En iyi savunma sporu hangisidir?

Arkadaşlar ben artık dövüş sanatıyla uğraşmayı düşünüyorum.İnsanın kendini savunması gerekiyor artık.Eskiden çok kısa süre taekwondo ile uğraşmıştım fakat tokul nedeniyle bırakmak zorunda kalmıştım,sadece yaz tatilinde gitmiştim.Şimdi sizce hangi spor daha etkilidir?

• Taekwondo
    A seç
  • Kickboks
    B seç
  • Karate
    C seç
  • Muay Thai
    D seç
  • Aikido
    E seç
  • Judo
    F seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
26

En İyi Erkek Görüşü

• Karate en kolay bulunanıdır ve oldukça da etkilidir. Aikido daha zor bulunur ama çok daha etkilidir. Judo en zor bulunanıdır ve en etkilisidir. Ben Muay-Thai, Kickboks yapıyorum şu an ama emin ol en iyi savunma hiç yumruk yemediğindir. Boksun her çeşidinde yumruk yersin. Sana tavsiyem acilen karateye yazıl, en azından 1 yıl gittikten sonra aikido ya da judoya da başla. O zaman işte sana garanti veriyorum 5 tane sopalı adam dahi gelse bir tane darbe almazsın. Alırsan gel beni bul. :)

0|0
    0|0
    • Hakkaten mi kardeşim?

• Çok ciddiyim ya. Tabi buradaki seçeneklerden konuştum ben. Bulabilirsen Kung Fu da yapabilirsin onun da çok büyük yardımı olur ama oda zor tabi. Sen bu dediklerimin kombinasyonunu yap. Ben 1 yıl kadar Muay Thai yaptıktan sonra, ninjitsu, wingchun, aikido ya da judo yapmak istiyorum. Hepsini sıra sıra yapacağım tabi ama ilk hangisini yapayım karar veremedim. :)

• Tamam eyvallah kardeşim.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Judo

0|0
    0|0
  • Wingchun:))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Muay thai

0|0