Pilates yapanlar bakabilir mi?

merhaba arkadaslar önümüzdeki ay pilatese baslıyacagım , siz pilatesin ne gibi faydalarını gördünüz? yorum yaparsanız sevinirim :)


0|0
11

En İyi Erkek Görüşü

 • reformer pilates mi yoksa mat pilates mi?

  0|0
  0|0
  • mat pilates

  • benim kız arkadaşım pilates stüdyosu sahibi kendiside 2 yıldızlı hocadır mat ve reformer dersleri veriyor. genelde yani %90 kadınların tercih ettiği harika bir spor özellikle reformer da dietinede dikkat ettiğin takdirde haftalık 3 seans olmak üzere ilk on seansta kaslarını hissetmeye ve farkı görmeye başlıyorsun,20 seans sonunda vücudun sıkılaşmaya başlıyor 30. seans sonunda ise fit bir vücuda sahip oluyorsun. pilatesin yararı fit bir vücut kazandırmakla beraber iskelet sistemini de düzeltiyor hatta iskelet sisteminden kaynaklana duruş bozukluklarını kifoz skolyoz gibi düzeltilmesinde yardımcı oluyor ve inan yani sevgilime gelen bayanlardan biliyorum gerçekten fark yaratıyor. aynı zamanda daha esnek bir vücuda sahip oluyorsun. ve özellikle reformer pilateste dietine dikkat edersen haftalık 3 seanstan 10 hafta gibi bir sürede fit ve esnek bir vücuda güçlü kaslara sahip olman mümkün. bütün bunlar kendine güveninide arttırıyor. mat reformera göre biraz daha yorucudur ve dikkat ister

  • mat pilateste daha çok grup desleri yapıldığından hocanın çok dikkatli olması ve hareketleri tam anlamıyla doğru yaptırabilmesi ve sizin tarafınızdanda tam olarak doğru uygulanabilmesi çok önemlidir. yanlış yapılan hareketin hiç bir faydası olmayacağı gibi kas ve eklemleri gereksiz fazla zorlayabilir. ancak mat pilateste doğru bir şekilde yapılırsa reformer kadar faydalıdır ve benzer sonuçları verir. mat pilates ile başlaman çok güzel ancak bir süre sonra reformer ı da mutlaka tavsiye ederim. sevgilimin bir çok tanıdığı hoca ve stüdyo var ileride reformer pilates ile devam etmek istersen sana yaşadığın yere yakın stüdyo ya da hoca tavsiye edebiliriz.. bize yakınsan kız arkadaşımdan bile alabilirsin reformer derslerini.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;