Sosyal fobi durumunda ne yaparsınız?

Diyelim ki sosyal fobi hastasısınız.hocanız ödev verdi ve ödevinizde tüm sınıf önünde sunum yapmak.sunum yapmazsanız dersten kalacaksınız.böyle bi durumda ne yaparsınız?

• Sınıfın önünde tüm ezikliğimi ortaya dökerim yinede dersten kalmam.
    A seç
  • Sunum yapmaktansa ölürüm daha iyi.
    B seç
  • Hocama sorunumu anlatırım.bana sunum yaptırmamasını isterim.
    C seç
  • Diğer
    D seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
105

En İyi Kız Görüşü

• paşa paşa dersimi veririm ne yapacağım milletten banane belli bir zaman sonra birdaha görmeyeceğim onları zaten

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 9

• Titreye titreye , terleye terleye de olsa o sunumu yaparım.Bi tane dideral atarım azcık heycanımı alır. =)

0|0
    0|0
    • dideral işe yaramıyor

• paxil kullanmayı düşünüyorum.sosyal fobi açısından en etkili ilaçmış.ama antidepresan ilaç.mecbur kalmadıkça antidepresan kullanmama taraftarıyım.

• Paxil kullandım ben.O da pek işe yaramıyor. :D

• Hayatın boyunca ınsanlardan kaçamazsın bir kez yaparsan alışırsın.Korkulcak birşey yok hepsi arkdaşın sonuçta. Yapacağın sunum yanında olsun takıldığın yerde bakarsın rahat ol.

0|0
    0|0
    • sosyal fobiden kurtulmak bu kadar kolay değil.bir kez yaptığında, eğer sunum iyi geçerse sorunun açısından avantaj sağlamış olursun.yok sunum kötü geçerse bu durum o kişi için daha büyük bir mesele haline gelir.bir daha ki sunumda daha çok korkar.

• Denemeden karar vermek yanlış. Ölüm yok sonunda hiç birşeyde imkansız değil özgüvenin olmalı kendıne.

• denedim ve sunumum kötü geçti.mesele benim için daha da zor hale geldi.

• Hocayla konuşurum.

0|0
    0|0
  • Sınıfın önünde tüm ezikliğimi ortaya dökerim yinede dersten kalmam.

0|0
    0|0
    • peki arkadaşlarının gözü önünde değerinin düşeceğini, ezik birisi olacağın aklına gelmez mi?

• Niye ezik olucaksın ki cesaretli olursan birşeyi belli etmezsin.

• Hocama sorunumu anlatırım.bana sunum yaptırmamasını isterim.

0|0
    0|0
  • Lisede az mı çektim bu yüzden..geçmiş canlandı.

Uçmam gerek..

0|0
    0|0
  • adverse moonwalking yaparım

0|0
    0|0
  • Sınıfın önünde tüm ezikliğimi ortaya dökerim yinede dersten kalmam

0|0
    0|0
  • Bunu sosyal fobimi yenmek icin bi firsat olarak gorurum. Cikarim karsilarina adam gbi yaparim sunumumu. Sonucta onlar da tuvalete gidiyor kaka yapiyor cekincek bisey yok.

0|0
    0|0
    • senin gibi akıllılarda var demekki :D

• Benim kadar olanla karsilasmadim henuz. Yalan sanki kaka yapiyo herkes gecip karsima mukkemmeli oynuyorlar sonra. Peh.

Erkekler Ne Diyor 5

• Sunumu mutlaka fobiye dayanan bir örnekle bitiririm

Sunuma başlamadan evvel ise sınıfa ve hocaya

"hal ve hareketlerim de sunumun bir parçasıdır" diye bilgi veririm.

0|0
    0|0
    • arkadaşların senin nasıl birisi olduğunu biliyor ama.arkadaşlarını kandıramazsın.

• arkadaşlarım alaycı ve anlayışsız.egosal açıdan yükselmek için başkalarının üstüne basan

ergenler gibi.

• O zaman sen onları alaya alan bir örnekleme yap.

Şöyle bir girizgah yapabilirsin.

"Sunumda vereceğim bazı örneklerde içinizden bazı eğitimsiz ve kültürsüz olan arkadaşlar anlamadığından abuk subuk tavırlar bakışlar içine girecektir, etrafınıza bakıp gözlemleye bilirsiniz."

Tarzında daha şık bir biçimde.

Bırak bir birlerine bakıp kendileri arasında eğlensinler.

• ödevini yapsan senin yanında bi arkadasın anlatsa yani hocaya deyip yardım alsan yadaa hasta numarası yap ödevi birinden hocaya gönder :D

0|0
    0|0
  • fobim yoktu ama pek yapma taraftarı değildim. zorunlu olarak yaptım ve artık hocalar sunum versede yapsam diyorum eğlenceli oluyo çıkıp konuşmak ve milletin bakması.

0|0
    0|0
  • böyle bişey başıma gelmişti sanki üni.de. gittim ve C seçeneğini yaptı. :)

0|0
    0|0
  • En Mantıklısı C Tabii ki..

0|0
    0|0
Yükleniyor...