı filanıydı bizimde nerden baksan bi 3 senemiz var.. Benim de onun da etrafında çok fazla evlilik oluyor bu konu herkesi zorlar sevginin gücü böyle durumlarda ortaya çıkar.. Bence ya hislerin yanlış yada hislerini yanlış yorumluyosun.. Gerçekten soğuduğunu hissediosan bu mesele yüzünden fazla uzatmana gerek yok diye düşünüyorum senin sevgin bu durumu kaldırmaya yetmiyor.. Ama hislerini yanlış yorumluyorsan bian önce sevdiğin kişiyle evlenemenin verdiği burukluk beklemenin yoruculuğu bi dönem seni olumsuz olarak etkiler, sağlıklı düşünemeyebilirsin.. durumun böyle ise bu durumu sevgilinle paylaşıp senin yanında daha fazla olmasını ve bu durumun üstesinden gelmende sana yardımcı olmasını istemelisin diye düşünüyorum.. kendi kendine bi düşün bunların birincisi mi ikincisi mi ona göre hareket et bence.. İnş hakkında hayırlısı olur ben sabretmenden yanayım :)

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 24

• aynı düşünceleri bende yaşıyodum evliliği dönmemek üzere balayına yollamadan önce :) . herkez çat pat evleniyo ya diyodum noluyo :) az bekleyin ne aceleniz var falan ama galiba en doğrusunu yapmışlar ne kadar uzarsa o kadar boku çıkıyo bunu anladım keşke daha önce anlasaydım da herşey için geç olmasaydı :) . ikinci konuya gelince haklısın da askerlik var cıvıyo 8 sene sevmiştik askerden geldim bitti :) hiç bişe olmamış gibi aklında bulunsun ne kadar uzarsa o kadar sonu gelir hazin yağmurlarının .

0|0
    0|0
  • siz kadınların kendini güvende hissetme güvenilir biriyle olma arzusu iyice çığırından çıkmış durumda gördüğüm kadarıyla.. herkesin kendi düşüncesidir seçimleridir ona sözüm yok ama işin okadar kolayına kaçıyosunuz.. benm düşünceme göre bi insanı bi yılda tanımak yeterli değil orası ayrı tabi.senin bahsettiğin kolayını bulsan zordan kaçıcaksın anlamına geliyo .. her ilişkiden sonra kız olarak mağduriyetinizi dilegetiriyosunuz ya bide tam tersinde düşünün olayı erkek açısından belki yıllarca calısıp cabalamıs işini kurmus zor zamanlarını atlatmıs bi kız gelicek şak diye 3-5 ayda o adama kadın olucak..kendinizi güvene almak isteyebilirsiniz ama hayat birazda müşterek olsun..zorlukları beraber mücadele ederek atlatınki bi anlamı olsun..evinizi beraber çalısıp para biriktirp kurun ki anlam kazansn.. bunlar benim düşüncelerim tabiki en sağlıklısının bu oldugu kanaatindeyim

0|0
    0|0
  • Yanlış bir karar. cok erken yapıyorlar. eski bir arkadasım kısa tanışmadan sonra ( 5-6 ay gibi) nişanlanma kararı aldılar ve sonra ayrıldılar. kimseyi bu kısa sürede tanıyamassn iyi günde güzel ya kötü günde ? Şartlar değişirse ? Etrafındakilerden etkilendin acıkcası . Hayırlsıı demek düşer bana :)

0|0
    0|0
  • Sevgiline acıyorum şuan, yazık ya. 1 yıl emek vermiş sana, sabrın meyvesi güzel olur. Bekle bence.

0|0
    0|0
  • bence kendini dişardaki insanlarla kiyaslama yanliş da anlama beni ama senin hayatin sonucta bi karar vermeden önce iyi düşün millete bakip aldan ma ama düşün belki senin için yanliş bi davraniş olabilir zamana birakmaya çalış karşındaki insani da tani .) ne konuştum :))

0|0
    0|0
  • doğru düşünüyorsun bazı şeyler böyle yorar insanları.. beklemek belirsizlik zordur.. kimi neden bekleyeceğini bilmek gerek.. beklediğine değecek mi mevzusu var daha..

