Dünyanın en zor mesleğini yapıyorum ama yine de yaşıyorum...

Terör bölgesinde astsubay olarak görev yapıyorum ve o tatlı uykumda uyurken birden teröristler tarafından doğalgaz boru hattının patlatıldığının ve bir güvenlik aracına da ateş açıldığının haberini aldım.. hemen üniformamı giyip hazırlandım ve şu an hazır bekliyorum.. tabi bu dediğim olaylar saat 04.45 sıralarında gerçekleşiyor.. bu mesleği bırakmayı canı gönülden istiyorum ve 7 senem kaldı.. sizce de bırakmalı mıyım ?

0|0
1724

En İyi Kız Görüşü

• aslında o kadar çok şey söylemek geliyorki içimden.siz ve sizin gibi zor şartlar altındaki askerlerimizin allah yardımcısı olsun.kalbimiz sizinle...

0|0
    0|0
    • allah razı olsun sizden de.. sadece dua edin yeter..

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 16

• daha yaşadıkların yaşayacaklarının yanında hiç birşey. Mezun olalı daha 1 sene geçmiş, kıdem alıcaksın ağustosta, sen şimdiden vazgeçmeyi düşünüyorsun. Bilmiyor muydun nasıl şartlarda çalışman gerekeceğini, gerektiğinde ölmen gerektiğini sana kimse anlatmadı mı etrafında, yada okulunda? tabi ki anlatıldı. Ama hadi bir heves diye başladın, üniforma giymek güzel geldi belki, belki de maddi anlamda rahatlattı birden. Ama ayıp be şurda kalkıp bunları söylemen. O taktığın rütbedeki ay-yıldıza hakaret şu sölediklerin. Kimse silah zoruyla sokmadı ya seni TSK'ya. Girmeseydin hocam kaldıramıyorsan. Üniformamı giydim hazırlandım diyosun ya, sen sadece hazır bekle olur mu, hatta git bi aynada kendine falan bak. Çünkü senin için önemli olan bu. Sinirden deli oldum beee! Hocam daha açığı ne bilio musun, bu kadar bencil olup bu işi beceremiceksen 7 sene bekleyip meşgul etme devleti, çık git. Çünkü sen façanı düzeltim diye uğraşırken ölmeye hazır gerçek askerler var memlekette.

0|2
    1|3
    • bir emekli subay çocuğu olarak +1

• Çalıştığın karakola kadar herşeyi burda ifşa ediyosan senin üzülmeye hakkın yok arkadaşım.

• ifşa etmedim ama..

• Ayrıca şunu da söylemeden geçemicem, askeri personel olarak çok düşünceli olan bir adam; olay detayını vermez! Google kullanabilen teröristler olduğunu biliyor olduğunuzu düşünüyorum. Olayı, saatini yazdığınızda olay yeri ve oradaki karakol ismine ulaşmanız 3dk. sürmüyor. Bu sadece kendi hayatını değil o karakollardaki tüm personelin hayatını tehliikeye atma sorumsuzluğudur. Kimse de kalkıp bana bu adam vatan aşkında falan demesin!

0|1
    1|0
  • Demek ki ecel vaktin gelmemiş. Gelmiş olsa istersen Antalya da ol farketmez, ölüm gelir seni bulur... Bu arada sen bilirsin kafana göre takıl... Hayat senin hayatın.

0|0
    1|3
  • güzel hikaye.

1|6
    3|6
    • hikaye mi sen kıçını ısıtırken millet çatışıyor sen makyaj topuklu ayakkabı düşünürken millet can veriyor tabi kız olduğun için bilmemen normal

• :))) Haha bazı salaklar yediği yetmez bir de savunuyor.

• @Misafir : Kalbimi kıracak kadar kötü birşey söylemedin. Ama yanılıyorsun anlamalısın bence.

• Soyleyecek birseyim yok aslinda kendi kararindir elbette ama bu meslegi nivin sectigini hatrla derim..

Allah razi olsun emin ol senin gibilere hepimiz minnettariz sizlere can borcumuz var elbette.. Senin yerinde bende olmak isterdim biliyorum demesi kolay belki bende yapamazdim dayanamazdim ama kendini nasil iyi hissedeceksen onu yapmani isterim..

0|0
    0|0
    • bu mesleği yapacağım ve bırakmayacağım..

