İş görüşmesinde beklenmedik sorunun cevabı nedir?

bugün gittiğim iş görüşmesinde bana sorulan soru önünde 8 adet ağırlık var şekil olarak hepsi aynı içlerinden bir tanesi 100 gram eksik önünüzde bir tartı var ve bu eksik olan ağırlığı sadece iki hamlede bulmanız gerekiyor yani toplamda iki defa tartma hakkın var nasıl bulursunuz?

0|0
215

En İyi Erkek Görüşü

• - 8 adet ağırlığın içinden 2 tanesini ayırır geriye kalan 6 adet ağırlığı da 3 sağdaki, 3 soldaki kefeye koyarım.

- Koyduğum bu ağırlıklar eğer eşit ağırlıkta ise, 100 gram eksik olan ayırdığım 2 ağırlıktan biridir.

- Ayırdığım 2 ağırlığın birini sağ, diğerini sol kefeye koyarım. Terazinin havada kalan kefesindeki ağırlık 100 gram eksik olandır.

Aksi durumda ise;

- İlk işlemde uyguladığım 3 sağ, 3 sol kefeye koyup tartma işleminin finalinde kefelerden birisi havada kalırsa; eksik olan ağırlık o kefededir.

- Havada kalan kefedeki 3 ağırlıktan 1'ini ayırırım. Kalan 2 ağırlığın birini sağ kefeye, diğerini sol kefeye koyarım.

- Eğer terazi eşitse 100 gram eksik olan ağırlık dışarıda kalandır.

- Eğer terazi eşit değilse havada kalan kefe 100 gram eksik olan ağırlığı ifade eder.

0|6
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• basit... 1. ve 2. kefeye 3 er tane koyarsın eğer terazi eşitse dışarda kalan 2 taneyi tekrar tartarsın az olan 100 gram eksik olandır...

eğer biri az ise az olanı 1 er 1 er koyarsın gene eşitse dışarda kalan 100 gram az olandır. eşit değilse zaten belli olur hangisin 100 gram az olduğu tek tek tarttığın için ;)

0|2
    0|0
  • Görüştüğünüz iş neydi merak ettim.

0|0
    0|0
  • ilk basta teraziye 3 er tane top koyarsin iki gozde esitse, kalan iki toptan biri hafiftir. onu bir hamlede bulursun. eger gozlerdeki agirliklar esit degilse iki gozden hafif olan gruptakilerden biri hafiftir. elinde 3 top kaldi. bu uc toptan herhangi ikisini gozlere koyarsin. eger biri agirsa hafif olan top istenilen toptur. esitlerse diger top farklidir.

0|0
    0|0
    • o şekil değil

• kabul etmediler bilmiyorum

• kabul etmedilerse onlarin malligi. ben olsam sonuna kadar bastirirdim dogru cevap bu diye. belki dogru bildigini nasil savunuyosun onu test etmislerdir. bu sorunun cevabi budur.

• çok bilinen sorulardan bide 3 litrelik şişe ve 5 litrelik şişe den 4 litre su elde etme mevzusu var onuda öğren :)

0|0
    0|0
  • sana iş görüşmesinde bunu soran zihniyeti s...

0|0
    0|0
  • 1. ve 2. kefeye 3'er tane ve 2'si dışarıda...

Her şekilde iki defa da bulursun.

0|0
    0|0
  • Bakkal çıraklığı için mi mülakata girdin acaba

0|2
    0|0
  • En az 500 kere mulakat yapmisimdir. Hic boyle bir soru sormadim, soran kisi karsima ciksaydi onu da kesinlikle ise almazdim.

0|0
    0|0
  • orda calısanlara sormak lazım hakkını verırkende bu kadar hesap kıtap yapıyorlarmı

0|0
    0|0
  • cok bsıt soru yha 3 er tane koy esıt se arda klan ıkı toptur eger degılse o uc topu alırın 1/1 koyarsın hngısı cıkar :)))

0|0
    0|0
  • resmen testis geçiyolar bilemediysen o 8 adet ağırlığı ik departmanı olarak totonuza sokun deseydin bende kıl olmaya başladım artık!

0|0
    0|0
  • tartiyi 2 kez kullanma hakkın varsa 4 erli 2 grup yapıp tartiyi iki kez kullanırsın.bence böyle.

0|0
    0|0
    • hayır buda değil bunu bir başkası söledi kabul etmediler

• yok artik. bi hesap etmeyi deneyip yazaydin bence

• işveren kimdir yaa ? ben böyle bişey görmedim ne saçmalık ...

0|0
    0|0
  • Tombalacı mıyım la ben diyemedin mi.. Seçmesini metodunu z***leriminin.. Sakinim sakinim :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İlk önce 3er koyar tartarım.Eşitse kalan 2 kiloyu tartarım ağır basan odur.Eğer eşit değilse ağır basan tarafı ikiye böler tartarım.

0|1
    0|0
    • o şekilde olmuyor

• iki tanesini ayırırım ve kalan 6 tanenin 3 tanesini sağ kısma diğer 3 tanesini sola koyarım.

eğer eşit gelirse hafif olan ikisinden biridir. kenara ayırdığım iki tanenin birini sağa diğerini sola koyarım ve hafif olanı eğer 3 erli koyduğumda bir taraf hafif gelirse hafif gelen kısımdaki o üç ağırlıktan alır birini ayırıp kalan iki taneyi tartarım. eşit gelirse dışarı ayırdığım hafif olandır, eşit gelmezse havada duran hafif olandır.

• Bu soruyu o anda cevaplamamız gerektiği için şuan işe girememiş oluyoruz dimi.Yoksa düşün gel falan diyeceklermi.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;