Baltacı katerina olayı hakkında ne düşünüyorsunuz ?

baltacı katerina olayı hakkında ne düşünüyorsunuz ? sene 1711 savaşı kazanmış Osmanlı Rus ordusunu komple imha etme fırsatı ve birçok arazi fethedilecek. Fakat bunların büyük kısmından vazgeçerek Katerina karşılığı barışa razı olduğu iddaa ediliyor. doğru olmayabilir de fakat eğer gerçek olduğunu varsayarsak siz nasıl davranırdınız ? gerçekten güzel bir kadın için bütün bu kazanımlardan vazgeçer miydiniz ? ne düşünüyorsunuz olayı insanı açıdan değerlendirirsek ?

Güncellemeler:
moraller bozuluyor işte elimde değil

0|0
27

En İyi Erkek Görüşü

• O kadar yaşlı bir adam o olayı yapmaz yapmadı da. Olay uydurmadır. Baltacı Mehmet Paşa Rus donanmasını sıkıştırmış, Petro'yu kıskaca almıştı. Başlarında padişah olmayan yeniçeriler isyana meyilli olduklarından Mehmet Paşa da Osmalı lehine barış yapmıştır. Kadinla alakalı bir durum yok ortada. Benzer olay Genç Osman devrinde Hotin Kalesi önlerinde de olmuştu. Yeniçeriler isteksiz savaştıklarından lehlerine sonuçlanacak savaştan vazgeçip Lehistan ile barış yapmıştı. Osmalı'yı karalamak için uydurma bir hikayedir Katerina olayı.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben bununla ilgili birşeyler okumuştum daha önce ama olayın aslının böyle olmadığı,aslında Baltacı Mehmed Paşa'nın barışa razı olmazsa büyük kayıba uğrıycağını farkında olduğu buyüzden barış yapmak zorunda kaldığı yazıyordu.

0|0
    0|0
  • baltacinin pipisinin goturdugu yere gittigini

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Katherinanın SArıkamışta bir köşkü var.Akıllara zarar.Biraz bakımsız kalmış belediye ilgilenmemiş ama çok büyük ve görkemli.Sadece salonu halı saha büyüklüğünde.Gizli bir bölmesinden Ermenistana tünel olduğu söyleniyor..Ama o zamandan kalma bir ev olmasına rağmen herşey düşünülmüş.

0|0
    0|0
  • Böyle bir olayı ilk defa duyuyorum ama kadınların Osmanlı'ya çok fazla zarar verdiğini duyuyorum. Doğruysa yazık olmuş ne diyeyim ki !

0|0
    0|0
  • bence uydurma hacım..savaş alanında çariçenin ne işi var?çar bile gitmemiş savaş karısını mı yollıyacak?

0|0
    0|0
  • baltacı katerina kim?

0|0
    0|0
  • Neden olmasın. Çinli kızları sarayınıza kadar getirip cariyeniz yaptınız. Bunda neden olmasın.

0|0
    0|1
  • Keserdim cezayı direkt. Savaştasın, o kadar kan dökülmüş boru değil. Duygusallığa yer yok.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;