• Hayirlisini dilerim.. Emin ol cok sevindm basimizdan eksik olmayin dualarimiz sizinle kendinize iyi bakin :/

• çok teşekkürler hanımefendi.. sizde kendinize çok iyi bakın :)

• 7 seneye kadar alısırsın baktın hala memnun degılsın ıstıfa eder sevecegın meslegın pesınden kosarsın ... Allah kolaylık versın

0|0
    0|0
  • Rabbim seni başımızdan eksik etmesin,sen olmasan biz ne yapardık?Çok bir manin yoksa bırakma,dualarımız seninle.

1|0
    0|0
  • Helal olsun size o kadar cok saygi duyuyorum ki mesleginize Allah yardimciniz olsun her türlü beladan korusun Rabbbim

0|0
    0|0
    • amin cümlemizi hanımefendi.. allah razı olsun..

• tazminat yoksa bırak

0|0
    0|0
  • bence bırakmamalısın ama bol bol dua et :) sevgilimin eline gecse tekrar asker olacak siz bırakmalımıyım diyorsunuz bu ülkenin sizin gibilerine ihtiyacı vaaar :D

0|0
    0|0
  • Allah kolaylık versin karar senin tabi ama birşey olursa şehitlik mertebesi var ki oda herkese nasip değil

1|0
    2|2
  • bırakma bence astsubay olmak için ne çok ugraşanlar var:) allah yardımcınz olsun

0|0
    0|0
  • Bırakma.Kutsal bir mesleğin var.Allah yardımcın olsun.7 yıl bana az gelir.Tabi mesleğinden dolayı sana çok gelir.Ama hem kendin hem vatan için bırakmaman en güzeli.

0|0
    0|1
  • ALLAH sizi daima korusun gercekten duşundukce ben kafayı yiyicek gibi oluyorum zorrr

0|0
    0|0
  • bırkma tbki...ii askerlere ihtiyaç var

0|0
    0|0
    • bırakmayacağım sonuçta ekmek paramı kazanıyorum ama zamanı gelince bırakacağım..

• Allah yar ve yardımcınız olsun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• valla isiniz zor safagınız karanlık derim burda gözümüzde kahraman gibi bir algı olusmuyor malesef

umarım bu olayların barış icinde bir sözümü olur. ben gencecik insanların öldükten sonra vatan sagolsun demem annelerin ve ailelerin ocagına düsen atesi hicbir vatan devlet ne derseniz deyin söndürmez

siyasi ,politik ve bundan rant saglayanlar icin sizin bir öneminiz yada degeriniz yok. ama bu meslege girerken böyle durumlar olacagını bildiginizi zannediyorum o yüzden hakkını fazlası ile vereceksiniz verdiginizide zannediyorum zaten hem piskolojik ve bedensel hemde maddiyat olarak zor şartlar altında calısıyorsunuz . rahat degilsen bırak derim yoksa yapacak bir sey yok

allah kimsenin ocagına evlat acısı düsürmesin

0|2
    0|0
  • Kimse içinde olmadan neyin ne olduğunu bilmez. Sana uymuyorsa ayrılırsın. Meslekten ayrılma sebebin çatışmadan kaçınmaksa bu yönde eleştiri alırsın ve eleştirenler de haklıdır. Diş hekiminin hasta ağzından midem bulanıyor demesi gibi bir şey olur. Onun dışında bu ülkede herkes istediği mesleği yapamıyor veya okulu okuyamıyor. Çok fazla gereksiz mevzuat var. Tahminim o ki sen de sırf karnım doysun, bir mesleğim olsun diye bulabildiğin bu işi yapıyorsun. Bu ülkede askerliğin ne kadar zor olduğunu, şartların ne kadar berbat olduğunu biliyorum. Yani özellikle hizmet aşkı ile yapılmadığında çekilecek bir meslek değil. Hiçbir artısı yok.

Şimdi bu dediğimi çatışmaya girmekten kaçınmak olarak algılayan bazı geri zihniyetliler olabilir de, elin ordusunda cephedeki 1 asker için 7 geri hizmet askeri düşer ve bu gelişmişliktir. Askeri düzendir ve olması gerektiği gibidir. Ülkemizde ise cephedeki 3 asker için 1 geri hizmet askeri düşer. Araçlar saçma sapan külüstürler, silahlar gereksiz G3'ler ve dandik AK-47'lerdir. Özel kuvvetlerimizin sadece dünya standartlarında üstün silahları olur. Onun dışındaki er, erbaş, subay ve astsubaylar adeta ''öylesine'' askerdir. Bu da laçkalığı, sistem açıklarını ve gereksizlikleri getirir. Aksamalar ve saçma çözüm çalışmalarından da bilgim var. Bu ülkede askerlik için ne kadar kutsal deniliyorsa, bir o kadar da iç düzen o kutsallığa göre davranmıyor.

