Evlilikte kadının çalışması hakkında, beyler bayanlar, fikir lütfen!!...

arkadaşlar, 30 yaşıma geldim, son 3 yılım hariç kendimi bildim bileli çalışırım. şimdi soruyu kadın gözü ile şöyle sorayım,

boşandınız, bir kızınız var, çalışıp çabalayıp para biriktirip onu yetiştirdiniz, aman yük olmayalım diye ana baba ev ahalii faturaları ve çocuğun masrafları çıksın diye edebinizle çalışıp kazandınız. kılı kılına yetirdiniz herşeyi. gün geldi işten ayrılmak zorunda kaldınız. günün birinde evlenmeye karar verdiniz. daha ikinci görüşmede, evlenme teklifi eden insan, size - evlenince 5 yıl çalışmanı istiyorum. ev alıcaz yazlık alıcaz vs. dedi. maaşı 2000 tl. ek gelirleri ile birlikte ortalama 4000 tl. ara ara aşabilir de düşebilirde. yaşı 38 ve çok kültürlü rahat bir insan. kendimi çok tuhaf hissettim. hislerimi bayan arkadaşlar anlayabilirler. (evlenince kızımında yanımızda olması, yahut şimdiye dek çalışmıyor olup huzur isteyişim vs küçük şeyler). yalnış anlamamaya çalıştım. o ise, - kadın çalışmıyorsa erkek kadının elini cebine attırmaz ya da ben senin ayağına geldim, sende benim geleceksin, şartlarında herşeyi, para pul var yada yok gözetmeksizin, aile etrafın vs dinlemeden her ama her şeyin karşılıklı olduğu fikrinde. inanmıyorum ben, bir erkek için helalim dediği bir kadın için paranın bu kadar değerli olabildiğine. yani şimdi bana bi akıl verin, akıl akıldan üstündür... yalnış mı anlıycamm, yoksa doğruyu mu söylüyorr bilemedim. yani hayat müşterek ise, bunca maaşı kazanan birisi için istanbulda yaşamak , bir aile kurmak güçmüdür? geçinilmezmi, yaşanılmaz mı? ne ile alakalı bu? istanbul da oturan arkadaşlar dan da yorum alırsam sevinirim. ne yapacağımı bilemedim. :(( ben mi çok fesadım, yoksa hayat artık, bi kadına bakamayacak hale mi getirmiş erkekleri? yani gerçekten artık evlilik bu mu?

Güncellemeler:
teşekkür ediyorum yorumlarınıza. peki, evlilik öncesi, kadın çalışmıyor ise, herhangi bir ihtiyacın varmı yokmu diye sorarken utanırmısınız? kadının kendinizi kullanacağını mı düşünürsünüz? (hediye almak, yada küçük bi sorunu gidermek gibi)

0|0
38

En İyi Erkek Görüşü

• İstanbul hayatı zordur. 25 yılım geçti orda, en sonunda dayanamadım, memleketime kaçtım. Dışarı adım atman paradır orada. Ne kadar sıkarsan sık. Ancak aylık 2000+ kazanan biri için, gayet normal bir hayat sürülebilir. Ancak kira vermemek şartıyla.

Bir yerden bir yere gitmek, resmen işkence. 2 araç değiştireceğiniz bir mesafeye giderseniz, bütün gün başka bir randevunuz olamaz. Anladığım kadarıyla otomobil de yok... Çok zor yani.

Bu adamın düşünce şekline gelirsek... Günümüz şartları zor. Eğer erkeğin kazancı yetmiyorsa, kadın da eşine yardımcı olmak üzere bir işe girer...ki ben kadının çalışması taraftarıyımdır. Ancak bu düşüncemin parayla ilgisi yok. Ama evlendikten sonra çalışacaksın, ev alacaz, araba alacaz, yazlık alacaz... Böyle bir şart olamaz. Ömrünüz borç ödemekle geçecek. Sürekli sıkıntı, sürekli sıkıntı. Eğlenceniz olmayacak, gezmeniz olmayacak, dışarda yemek...Ayda 1-2 olursa, şanslısınız.

