Cumhuriyet kutlamalarımız neden eskisi gibi değil?

Selam arkadaşlar

Cumhuriyetçi bir bayan olarak eski kutlamalarımızın geride kaldıgını acık ve net goruyorum.. Mill duygularımızın unutturulmasını, benliğiminizin terkedilmesini savunan anlayışı kınıyorum.. Eskiden her sene çocukların ellerınde Türk bayrakları okullarda coşkuyla kutlanan cumhuriyet bayramımızı bazı kesimler unutturmaya terkedilmeye yüz tutmuş köhne bir ev gibi eskitmeye modası geçmiş kıyafetler gıbı sandıklara kılıtlemeye çalışıyorlar. Birlik ve beraberlığin gunden gune yok olmaya başladıgı canım vatanımda dış güçler bize oyunlarını oynamaya devam ediyorlar. İstedikleri ruhumuzdaki milli birlik ve beraberliği yoketmek.. güçsüz öylece terkedilmiş bir ulus olarak türk vadantaşlarımızın birazdaha sağduyulu olmasını canı gönülden diliyorum.. Umarım ülkemiz gerici sömüren güclere açık kalmak zorunda kalmaz.. Bunun bu sekilde gerçeklesmeyecegını yurekten arzu etsemde zamana yenik düşmekten korkuyorm. inşallah nesillere tertemız bır gelecek hazırlayacak gücü ve imanı olan cehalete yenik düşmezler.. ya peki sizin yorumlarınız..

0|0
18

En İyi Erkek Görüşü

• ülkeyi 2ye bölüpte biz cumhuriyet çocuğuyuz diyenler utansın. yeğenlerimi alıp cumhuriyet meydanına gittim bugün ellerimizde bayraklarla çok da güzel oyunlar filan vardı hele de silifke yöresine bayılıyorum. bizden ötede de kendini yırtanlar, polislere vuranlar kavga edenler vardı. sanırım sen o grubun içindeydin. bizim tarafa geçseydin herşeyin eskisi gibi olduğunu görebilirdin.

0|0
    0|0
    • yok ben genelden bahsettım... ayrıca o grupta falanda deıldım.. polısle bı ısımde olmadı.. cok donuktu hersey.. tum yurtta oyleydı bazı ıller harıc tabı..

• Özenti ve körlük. insanlar iyice imitasyon olmaya başladı. bizim kendimize özgü yaşam tarzımız vardı, biz eskiden öz eleştiri yapmazdık eleştirilecek yerleri kapatırdık. sonradan bu özentilikden dolayı başladık düşene gülmeye. dış güçlerin ayrıştırmalarına göz yumduk "aa bu çerkez aa bu türk aa bu laz" demeye başladık. bunun aynısını geçmiş tarihlerde gayrimüslümlere yaptılar, 1980 de sağ sol dediler sonra Kürt Türk dediler, şimdi de yine bir bölünmeyle karşı karşıyayız.

• Bu konuda söyleyebilecek çok şeyim var, sığmaz buraya.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Bunları yapmaya çalışanlar başarmıyorda değiller ne kadar üzücü olsa da bir gerçeği inkar etmem mümkün değil, sadece Cumhuriyet kutlaması değil hiçbir şey eskisi gibi değil sadece o olsa yine iyi, zaman ilerleyip gittikçe insanlar bu tarz duygularını günden güne kaybediyor, herkesin aklında farklı bir şeytanlık farklı bir düşünce kimse bunları takmıyor, asırlar önce değil sadece 5 - 10 sene öncesinde bile her şey çok daha farklıydı, daha güzeldi. Ayrıca bu devirde insanlarında birbirine olan saygısı eskisi gibi değil yani baştan sonra her şey değişiyor.

0|0
    0|0
  • Su an Türkiye'de bir islami siyasi devrimi var, bunlar tarikatlar, cemaatlar araciyla ülkenin bütün yönetim anahtarlarini ele almislardir. Kisacasi Erdogan gerçek bir anti-kemalist liderdir, bunu iki yila kadar konusmalarinda saklamisti, artik 50% oyla açikça gerçek suratini göstermektedir, hakaretlerle ve küfürlerle arasi iyidir, hiç bu kadar terbiyesiz ve kültürsüz bir basbakan çikmamistir bu ülkede. Malesef millet uyuyor, laiklik, cumhuriyet elden gidiyor. Cumhuriyet kutlamalari eskisi gibi olamaz artik ama yine bir umudum var, bugün yasaklara ragmen Kadiköyde, Ankara'da bir milyon kisiden bu yasaklari asip toplandilar. Kismet.

0|0
    0|0
    • inş gün doğmadan neler doğar?...:) ıns hersey duzelır..

• Phoenix, hersey kendilinden düzelmez, cumhuriyet, bana sana ihtiyaci vardir, evinde oturup protesto edersen bir seye yaramaz, yani anladin. Bende korkuyorum bu geri zekali iktidardan.

• ben korkmuyorum onlardann ama gelecekten endıslerımız var.. bu ulke sımdıye kadar neden korktu da ondan korkacagız:.

• Milli duygularımız bayramlarımız değil,ulu önderimizi silmeye çalışıyorlar,

0|0
    0|0
  • okullarda atatürk resimleri kaldırılıyor.gençlige hitabe kalkıyo andımız kalıyo.neymiş türküm yazıy.sırf kürtleri bahane ediyolar.şimdie bayramları kaldırıyolar.bunlar iyi günümüz.

0|1
    0|0
    • oyle deme gercekten uzuluyorum..sonunda bır yuzyıl sonra turk ulusu dıye bısey kalıcakmı acaba?

• haklısın...

• bu hükümet yarın tek işte 2 kişi çalıştıracak bigün biri bigün biri.rusya gibi olacak maaşta düşecek

• yakında malesef bu cılız kutlamalar dahı kalmıycak...akp ne yaparsa yapsın halkın gıkı cıkmıyor.. bu durumda onlara daha fazla cesaret verıyor.. atıcakları adımlar cok daha buyuk olucak..korkuyorum acıkcası..

0|1
    0|1
  • hiçbişey eskisi gibi değil, ama bu soruya şöyle bir cevap verebilirim, demokrasiden bahsedilse de mahalle baskısıyla din dayatılmaya çalışılıyor, bu amaçla din haricindeki bütün olgular önemsiz gibi gösteriliyor

0|1
    0|1
  • kurban ve ramazan bayramlarını bile kutlayamaz olduğumuz yıllara değindik devir değişti hersey eskisi gibimi sence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• eskiden tayyip yoktu ondan olabilirmi...

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;