Bakınız buna siz de dahilsiniz. Resmi devlet bilgisini açıktan paylaşıyorsunuz izin olmadan. Baştan aşağı bir reform gerekiyor.

0|1
    0|0
    • Dediklerin de çok haklısın . O kadar Asker tanıdım ki kaldığım yerlerde Lojmanlarda sırf para için emekli olmayan Astsubaylar tanıdım Kantin mubaaya geçen ast subaylarr tandım para araklıyan. Yeni nesil astsubaylığa gieren arkadaşlar parası iyi diye girer birde mesleğini sorduklarında ona gerine gerine astsubayım derler. Gülerim buna...

buarada yazın şahane klavyene sağlık

• İnsanlara bir şey diyemiyorum. Gerçekten mecburlar. Herkesin hakkı var aile kurmaya ve o aileyi geçindirmeye. Bu insanlar da bunu yapmaya çalışıyor. Ordumuz hantal ve ilkel. Baştan aşağı reform bu sebeple şart. İnsanların çoğu öylesine yapıyor bu mesleği. Dediğim gibi iş ve hizmet aşkı için yapan zaten hiç şikayet etmiyor. Bence bu da yanlış. Daha iyisini istemeli her zaman, en iyisini istemeli. Madem bu kadar kutsal o şekilde de değer almalı. Yorum için de teşekkür ederim.

• kendini deşifre etmemeyi öğretmedilermi

2|1
    0|0
  • Ariel arkadaşım daha yorumları okumadan ilk yorum seninkini gördüm ve çıldırdım, Türkiye de insanların her istediği işe sahip olamaması gibi bir gerçeğin var olduğunu hatırlatarak şunu söylemek istiyorum, kimse senin benim onun canını korumak zorunda değil ve korumaz da. Bunu değil 1 sene 10 sn bile kendi isteği ile düşünüp kabullenmiş bir insanı senin ne yargılamaya ne sorgulamaya hakkın yok arkadaşım. Bu kadar vatan seversen sende git doğuya illa asker olman gerekmiyor oradaki karakollara yardım etmek istediğini söle sana her türlü yatacak yer ve yemek verirler merak etme, bakalım o şartlarda ne kadar katlana biliyorsun. Sen sıcak yatağında güne kahvaltı ile başlarken o insan acaba bu gün çatışma olur mu diye düşünüyor. O ölümle konuşurken sen sevgilinle mesajlaşıyorsun, sen kimsin ki onun korkularını veya zayıflıklarını yargılama hakkı buluyorsun kendinde...! Kendi ağzınla söyledin kimse seni oraya göndermedi diye...! evet göndermedi o adam kendisi gitti oraya bundan büyük bir cesaret var mı acaba!

Sana gelince komutanım, bırak askerliği, senin yaptığının yarısını yapacak kadar deli kanlı olanlar var gördüğüm kadarıyla bırak da biraz da onlar üstlensin ülkesini koruması adına askere gidip de ensesi kalınların oyunları altında ezilme görevini...

0|0
    0|0
    • Ya şu yorumlara bak... Ayıptır be ayıp...! Utandım lan hemde nasıl utandım... Bu kişi gerçek veya yalan... Yaptığınız yorumlar içler acısı...

• Evet benim yaşadıklarımın sorumlusu değil. Ama burda böyle konuşması bile cesaretini değil düşüncesizliğini gösteriyor. Özel mesajlarına bakarsan ne demek istediğimi anlarsın umarım.

• Neden onun göstermiş olduğu cesareti az bulmak yerine onun ki kadar bile cesaret gösteremeyenleri kınamıyorsun? Bir işe başlamak hiç başlamamaktan iyidir bence... O cesaretini göstermiş ve dayanabildiği noktaya kadar gitmiş, çoğu insan oraya kadar bile gidemiyor benim anlatmak istediğim bu. Yani ona söylenmeye hakkı olan biz değiliz. Şehit aileleri veya yakınları bile değil. Ona bir tek onun gibi asker olup da devam edenler laf söyleyebilir.

• Askerden önce TSK'daki subayları hep ağır başlı, zeki, vatansever insanlar zannederdim. Kısa dönem askere bir gittim, maalesef kışla egolarını tatmin etmeye çalışan, soytarı tipli subaylarla doluydu.

Düşünün, doldur boşalt istasyonuna gittim. Nöbetçi götüreceğim. Karşımdaki astsubay, ukalaca yellendi sonra da midem gaz yapmış dedi. "Senin gibi askerin.." diye başladım içimden.

Şu andaki mevcut şekliyle ben asla TSK içinde yer almak istemem. Vatansever bir insan olduğum halde.

