Çakmağın yolculuğu nerede nasıl başlar ki?

Çakmağın yolculuğu nerede nasıl başlar ki?... Düşünüyorum hep, bi bakıyorum cebimde iki üç tane çakmak, hangi ara kimin masasından indirdim bunları hatırlamıyorum, turuncu-civert bir çakmağım var, iğrenç bişey adını 'kaybolmayan çakmak' koydum, kimse indirmiyor, zaten önemli olan ateşin keşfi, çakmak sadece bir araç. Ama insan merak ediyor gene de bu çakmak hep cepte olmasına rağmen diğer çakmakların hikayesini, ilk nerede alındı, bilinçli bir satın almamıydı, yoksa paranın üstüne ver işte bitanelerden mi?belki ondan önce de bir başkasının sigarasını yakıyordu. Bilmiyorum, şu an sadece durmuş burnumun ucundaki sigarayı onunla yakıyorum.Ama bunca hatıraya rağmen en lazım olduğu anda, en yakın bakkala fersahlarca uzakta, bir kibrite dahi muhtaç kalmak...mınızırzını...

Yakıyorum sigarayı düşünüyorum, çakmak derdi bitti tabi sigara yanınca, jeton arkadaş. Cebinde ki spesifik bozukpara(ki I<3 bozukpara)dır. Bazen öyle güzel anları öyle bir combo'yla yaparsın ki tek jetonla oyun bitirirsin. Atari salonu gibi hayatlar. Bazen de o küçük tekme basmadığı için sonunu bildiğin oyuna bi dünya jeton kaybedersin. Bazen de hiç bilmediğin bir oyuna jeton atarsın, ne olduğunu anlayamadan 3 canın da yanmış... game over, sayar oradan continue?...10...9...8... Yiyorsa bi jeton daha? Bitmeyen oyunlarda bitmeyen jetonlara kaybolmayan çakmak olmak çakırkeyif perspektiften bakınca ne güzeldir değl mi?

Not1: gizli kullanıcı ''sana çakmak lazım'' diyene ''sana da balla kaymak lazım!'' diyoruz...İnatla.

not2:bu sende ki değil gizli, başka yerde ki bi gizli.

link</a>

1|0
67

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• hikaye çakmakla başladı jetonla son buldu bu saatte zayıflayan algılarım sayende sıfırlandı

0|1
    0|0
  • ay parladıkça çakmak gibi yakabiliyor - çakmağım yok

chainchest eriyip jeton olabilir gibi - peki neden jeton- gerek yok

ceplerim delik (ki<3 bozuk para) ne çakmak ne jeton duruyor.

bu yüzden kendi kendime kendi ışıgım yetiyor.

0|1
    0|0
    • ellerim ıslak ve cebimde bozukpara gibi delik cepten akmayan jeton var, ayışığında kurtlarla raks etmek için son levelde atmam lazım? bu durumda aydınlık yapsan da olur jetonu alsanda, en nihayetinde alt tarafı ıslak işte. Jeton süspansiyonel çakmak ise ay yüzeyine çarpan meteorun tozdan kaldırdığı kıvılcım gibi. Hikayeyi eğip büker uzatır çeker paspas yapar, pençelerimi siler yemeğime başlarım...ne demiştiniz?

• ellerin ojeli bir de,çoktan yüzmeye başladın halbuki nectar gölünde

• ojeler ... skywater üzerinde olsa bir de

• Oyolculuğun nerde başladığından çok nerde devam ettiği önemli en kısa zamanda yolculuğun son bulması ümidiyle

0|1
    0|1
  • bu saatteee bu kadar şeyi yazmayı nasıl başardın. 5 verdim sırf bu yuzden.

0|1
    0|3
  • Sadece notu okudum. Güzeldi.

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• 0|1
    0|0
    • mustapha, milli kahramanımız zaten. Çocukken Teravih gecelerinin vazgeçilmez vaazçisi, bilmem kaç rekat gece vakti hemde, doğru atari salonuna.

• Yolculuğu anlatayım efendim kısaca. Tekelden yada bakkaldan alıyorum aldığım günün sonu hala cebimdeyse şanslıyım. Genelde iş arkadaşlarım ellerinde bir tur atar ya geri gelir yada gitti gider. Bir ara 50 kuruşa aldığım dandik çakmağı bir hafta sonra 180.000 Euroluk patroumun arabasında gördüm ya artık ne diyeyim.

Sadece çakmak parası vermemek için bile her hangi bir tekelcinin evde kalmış kör-topal kızını alabilirim o derece hassaslaştım bu konuda :(

0|1
    0|0
  • tevekkeli hergün boşuna çakmak kaybetmiyorm cık cık cık

0|1
    0|1
  • Usta uçmuşsun sen gece gece :)

0|2
    0|0
  • ben usandım almaktan :D

0|1
    0|0
  • Şeytan aldı götürdü satamadan getirdi de çık işin içinden çok büyük gizemlerle uğraşmamak gerek :D

0|1
    0|0
  • Hep bu demogojik panta ritüelinden oluyo bunlar.

0|1
    0|1
    • hep sadıcım hep demogojik pandaların duygu s*kinden, ula bu lafta döndü dolaştı beni bulda ya, gol sadıcım gol :D

Yükleniyor... ;