Kul hakkının üzerinde önemle duruluyor.

Arkadaşlar Kuran-ı Kerimde kul hakkının üzerinde önemle duruluyor. Rabbim herşeyi affederim ,bana kul hakkıyla gelmeyin buyurmuştur. peki ya bilmeden kul hakkı işliyorsak ? Kul hakkı denilince başkasının hakkı olan birşeyden bizim yararlanmamız demek oluyor. bunu yapmam mesela asla. peki başka ne tür şeyler kul hakkına girer?

0|0
37

En İyi Erkek Görüşü

• Otobüs beklerken birinin önüne geçmenden tutta sınavda arkadaşın istemeden kağınında bakmandan para çalmaya kadar çok şey var...ama niyette öneml burda bilerek bilmeyerek yapılanlar farklı...ahirette allah karışmıyo seni o kişiyle yüzleştiyiro artık orda halletme durumuda nasıl oalcak acaba dünyadaki gibimi bilmyiorum valla kavga çıkar...

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• dedikodu mesele en bilinçsizce yapılan, inancınızda gıybettir

0|0
    0|0
  • kişi hakkında yapılan olumsuz herşey girer. örn: arkaasından konuşup millete kötü göstermek

0|0
    0|0
  • Adamdan borç aldın ancak vermedin. İlla maddi şeyler değildir. Adamın günahını aldın, haksız yere iftira ettin, dedikodu yaptın vs.

0|0
    0|0
  • başkasına zara verdiğini düşünüyorsan, sanada aynı şey yapılırsa üzgün olacağını düşünüyorsan o kul hakkına girer tabi genel olarak

0|0
    0|0
  • kalp kırmak bile kul hakkıdır

0|0
    0|0
  • Tövbe de, olsun bitsin.

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 3

• en önemlisi birinin canını yakma eğer derseki hakkım helal değil dediğin gibi bunun yükü ağır ince bir ipin üstünde asılı kalacaklarmış kul hakkı ile gidenler..

0|0
    0|0
  • etmiyorum hakkımı helal bu dünyada birine yerim cehennemin dibi bile olsa asla asla asla o benim bu dünyada cektiklerimin bedelini mahşerde ödemeli...Üzqünüm :(((

0|0
    0|0
  • Giybet. Iki kisi dedikodu yapiyorsa o ortamdan uzaklasman lazim. Sen orada bulundugun surece sanada gunah yaziliyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;