Toplum önünde konuşma yapamıyorum, ne yapmalıyım?

toplum önünde konuşma yapamıyorum, ellerim titriyor, düzgün konuşmam var, ama toplum önünde konuşurken kekeliyorum ne söyleyeceğimi unutuyorum.

yada aklımda oluyor herşey, düşünüyorum ne söyleyeceğimi ama sonrasında kağıda bakıp kalıyorum yazdığım kağıttan okuyorum kekeleyerek, yüzümde kızarıyor :((

ne önerirsiniz?

0|0
112

En İyi Erkek Görüşü

• Her şey panikten kaynaklanıyor, panik de özgüven eksikliği yapıyor ve bu şekilde tökezliyorsun. Hata yapmayacağım diye kasarsan daha çok hata yaparsın. Rahat olup stresten uzaklaşman ve sadece sunumuna odaklanman lazım..

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• Bir gün otobüse bin. otobüste ortalıga akbili istanbul kartı olan var mı diye bagır. sonra cantana bir daha bak tamam gerek kalmadı diye tekrar et.

bunu 3-4 kere otobüsler de yap kimse seni hayıflamaz

0|1
    0|0
  • bunu yenmenin tek yolu bol bol toplum önine çıkmak ve sunu dusunmek aman yaa rezıl olsam nolucak sankı diyebilmek dinleyenleri gözünde büyütmemek gerek

0|1
    0|0
  • BİR DUBLE VİSKİ ŞARAP BİRA YADA RAKI BU İŞİ ÇÖZER YADA ABSOLIT KOKUSU OLMAZ :) CİDDİYİM...AMA BİR DUBLE...

0|0
    0|0
  • benim de ortaokul zamanlarında oluodu hatta bi keresinde tiyatroya adımı yazdılar mezuniyet gösterisinde baya zorlanmıştım ama sonradan ar damarım çatladı heralde o kadar takmıorum :D

0|0
    0|0
  • gayet doğal,dinleyicilerinde çıkarsa heyecanlanabileceğini düşün...hata yapmak ayıp değil ve hataya açık olmalısın...genelde mükemmelciler hatadan korkar...

0|0
    0|0
  • sosyal anksiyete kendini geliştirene kadar ilaç tedavisi falan alabilirsin

0|0
    0|0
    • of ilacta etmez ozaman bana

• bir kaç kere yaparsan bu işi atlatırsın bir zamanlar bana da böyle çok zor geliyordu ama şimdi rahat konuşurum

• yillardir var valla bende

• Bol bol toplum önünde konuşmanı öneririm. Herkesin önünde gözükürsen , seni o kadar dikkate almıcaklardır.

0|0
    0|1
  • Karşındakilerin hepsinin koyun olduğunu düşün :)

0|0
    0|1
  • toplum önünde derken sınıfta falan mı yoksa sen bir lidermisin

0|0
    0|1
  • sen yine iyisin ben bir kere bile toplum önune çıkıp konuşma yapmadım.

İlkokulda andımızı okumaya çağırmasınlar diye hiç ön sıralara geçmedim :D

0|0
    0|0
  • aynen banada oluyo tam konuşurken aniden yutkunuyorum. lafım ikiye kesiliyo. karşımdakilerin bana acıdıklarını düşünüyom. keşke buraya yazmak kadar konuşmakta kolay olsa, bizim için.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bu durumun üstüne gitmelisin yapabileceğine inan ve tekrar dene..

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;