0|0
    0|0
  • yaşıtlarınla çıkma o yüzden.ünw di askerlik di iş falan derken 4 yılı geçer.para biriktircek de düzen kurcak da.olsa bile çok sıkıntı çekersin.düzenini oturtmuş insanlarla ewleniyo çewrendekiler ondan mutlular

0|0
    0|0
    • ama öyle birini de bulmak kolay olmuyor .. :(

• bulursun canım.daha olgun insanlarla gezmen lazım.lise ünw deki arkadaşlarınla gezersen bulamazsın tabi

• daha çok gençsin bunları hiççççç düşünme.ekonomik özgürlüğün olmadan da sakın evlenme.

0|0
    0|0
  • arkadan atlı mı kovalıyor merak ettim, nasıl bir aile yaşantınız olduğunu bilmiyorum bu bir eleştiri değil, fakat zaten 26/27 den önceki evlilikler birkaç sene sonra patlamaya başlıyor.

Daha hayatı bilmiyorsunuz neyin ne olduğunu gormeden hadi evlenelim eğlencesinde bir beyin yapısı mevcut.

Biraz yaşayın gorun eğlenin ondan sonra evlenin.

0|0
    0|0
  • adam işini gücünü kurmadıysa napcan yani. sevgin para ya dönüşmüş kusura bakma ama inceden inceden öyle olmuş

0|0
    0|0
  • elestırye acıkmısın bılmemde ayrılma zmnn gelmıs sewen ınsan bunları dusunmez nasıp kısmet ısıdır artı 3 ay tanıss soz yp ewlen 5 sene sonra ayrıl burda bana karsıs cıkan cok oalcaktır ama ıstatstıkler bunu gosterıyo :))

1|0
    0|0
  • :))

''Bu milletin kadınıyla evlenmek, sevgili olmaktan daha kolaydır''

1|1
    0|0
  • bu dusuncenı cocuga soyle , bırazcık guclu bı ınsansa senı terkedecektır , ben olsam tkmeyı vurmustum

0|0
    0|0
  • bence sen ilk olarak şunu sormalısın kendine; ben bu adamı zaman sınırım olmaksızın bekleyecek kadar seviyomuyum?

0|0
    0|0
    • su an bi sogukluk var ona karşı

• o zaman ne kendini üz nede onu çünkü değil 5 yıl 10 yılda beklesen beraber olsanız sonra evlenseniz bu işin sonu hüsran olur bende senin durumundaydım evlendikten sonra anladım ki o duyguyu hissettiğimde ayrılmalıymışım 2 yıl bile duramadım onunla soğukluk girdimi kaçacaksın o ortamdan gitmez. sanada onada yazık...

• o çocuğa bi iyilik yap. bırak onu. ayrıl.

0|0
    0|0
  • Sabır yahu seviyorsan sevmiyorsan vakit harcama.

2|0
    0|0
  • kaç yaşındasın bilmiyorum 22 olsa gerek sanırım okulun varsa okulunu bitirmen gerekmiyormu evlilik için daha erken değilmi öncelikle hayatını düzene oturtman gerek

0|0
    0|0
  • doğru düşünüyorsun dsha çok kendine bağlamadan bitir ve kendine yeni bir sayfa aç ve yeni bir hayat kur 3 yılda çocuğu bile konuşur dile düşer yani

0|0
    0|0
  • kafanda bitirmişsin zaten soğumuşsun. ayrıl bence.kızlar fırsatçıdır biraz önlerine gelen fırsatları değerlendirmek isterler.sende değerlendirmek istiyorsun değerlendir.görücü usulude daha sağlam oluyor diyorlar bencede haklılık payı var.

