Bencillik, ego, çatışmalar, oyunlar. Bunların olduğu bir ilişki, sahte/yapay/yüzeysel bir ilişki değil midir?

çoğu insanın hayatı geçmişle hesaplaşmak ve geleceği planlamaktan oluşuyor. pişmanlıklar, acılar, agresiflikler, geçmişte yaşanan şeylerden dolayı daha güçlü olduğunu kanıtlamak için karşısındaki insanı ezmeler. anlayış gösterdikleri suistimal ettiği için anlayışsız olmalar ve bunu haklı görmeler... böyle bir kafa yapısıyla ilşiki yaşanmaz ki zaten.. ilişki yaşayanlar birbiriyle yarışıyor... ilişkinin içinde birbiriyle baskınlık kurma rekabeti varsa bu ilişki değildir. kalpler birbirini tanımıyor demektir. sizin onu kontrol ederek, onunla oynayarak egonuzu tatmin etmeye vicdanınız yetiyorsa zaten o yaşanan şey yalan bi ilişkidir. bunu onun size karşı yaptığı hatalar bahanesiyle haklıymış gibi göstermeniz bu gerçeği değiştirmez. siz onu değil, kendinizi seviyorsunuz... ve onun sizin hayatınızdaki yerini seviyorsunuz. hep "ben"... "seviyorum çünkü" ile başlayan bir kelime, onun sizin hayatınızı daha mutlu yaptığı, kolaylaştırdığı, ya da başka türlü sizi memnun ettiği gerçeğiyle, ya da onun özelliklerinin sizi tatmin etmesiyle bitiyorsa siz "onu" sevmiyorsunuz demektir. aşkta "ben" yoktur, "ben" varsa aşk yoktur...

Güncellemeler:
24 yasindayim, 16-20 ve 20-23 olmak uzere 2 uzun iliskim oldu. kimse ogreneceksin demesin. lutfen.

0|0
10

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Ekekler Mars'tan, Kadınlar Venüs'ten. Tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • okurum... da "bilmiyosun oku da gel"mi diyosun ne bu simdi.

• :) çelişme sorunlaaa.. bişey dediğim yok. okumak güzeldir hem. kitap konuyla ve sorunla birebir alakalı.

• :) celistim dogru... belki de baskalariyla birlikte pratikte uygulayamayan kendime de yaziyorum bunlari.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;