Dün spor yaptım bayadır yapmıyordum, kaslarım ağrıyor şimdi devam edebilir miyim?

Dün spora başladım tekrar ama şimdi önceden var olduğunu bilmediğim kaslarım ağrıyor :)) Devam etmek istiyorum ama olurmu?

0|0
623

En İyi Erkek Görüşü

• bence yeni ısınmışken bırakma ve arada verme. o hamlığını aldı bı kaç gün ağrır onunda ilacı sıcak güzel bir duş ve uyku. ıkı uc gun sonra tamamen alışacak vucut pes etme

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 22

• Hayir tabikide spor yaptin kaslarin yirtildi agri ondan 2 gun bekliceksin kaslar yenilenecek sonra devam

0|0
    0|0
  • etttt

0|0
    0|0
  • Devam etme. 2 gun ust uste ayni kaslarini calistiran hareketler zaten yapma ki agrirken asla yapma.

0|0
    0|0
  • 1 gun dinlen ertesi gun gene kas agrin olucak fakat sen yavas tempo devam et boylece daha kolay atarsin hamligi

0|0
    0|0
  • oldum olası derim spor sağlıga zararlıdır :)

0|0
    0|0
  • kaslarda gelişme oldugu için yırtılıyorlar daha buda ağrı apıyor sıkıntı değil geçicidir 2 gün sürmez ayrıca devam et sporo haif şekilde hiç bişe olmaz ama birer gün mutlaka ara ver kasların birleşmesi için..

0|0
    0|0
    • Kas yırtılması yaşadınmı hiç:) yırtılma olmaz zorlamadan kaynaklı kas ağrısı :)

• Yahu bari bilmiyosun yardım etmeye çalışma!! Aç oku böyle rezalet cahil cahil yazarsan bende dalga geçerim tabi.. Doktor musun? Fizyoterapist mi? Spor hocası mı? İnternetten 2 haber okuyosun gelip burada saçma sapan yorum yapıyosun! bir de üst çıkıp laf anlamayana anlatamam diyorsun bende böyle cahilini görmedim vesselam!!! @MustafaBL

• ılık duş ol devam korkma

0|0
    0|0
  • ara verip başladıysan ağırlığı azalt eski performansını yakalıyana kadarda yükseltme :) ve evet devam edebilirsin son gaz hatta daha fazla bastır üstüne düş sporun :)

0|0
    0|0
    • Kolay görünen harekketler baya ağır geldi.

• o yüzden ağırlığı düşür diyorum zaten hafiflettir zamanla arttırırsın gene çünki eski performansını kaybettin kazanman lazım onun içinde ağırtlığı azalt zamanla yükseltirsin gene

• et tabi bırakma kasların ısınınca geçer

0|0
    0|0
  • devam etmezsen yine ağrır ama sen yanlış yapıyorsun hepsini dakka ile yapmalısın azdan çoğa başlamalısın böylelikle acı olmayacaktır sen direk yüklenmişsin

0|0
    0|0
  • Spora birden yuklenmemek gerekir vucutu alistirip yavas yavas arttirman gerekir. Bu sekilde kas zedelenmesi yasayabilirsin 2-3 gun dinleyip isinarak yavastan baslayabilirsin.

0|0
    0|0
  • 1 gün ara var vucudun ham oldugu icin oyle olmus kas gevsetici al

0|0
    0|0
  • Laktk asit birikmistir, devam et aynen isininca gecer

0|0
    0|0
  • biraz dinlen ondan sonra devam et

0|0
    0|0
  • Birden yüklenme yavaş yavaş :)

0|0
    0|0
    • En basit hareketler çok zor geldi anlamıyorum :)

• Uzun süredir spor yapmadıysan normal ya, yavaş yavaş düzelir çok yüklenme daha çok ağrı yapar.

• devam et.. çivi çiviyi söker... anca geçer...

0|0
    0|0
  • Ben ilk gün spora gitmiştim çok yaptım 3 gün dedeler gibi yürüdüm😊bi haftaya agrımaz alışmadıgından

0|0
    0|0
  • Normal. Devam et

0|0
    0|0
  • devam edersen ağrılar azalır zaten vücudun alışınca

0|0
    0|0
  • 1 gün arayla yap ve muz tüket ağrıları hafifletir hemde protein olmazsa olmaz

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 6

• Bendede oldu ben squat yaptıktan sonra ağrımıştı. Bir spor daha yaptım geçti. Bir okuduğum bilgiye göre kasların yırtılıp iltihaplanmış olabilir. Bunun nedeni kaslarının yenilenmesi ve daha kuvvetli olmasıdır.

1|0
    0|0
  • Evet yavas yavas apisana kadr

0|0
    0|0
  • Bugün dinlen yarın sadece cardio yapmaya git.. Eğer ağırlık çalıştıysan aynı kas grubunu çalıştırmadan diğer kas gruplarına yönelik çalışma yap. Ağrıması çok normal Hamlılktan oluyor. Birkaç güne geçer.. Ama bu sporu yapıp yine araya çok dinlenme verirsen bir daha ki spora gitmende aynı ağrıyı yaşarsın onun için çok ara verme.. Kolay gelsin.

0|0
    0|0
    • Aynen bunu daha önce yaşadım çok ağrıdığı için bir hafta kalkamadım yerimden. Şimdi aynısı oldu.. bir gün dinlenme yeterli mi ozaman? :)

• Aynen, bugün dinlen yarın ağrısada git zaten ısınında ağrıyı bu kadar şiddetli hissetmiceksinde..

• 1 gün arayla yapmalısın..

0|0
    0|0
  • Evet devam et

0|0
    0|0
    • Öksürünce bile karın kaslarım ağrıyor :) aa yavaş hareket edecem.

• hamlamıssın yarına gecer

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;