Vücut şekillendirme ve geliştirmede genetik ne kadar etkilidir?

Daha doğrusu şöyle sorayım. Düzenli ve sıkı şekilde spor yapıldığını varsayarsak, bu durumda genetiğin etkisi ne kadar olur? Düz hatlı, kıvrımsız bir anatomisi varsa bir bayanın buna genetik diyip çok uğraşmamak mı yoksa değiştirilebileceğini düşünüp disiplinli bir şekilde çalışmak mı gerekir? Özellikle kalça büyütmek için.
Benim vücudum yukarıda belirttiğim gibi. Basenlerim yok, göbeğim var. Armut tipi diyebilirim. Bu genetik çünkü tıpatıp teyzeme benziyorum :)

0|0
310

En İyi Erkek Görüşü

• %60 etki eder

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Spora gidiyodum bir ara. Profesyonel olarak antrenorluk yapan bir hocamız vardı. Yıllardır bu işi yapıyo hobi olarak. Onun başkasıyla konusmasına sahit olmustum. Kadın basenlerinden dert yanıyo. Hoca dedi ki vücudunla barışık ol. Evet spor yaparak eritebilirsin ama basenlerin yine bir nebze genis olabilir. Yani bence vücut tipi de onemli. kimisinin omzu genis olur vs. Ama yine de iyi bir çalışma seni mutlu edecek vucudu sana sunar. Ama zor ama kolay. Umarım sen de benim gibi pes etmezsin.

0|0
    0|0
  • genetik vücut yapısı ve kas tipini söyler, şekillenme, gelişme, kilo verme vs tamamen senin çalışmanla ve beslenmenle alakalı

0|0
    0|0
  • Onemli tabi ki

0|0
    0|0
  • Baya etkili oluyo

0|0
    0|0
  • Genetik çok önemli ben spor yapmadan bile kasliyim karın kanat bile var bir arkadaş var kaç senedir yapmaya çalışıyor protein falan yapamiyor. Bazıları 1 ayda kas yapar bazilari 5 ay misal

0|0
    0|0
  • genler fazla etkili olmaz sporun faydalarında dipnot: biyokimya uzmanıyım

0|0
    0|0
  • aporla değişmeyecek hiçbişey yoktur

0|0
    0|0
  • etkılı oldukca genetık

0|0
    0|0
  • Çok... boy falan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• çok önemlidir genetik ama çalışarak sıkı bir vücut elde edilebilir

0|1
    0|0
  • Kendi fizigini en iyi forma sokarsin sporla. geninde olmayan biseyi olusturamazsin

0|0
    0|0
  • %70 sanırsam

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;