Yardımsever misiniz? Fedakar mısınız?

Yadımsever misiniz yoksa bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın modunda mısınız?Yolda dilenci gördünüz para verir misiniz?Bir kadın gördünüz bebek arabasını merdivenden çıkaramıyor çıkarır mısınız?Pazar çantasını taşıyamayan teyzenin çantasını alır mısınız?Ya da derdi olan birisini zamanınızı ayırıp dinler misiniz?Vb. durumlar..

0|0
139

En İyi Kız Görüşü

• derdi olanı dinliyorum, özellikle anlatan dinlememi isteyen insanlar da oluyor.

bir arkadaş insanın senle konuşurken herşeyi anlatası geliyor demişti, genelde benle konuştuktan sonra rahatladıklarını söylüyorlar. arkadaşlarım kuzenlerim vs vs.

verilen örneklere göre :

dilenciye para vermem

bir kadın bebek arabasını çıkaramıyor zorlanmışsa yardım edebilirim

bana dokunmayan yılan demem, elimden geliyorsa denerim yardımı ama yardım edeceğim diye de kendimi paralamam.

0|1
    0|0
    • Herkese lazım sizin gibi dert dinleyen :)

• ben tavsiye etmiyorum. dert babası oluyor insan. yaşam enerjisini sömürüyorlar insanın resmen. bi allahın kuluda sen nasılsın demiyor ama. sıkıntı orda. ayar şart

• :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

• yardımseverim.fedakarlık kişiye ve duruma göre düşünülür.

0|1
    0|0
    • zaten herkese karşı fedakar olunca bir noktadan sonra sömürülme başlıyor..

• Kimse bana dokunmasın ben kimseye dokunmim modu.

0|1
    0|0
  • Yardımseverim ama kendimce.

Her dilenciye para vermem ama onları gördüğümde dualar akıp gider dudaklarımdan Bebek arabasını taşıyamıyan biri gördüğüm de yardım etmek insanlık vazifesi gibi birşey Pazar çantası taşıyamıyan teyze gördüğüm de bazen içim gitse de almadığım zamanlar daha çok oluyor. Ama derdi olan insan gördüğüm de tüm günümü ona ayıracak kadar fedakar ve yardım severim.

Ama şunu unutmayalım kime göre neye göre :)

0|1
    0|0
    • Dilenciye de para veren bir Allahın kulu yok mu :/

• Elleri ayakları tutup sadece para için dilenenlere hayır. Yaşlı gördüğüm de (kucagına bebegını alıp dılenen değil bak)

Yaşlılara nadir.

• yardımseverim yardıma ihtiyacı olan birini gördüğümde görmezden gelemem. dilenciye para vermem hele eli ayağı düzgünse hiç vermem. derdi olanı her zaman dinlerim

0|1
    0|0
  • bu verdiğin tüm örneklerin hepsini hemen hemen günlük yaşantımda yapıyorum zaten.. bu tür fedakarlıklar da bulunmayan kişinin zaten hayata karşı olumlu hiç bir düşüncesi kalmamış demektir..

0|1
    0|0
  • Dilencilere para vermiyorum,

Bebek arabası olarak yardım ederim,

Çanta da taşırım,

Derdi olanı dinlemem çünkü ben onun halinden anlayamam, o da benim samimiyetime inanmaz.

Böyle yani. :/

0|1
    0|0
  • Yardım severim ama o anki ruh halime de bağlı bazı şeyler.Mesela çok sinirliysem ya da üzgünsem birinin gönlü olsun diye onu dinlemem(genellikle) ama fiziksel bir yardımsa yaparım.

0|1
    0|0
    • Evet öyle oluyor..

• :)Ama kızgın veya üzgün old. zaman da başkalarına yardımcı olmak için daha çok çabalıyorum.

• hayvanlar için her zaman

0|1
    0|0
  • Evet çok fedakarım derdi olanı dinlerim elinden gelen ne varsa yaparım

0|0
    0|0
  • evet

bazı bazı da anaçlık yaparım

0|1
    0|0
  • değişiyor

0|1
    0|0
  • evet şefkatli ve yufka yürekliyimdir çok anaç yanımda vardır:)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Verdiğin örnekler durumuna göre değişir aslında ; genel olarak kendimi yardımsever birisi olarak görsemde örneklerınden yola çıkarak açıklarsak ;

Yolda gördğum her dilenciye para vermem açıkcası çünkü kimileri görundugunden hatta birçok kişiden maddi açıdan daha iyi durumda oluyorlar. Para haricinde bazen örn: bir cafede otururken ufak cocuklar gelir yiyecek yada ıcecek birsey ıstedıklerı oldu. Parasını vermedim ama istediği yiyeceği aldığım çok oldu.Tbı bazılarının ısteklerı artıyor bu durum karsısında . Yahut mendil satan çocuklardan mendil alırım her ne kadar ıhtıyacım olmasada.

Otobusteyken yaşlılara yer verırım eğer o gun cok yorgunsam yer vermediğim oldu.Ama yinede insanoğlu çiğ süt emmiş sanki kucagındaki cocukla ayakta olanlara bile yer vermez o durumda mecbur veririm. Yer verdikten sonra kimileri sağol demekten bile aciz oluyorlar bu durum beni sinirlendiriyor açıkcası.

Sokak sanatçılarına her zaman destek amaçlı para veririm.

üniversite yıllarında karşılıksız olarak ders anlattığım arkadaşım coktu. bu ders anlatma faslı yeri geldiğinde.vaktimi çok alabılıyordu .

2 sokak köpeğini veterinere götürdüğüm oldu.

yabancı Turistlerine yardımcı olmak hoşuma gidiyor onlarla konuşmak yol tarifi etmek vs.

0|1
    0|0
  • yardımsever biriyim öyle dilenciye üç beş atıp değil yardımı Allah rızası için muhtaçlara yapacaksın gösteriş olmayacak şekilde gizliden gizliye ne yapayım dünya malını

0|1
    0|0
  • Fedakar !

Gerçekten ihtiyacı olana her zaman yardım ederim : D

0|1
    0|0
  • yardımsever fedakardır zati.

0|1
    0|0
  • ekseriyetle ederim

yol soran olduğunda bilmiyorsam yardım isteyen birini geri çevirmişim gibi geliyor, kendim gidecekmişim ki başkasına sormaya (sanki kendi soramıyor) telefondan bakmaya falan çalışırım

0|1
    0|0
    • Bana da öyle oluyor yol soran bir kişiye cevap veremeyince yardım edememişim gibi geliyor.

• dilenci ye para vermek harıç hepsini yaparım..

0|1
    0|0
  • yardımsever olmakk bir ölçütse evet

0|1
    0|0
  • 2 side,

0|1
    0|0
  • yardımsever birisiyim her zaman

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;