0|0
    0|0
  • çok yanlış düşünüyorsun kızdım sana

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 7

• Bunları düşünüyorsan o ilişkiden tek beklentin sadece evlilik üzerinedir ve karşındakini de sevmiyorsun demektir. Adam ne yapsın yani askerliğini mi yaksın? İş güç kurmadan evlenmeye kalksın da 3 ay sonra soluğu mahkeme kapılarında mı alsın? Evlenenlerin şartları olgunlaşmış ki evlenmişler hani şöyle bi durum olur seni anlarım. Adamın askerliği tamdır, işi gücü yerindedir her anlamda evliliğe hazırdır, beklemeniz için hiçbir sebep yoktur ve seninle evlenmiyordur o zaman haklısın der susarım. Ama böyle bi durumda bencilce düşünüyorsun bunun başka bi açıklaması yok o yüzden ayrıl gitsin de çocuk harcanmasın.

0|0
    0|0
    • artık düşünmüyorum biranlık birşeymiş teşekkür ederm :9

• Canım benim etrafımdada herkes evleniyor çocuk doğuruyorlar bir ben ve erkek arkadaşım kaldık evlenmemiş yani 1,5-2 senedir beraberiz. Tanıştığımızda 3 sene sonra evleniriz diyorduk zaman öyle cabuk geçiyor ki etrafımdakiler evlendi ama kiraya cıktılar,eksik eksik evlilikleri oldu,gelinliği kotu oldu,erken cocuk doğurduğu için pişman vs. Her şey zamanında güzel sabret bende cok istiyorum artık evlenmek fakat daha 1,5 sene okulum var :(

0|0
    0|0
  • Daha 22 yaşındasın bu düşünceleriçin çok erken..

1|0
    0|0
  • çok doğru bukadar uzamamalı. yani herşeyini halletmiş (askerlik iş güç vs). hazır birini bulmak gerekir bence. yoksa belirsiz bir ilişkiye başlamam hoşlansam bile.

0|0
    0|0
    • tabi ohh yan gel yat adam o yasa kadar çalıssın tüm zorlukları kendi atlatsın iş kursun para kazansın kzın teki hop konsun herseye..yok öyle dava hayat müşterek arkadas .senin gibi düşünenin düşüncesinede saygı duyamam.hayat bu kadar kolay değil zorlanın size zahmet.

• Yanlış düşünüyorsun..

0|0
    0|0
  • hakkınız acıl bence sevgılıne bu konuda

0|0
    0|0
  • belirsizlik değil seni soğutan yeterince sevgin yok ona karşı bence sadece soğumana bahane olarak görüyorsun saydıklarını yoksa seven insan bunları görmez bile . aileme açmasaydım belki karşıma biri çıkar evlenirdim demişsinya inan bana sevgiline acıdım . kim bilir ne umutlarla bakıyordur sana . bekleyemiyeceğim diye düşünüyorsan boşuna uzatma kafanda çoktan bitirmişsin sadece kendine bahaneler arıyosun .

tüm bunlar haricinde insanlar hemen tanışıp veleniyorlar mutlu yuvalarına kavuşuyorlar diyorsunya . insanları dışardan izlediğini hatırlatırım . birde yaş aralığına bakıyorumda sen bi 3-4 sene sonra gör o evlenip çok mutlu olan arkadaşlarını ilk senelerden belli olmaz herşey , evliliği erken yaşta yaşayan arkadaşlarımın yüzde doksanı ya boşandı yada şiddetli geçimsizlik yaşıyor. aceleye ne gerek var içine sinecek gerçekten isteyeceğin adamı bul hayatını onunla geçireceksin aynı yaştığa baş koyacaksın her sabah o adamın yüzünü göreceksin iyi düşün

0|1
    0|0
    • canm haklsın bak biliyormusun ben onu çok seviyordum ama su son zamanlar böyle oldum neden böyle oldum ki .. :(

• fazla düğün nişan görüyorsun aklını karıştırma :)

• kesinlikle katılıyorum güzel bi yazı olmuş.yazık çocuga bunları ya aklından çıkar biran önce yada ona söyle terketsin seni.zaman kaybetmeyin yıpranmayın daha fazla

Yükleniyor... ;