Giresun'da düğünlerde neler çalınır oyunları nelerdir?

Giresunlular :))) sorum size :)

Arkadaşlar ben giresun görele ilçesine bir yakınımın düğününe gideceğim orda düğünlerde neler çalınır oyunları nelerdir :) ben bursalıyım ve hiç karadenize gitmedim çalgıları müzikleri merak ediyorum oynayabilcek miyim :) Link atarsanız eğlenirim :))

0|0
08

En İyi Erkek Görüşü

• ben de orduluyum ama 20 yıldır istanbulda yaşıyorum. ama sana bildiğim kadarıyla bilgi verim yinede. bu aralar çok meşhur olduğu için muhtemelen kolbastı oynayacaklardır.bir de bizim oralarda (ordu-giresun-samsun bölgesi) karşılama diye bir oyun var onuda oynarlar.ama genelde çalgılı olur düğünler.farfara türküsünü de çalarlar.bunun gibi bir kaç türkü daha var ama adı aklıma gelmedi şimdi.ama oyunlar genelde hareketli olur.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Görele ilk önce Kemençenin Başkentidir bunu bil :) Ve göreceğin kemençe ve horon ağırlıklı olur soru giresun merkez olsaydı cevap farklı olurdu ama Görele dedinmi akla kemençe gelir ;)

0|0
    0|0
  • trabzon'luyum ama oyunlar aynı. horon kolbastı garanti düğün ortamına göre nadirde olsa tulum olabilir. ekstra olarak ankara havaları roman havası ve halay da çalınır herkesi gönlü olsun herkes oynasın diye.

0|0
    0|0
  • napcan dugune hazirlik icin once giresun havasi dersleri mi alican

0|0
    0|0
    • aynen evde oynucam biraz öğrencem :D

• ya ders almayacagım bizim burda bi dügün olsa bilirimfarklı bi yere gidiyorm fransız kalmak istemiyorm :D

• olsun olsun bilincli bir dugun davetlisisin. taktir ettim. onceden hazirlikli olma durumu. okeey yani

• karadeniz işte vur kemençenin dibine. gerçi abim giresundan kız aldı geçtiğimiz yaz hep ankara havası çaldılar giresundaki düğünde :D

0|0
    0|0
  • giresun karşılaması, horon, bide kolbastı

0|0
    0|0
  • tulum olabilir

0|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;