Şahsi fikrim, ay sonunu kıtı kıtına da getirseniz, hayatınız rahat. Bir de elin adamını neden çekeceksiniz? Üstelik de para düşkünü bir insanla, kesinlikle rahat edemezsiniz... Tabi karar sizin... Sonuçta dul kadına toplumun bakış açısı, bilmem ne, ben bunları bilemem...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Ben istanbulda yasiyorum fakat sizin iliskinizde maddiyat on plana cikmis bu zaten bircok seyin onune gecer dunya malida dunyada kalir istanbul gibi yerde cok insan goruyorum asgari ucretle aile gecindirebilen. 2000 tl maas alan erkek bunu soyluyorsa kendinden utanmalidir. Dunya malina verdigi deger sana verdigi degerden daha fazla gibi gorunuyor

1|0
    0|0
  • yuh 4 bın tl ye bı kadına bakamıyosa erkegım demesın.Mıllet asgarı ucretle aılesıne Bakıyor.Istanbulda en pahalı semtte kırada otursan bın tl.Aylık 1.500 tl de harcama olsa toplam 2500 tl.1500 tl para kalıyo artıyo bıle.O adam başka seylerın peşinde.Ablam sen onla evlencegıne hiç evlenme Kendıne bak yeter.Düşün sen kendı basına Bayan oldugun halde (yanlıs anlasılmasın ulkede sapıgı ıtı kopugu cok bı bayanın calısması bu devırde zor ) cocuguna ve kendıne bakmıssın o adam yapamıcaksa bunu evlenme daha ıyı ...

1|0
    0|0
  • Sevdiğin insanın çok kültürlü olduğuna emin misin?

Sende çalış ne demek ki . Sırf yok yazlık için yok ev için .

Girersin krediye alırsın evini paşa paşa ödersin .

Kadın çalışmasa da olur .

Yazlık ve araba istanbul için lüks şeyler .

Öncelikle aile kurmayı amaç etmeli , seni finans kaynağı olarak görmemeli .

1|0
    0|0
  • ben annelik yapmak istiyorum de.kendi çocuğuma kendim bakmak istiyorum de.

1|0
    0|0
  • benim evime aylık 2500 tl giriyor bende istanbuldayım ve bende ayın sonunu zor buluyorum.,

kadının çalışması aile saadeti ve çocukların geleceği için iyi olur diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • kadın çalışmamalı çocuklara bakmalı evde bence

1|1
    1|0
  • Öncelikle sorulmayan bir soru. Normalde olması gereken şudur. Karı-koca birbirine sadakatle bağlı olur. Erkek evini helalinden geçindirmekle bayanda çocukları güzel yetiştirmek, kocasına destek olmalıdır. Kadının çalışmasını erkeğin beklemesi hoş değil. Ancak hayat bir erkeğin altından kalkamayacağı kadar zor ise kadın çalışma ortamı uygun olan yerde çalışarak aileye destek olabilir. Hayatta herkes ev-araba sahibi olmayabiliyor. Ömrü boyunca kirada yaşam sürenlerde var.

2|0
    0|0
    • Eğer kadın haklı olarak ayrılmış ise o dul kadın ile evlenilebilir. Dul kadınla evlenmenin kötü karşılanmasının sebebi bazı bayanların en küçük zorlukta ayrılmaya meyilli olmasıdır. Bu açıdan toplum haklı. Ancak Peygamber Efendimiz'inde dul bir bayan olan Hz. Hatice ile evlendiğini unutmamalı.

Kızlar Ne Diyor 3

• Ya önemli olan senın ne düşündüğün o sana dusuncenı soylemıs ama sen dusuncenı söylenmemiş sın onun söyledıgı de doğru şahsen bende çalışıyorum işten çıksa m ailemden para isteyeme m evlensem eşimden de isteyemem

1|0
    0|0
  • çalış en iyisini yaparsın ... bende çalışacam.p

1|0
    0|0
  • daha evlenmeden oylede denmezki :S

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;