Ruhen itaatle annelik arasındaki fark...

Erkeklerin hoşlarına gitmeyen şey bir noktadan sonra kadınların anneleşmesi sanırım. Bir tane soru gördüm: erkeğe egodan arınmış bir itaat isteğine değiniyordu. Ama itaat anne gibi itaat değil. Farklı.

Benim sorum bu farka ilişkin..

Bu farkı açıklar mısınız?

Kadınlar anne olunca ne oluyor? İlişkinin tadı ve rengini değiştiren nedir? Aptala anlattığınızı farzedin.

Güncellemeler:
Bayanlar, baylar; Sorum annenin çocuğuna annelik yapması değil, eşine annelik yapması. sevgili konumundan anne konumuna geçmesi, duygusal anlamda.
Çocuk felan yok soruda arkadaşlar.
aptala anlatır gibi açıklama yapmak, yani detaylı bi açıklama yapmak.

0|0
311

En İyi Kız Görüşü

• Çok güzel bir soru.Annesi gibi olmayacaksın mesela herşeyini önemseyip,düşüneceksin ama söylemeyeceksin.Bir gün sevgilimle taksimde gezerken bana bir hediye almak istedi.Onun bütün yaşam şartlarını düşünerek almasına müsade etmedim ne gerek var falan dedim.Çok ısrar etmişti halbuki.Neyse başka bir kız arkadaşımla konusurken lafı açıldı ve bana niye öyle yaptn almasına izin verseydın dedi zaten sana alıcam demişse ona görede kendısını ayarlamıştır demişti.Ne demek istediğimi tam anlatamadım ama bütün bunlardan böyle kaliteli bir soru çıkardığına göre ne demek istediğimi anlayacak kapasitedesindir.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• ewet cogu erkek eşini annesi gibi davranması sevmez ve cok karısmasınıda bilhassa cocugu olduktan sonra eşine daha farklı davranıyor cocuguna daha cok sevgi veryor eşi geri planda kalıyor ama arasındaki farkı korumalı cocuguna annelik kocasınada karılık diye derler yapmalı :)

0|0
    0|0
    • işte bunu daha iyi açıklaman lazım anlamıyorum tam. aradaki fark ince çünkü

• evli değilim ama gördüğüm kadarıyla mesela söyle cocuguna gündüz zaman ayırıp eşi aksam eve geldimi onunla ilgilenebilir hosgeldin nasılsın nasıl gecti diyebilir ve konusurken ve birseyler yaptıgında mesela coraplarını bir yere fırlattıgında anlayısla karsılamalı annesi gibi kızarsa evlendiğinin farkına varamaz koca ve her zaman saygılı olmalı sevecen her konuyuda konusabilmeli yeri geldimi arkadası gibi yeterki doğru söylesin eşi oldugunu ölünceye kadar yanında olacagını unutmamalı

• Aşk Kölelik değil

Gönülden bağlılıktır

Ne istediğini bilmeyen

Her şeyi ister

Ne dediğini bilmeyen de

Böyle mantık dışı arzularla

Tuhaf önermelerde bulunur

İlişkilerin kategorize edilmesi çağımızın en vahim hastalığı

Ruh ikizim olmalı

Tenimiz uymalı

Bana İtaat etmeli

Popüler laf kalabalığı

Bir seveni olduğuna şükretmez

Onun kıymetini bilmez

Ten solar

ölüm gelir

Boşa geçen hayata ne denir

1|0
    0|0
  • İlişkinin rengi aslında basitçe ilginin bebeğe kayması, bebeğin yarattığı yorgunluk...

0|0
    0|0
  • Önce kisa bir saptama: Türkiye'de anne olunca kadin, once esini, sonrada toplumu esine karsi sömürür, cocuk ise hepsini sömürür, baba cikis yolu arar, toplum o'na serefsiz der.. sonra cocuk anne ya da baba olur ayni sey onun basina gelir.

Benim cevabim: Kisinin cevresine verecegi fayda once kendinden baslar. Iliskide bireyler önce "birey olmayi" ve sonra esleri ile "birlikte yasamayi" ögrenmelidirler.

0|0
    0|0
  • şoyle diym annelık deglde erkekler biraz anneye duşkun yetisir genelde istekleri olarak çunku kral odur her zaman bu hep boyledir bunu birlike olduğu insandan görmek ister göremezse başkasından gormek ister duygusal bir açlık mı ego mu bilmem.ama bu boyledir

0|0
    0|0
  • Kadının kocasının sırtına havlu koymadan dışarı bırakmaması gibi bir olay mı anaç bir tavır. Yemeğini elleriyle ağzına ağzına tıkıştırması vs. Böyle olursa nedendir pek bilmiyorum da insan bir süre sonra uzaklaşıyor aşırı ilgi mi ilginin bir garipliği mi ne. Umarım doğru anlamışımdır sorunu

0|0
    0|0
    • Evet.. Kadınlar da uzaklaşıyor işte; cinsel arzuları eskisi gibi olmuyor ve tabi bakış açıları erkeğe..

Paylaşımlarımda link kullanamıyormuşum. O yüzden soruyu göremiyorsunuz.

• Bu durum kişiden kişiye değişiyor aslında bazı kadınlarda bu hep var evli olsun olmasın ilişkilerde bu yaşanıyor gözlemlediğim kadarıyla.

• baba anne kadar cocukla ilgilenemz ve anne ilgisini cocuga verince eşi ile ne kadar ilgilenebilir?

ebru şallı da gecen bi yazısında bunu söyledi ama cocuk olmayınca aile olunmuyor.

sevgili gibi olur çiftler ve sakın cocuk konusunda plan yapmayın. olmasın dersiniz 3 sene sonra da olsun dersiniz ama nasip olmaz.

Allah ne zaman kısmet ederse diyin

0|0
    0|0
    • ortada bi çocuk yok. uf ya

• evet, çocuk sen oluyosun bir bakıma. bu ilişkiyi nasıl yapıyor, falan filan. :D evet anlıyorum..

• ya şimdi nasıl diyim coooooooooooooooooooooook özel şeyler oluyor :)

• Anneleşen bayan nedir ki? bi sapkınlık var gibi geldi

0|1
    0|0
  • Her kadın annelik duygusu yaşar. kimi anne olduktan sonra kimi önce.

0|0
    0|0
  • böyle sosyolojik soruları seviyorum. toplum üzerine konuşmak güzel.

0|0
    0|0
  • ben aptallarla konuşmam :D fazla bunaltmazsa sorun olmaz ne güzel beni düşünüyor başkasını düşünse daha mı iyi olurdu. annelik olayı farklı ya onların kendilerine has hisleri filan oluyor tabi bu çocuklarına karşı eşlerinde filan hissedemezler onu pek

0|0
    0|0
    • senin aptallığına ben küfür ettim mi?

• neyse gizli aptallarla konuşmayalım daha fazla zira bulaşır filan neme lazım

Kızlar Ne Diyor 2

• bunu anlamak için anne olmak lazım ne dense boşa denilmiş olur anlayamaz karşıdaki.. ama anne olunca eş ikinci plana atılıyo..

0|0
    0|0
  • Bence erkekler kaç yaşına gelirse gelsin bir yanları hep çocuktur annelerine düşkündürler evlendikten sonrada eşlerinden şefkat beklerler.kadının ilişkiyi ayakta tutması için kafayı çalıştırması lazım dişi kuş misali

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;