0|3
    0|0
    • Aynen bir de kısa dönemleri çekemeyip ezmeye çalışıyor zavallılar ben de vatanseverim ama midemi bulandırdılar

• Her gelen şehidin ardından her defasında ve yıllarca hep aynı; "Şehidimize Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Terörle mücadelemiz karalılıkla devam edecektir " deniyor.

sonra askerin elinde bilmem kaç yılından kalmış silah ayrıca yetersiz eğitim almış askeri, çakal teröristin pususuna kurban etme durumları devam ediyor.

Bilmem kaç defa baskın yemiş aynı karakolun sağlamlaştırılması bile halkın, bu duruma aşırı ilgi göstermesinin ardından ancak yapılıyor.

Teknoloji çağında yaşıyoruz; 10 yaşındaki çocuğun elinde 1000 liralık telefonun olduğu çağda, hakim tepelere termal kameralı hareket algılayıcılı ateş etme düzeneklerinin ne zaman yerleştirileceği hala meçhul, bunun için de bir 100 (Allah göstermesin) askerin hayatını kaybetmesi mi gerekiyor.

Böyle bir durum varken, askerlik mesleğinden uzaklaşma niyetindeki bir insanı - askere bile gitmeyen birinin eleştirmesi hemde - eleştirmek hak olmaz.

0|1
    0|0
  • Allah kolaylık versin birader kendi kararın bu bu devletin pkk yı bilerek ve isteyerek bitirmediği ortada eğer ileri derecede güvenlik sorunun varsa iş bulursan bulucaksan bırak derim..

0|1
    0|0
  • Allah kolaylık versin. Ama bu mesleği bırakmak istemeni yadırgadım. Parası için yapıyorsan bırak tabi, başka kazançlı parası bol iş bulursun. Milli ve dini duyguları baskın olanlar yapsın bu işi.

1|0
    0|0
  • en zorunu erler yapıyor. askerlik ve askeriye hakkında bir tek iyi kelimem bile yok ama göreveysem savaşdan korkmam. ohal bölgesinde yapmıştım. sen tatlı uykuna dön bence

1|2
    0|4
  • olm çömez sen nebiçim adamsın insan hiç böyle bi siteye resmini koyarmı sevmiyosan mesleği bırak git burdakilerin sana ne faydası olucak bende doğudayım birsürü olay atlattım ve hatta yaşadımda ama bunları anlatmam çünkü yaşayanlar hatırlamak istemez kendini böyle göstermek yerine adam gibi görevini yap

0|0
    0|0
  • sen birak o biraksin kim yapacak bu isi.

isin espirisi tabiki Allah yardim etsin ne diyim, ama karar senin komutanim.

0|0
    0|0
  • sen burda bu soruyu kızlara sordugun dakıka meslekten ayrıldın zaten ahbab. senın kadar korkak bır asker görmedım. ya maaşının hakkını ver görevını yap yada ıstıfa et. bu sıte de kızlara soru sorarak mı gorev yapıyorsun sen. yada sen meslegını secerken beynın yokmuydu . askerlıgın cok cıddı ve tehlıkelı bır meslek oldugunu bılmıyormuydun. ki bu işe meslek olarak bakılmamalı. dıyecek laf yok

0|0
    0|2
  • Kendini ifşa etmen doğru mu böyle bir yerde , resimlerle vs. ?

1|3
    0|0
  • Yedik bizde :)) Hadi diyelim gerçek o zaman daha vahim daha fena o pozisyonda ks ya girip soru sorman

0|1
    0|1
  • beni alsalardı başvuru yapmıştım askeri okula almamışlardı sicil olayından işte bizim gibi canı gönülden istiyenler bu durumda oradaki rütbeliler bu durumda

1|0
    0|0
  • Askerlik yan gelip yatma yeri değil... İnternete girip "kızlara soru sorma" yeri de değil... Kalkıp yaptığın o kutlu meslekten şikayet etmen hakkıyla yerine getiremediğini gösteriyor zaten... Bence bırakman değil kovulman lazım...

0|1
    0|3
  • Sayın rambo abi :) Vatanı koruyosun sonuçta ,vatan için canını vermeye için el vermiyossa istifa et yada tain isste

0|0
    0|3
  • şark görevi tamamlanınca rahatlarsınız zor meslek allah yardımcınız olsun

0|0
    0|0
  • Tayinin çıkmaz mı zaten ? Bırakmana gerek var mı?

0|0
    0|0
  • evlenmek aile kurmak gibi hayalleriniz varsa bırakmanız mantlıklı, onun dışında onurlu bir meslek.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4
Yükleniyor... ;