Türk insanı neden spora bu kadar uzak?

Maddi demeyin bir koşu, yürüyüş bunlarda yapılabilir. Ama insanımızın içinde yok. Oysaki spor kadar sağlıklı kafa açan ve iyi hissettiren başka hiçbir şey olmasa gerek. Siz ne düşünüyorsunuz neden uzağız spora bu kadar?

0|0
1238

En İyi Erkek Görüşü

• Çok fazla şey yazılabilir buna fakat ondan önce çok daha ciddi problemler var. Mesela "Türkler neden eğitime bu kadar uzak bakmakta, "Türkler müslüman olmasına rağmen neden hoşgörüden uzaktır" gibi sorunlar pek çözülmediği müddetçe spor bizim için lüks kaçacaktır.

Fakat bir iki şey söylemek gerekirse; millet olarak bir şeylerin kıymetini gitmeyince anlamıyoruz. Ailesinden uzak kalmak isteyen insanların ailesi vefat ettiğinde, parası varken rahat harcama yaparken para olmadığında son olarak sağlığı varken kıymetini bilmeyip sağlığı kötüye düştüğü zaman keşke yapan insan...

İstatistlik raporlarına bakıldığı zaman Türkiye'de spor yapma oranının arttığını görebiliyoruz. Bu oran nasıl artıyor? Söyleyeyim; bu her sabah akşam stadlarda orta yaş ve üzeri teyzeleri görürüz. Pek koşamazlar ama ciddi bir şekilde yürürler. Neden çünkü sağlığının kıymetini biliyorlar.
    Bu insanlarla muhabbet ettiğiniz zaman size tavsiye edecekleri arasında "gençliğinizin kıymetini bilin" olacaktır.
    Maalesef tembelliğe milletçe her geçen gür alışıyoruz.

Erkeklere soruyoruz neden spor yapmıyorsunuz?
    "Yea ben haftada bir halı sahaya gidiyorum zaten."
    Kızlara soruyoruz neden spor yapmıyorsunuz?
    "Ay canım benim fazlam yok ki neden yapayım?"

Peki son dönemlerde ciddi bir öğrenci nüfusuna sahip Türkiye'de sınavları daha kolay geçmenin yolunun spor yapmayla mümkün olduğunu söyleseydik daha iyi olmaz mıydı?

Neyse fazla uzatmadan şunu hatırlatmakta fayda var "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur."

Hoşça kalın.

3|1
    0|0
    • Söylenecek bir şey bırakmamışsınız tebrikler.

• Din bilgisi ve ahlak bilgisi hocamız hiç unutmuyorum 'islam dini hoşgörü dini değildir' demişti. Bende öyle düşünüyorum paylaşmak istedim. Biraz düşününce ne kadar haklı olduğu da ortaya çıkıyor. 'Kalbim temiz kelimesinin Müslüman birinin iddia edemeyeceği gibi ' anlatabilmişimdir umarım

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 37

• çünkü herkes sosyal medyada zaman geçiriyor gereksiz işlerle uğraşıyor. oysa ki spora bir alışşalar yaşam biçimi haline getirebilecekler. www.idealkilox.com sayfasını ziyaret ederseniz kilo alma, kilo verme, fitness ve vücut geliştirme konularında uzmanlar size yardımcı oluyorlar.

0|0
    0|0
    • resim sana aitse helal olsun ben de bugün gideyim biraz koşayım :)

• teşekkürler vücut geliştirme hakkında daha fazla bilgi almak istersen www.idealkilox.com sayfasını ziyaret ederseniz kilo alma, kilo verme, fitness ve vücut geliştirme konularında uzmanlar size yardımcı oluyorlar.

• pikniğe gitmenin bile lükse kaçtığını bildiğimiz bu ülkede insanlar çalışmaktan başka şeylere ne yazık ki vakit ayıramıyor. eşine çocuklarına ayıramıyo bir de ormana yürüyüşe mi gidecek. olmaz tabi. spor alanları uçsuz bucaksız var bizde ama vakit yok..

0|0
    0|0
    • Oyle ama saglik acisindan da gerekli baksana hepimiz sporu luks olarak algiliyoruz oysa gerekli.

• tabi ki gerekli. elin yaşlı amerikalısı bunqe jumping yapıyor bizimkiler otobüse ters bile binemiyor yok midem bulanıyor yok başım dönüyor bu nedir arkadaş ya.

• Şimdi şöyle düşün. Ağır yaşam koşulları. Hafta da 1 gün izin ya da 2 onda ev işleri. Düzgün çalışma saatlerinin olmamsı. Aksam hava karardıktan sonra magandalar. Biz ancak pikniğe giderek filan özellikle evlenenler için cocuktu işti derken unutuluyor. Ben bile yazları 7-24 dalıyorm fırstaım olursa bısıklete bınıyorum evımızın onu orman ama haftada 1 defa belkı yuruyebılıyorum.

0|0
    0|0
  • sorunuzda genelleme yaptığınız için bunu paylaşma gereği duydum zira "Türk erkeklerinin geneli" gibi bir ifade kullanmış olsanız, paylaşmaya gerek duymazdım. 2 günde 1 koşarım. aradaki günlerde de fitness var zaten.
    https://i.hizliresim.com/DkDA2z.jpg

0|0
    0|0
  • tembellik

0|0
    0|0
  • Ben değilim

0|0
    0|0
  • Hergün düzenli ağırlık çalışıp yürüyüş yapıyorum ama insan ara ara sıkılınıyor.

0|0
    0|0
    • Hayatında hiç spor amaçlı yürüyüş yapmamış insanlar tanıyorum. Elbet arada kaçamak olur ben bunu kast etmiyorum.

• Bende sizi kast emiyorum diyorum zaten.

• Eyvallah da milletimize dayarsan 3 çocuk şartı bide asgari ücretle geçinmeyi diil spora çok afedersin. ıçmaya vakit bulamaz haliyle. Biraz kaymak tabaka , yaşı ergenle askere gitmemiş ya da evlenmemiş yani hayata atılmamış insanların işi oluyor ülkemizde. Onun dışın da çoğu için halı sahalar da ya da parklarda absürd spor aletleriyle depik atmaca.

• Babam gençliğinde boksörlük ve fitness yaparmış. Yaşım 7 iken bana şınav çektirirdi. Yorulduğumu söylediğimde ayak topuğu ile sırtıma bastırırdı. O yaşımdan beri spor yaparım. Aileden gelen bir şey yani (Ç:

0|0
    0|0
  • Aynen öyle. bizim millet cok tembel aslinda. rahata alistirdilar bizi insanlar surekli spor yapsa aktif ilgilense daha saglikli yaşarlar. Ama bunu degistiremiyoruz , insanlar bazi seylerin zamani geçtikten sonra yapiyor malesef

0|0
    0|0
  • türk mutfağı bu haldeyken spora ne hacet ye babam ye

0|0
    0|0
  • ben valla 8 yaşından beri yapıyorum sporu. sağlıklı fit kendine hür bir duruşa sahibim. taliplerimi bekliyorum :D

0|0
    0|0
  • Erkekler spora kızlari etkilemek için gider hepsi bu.

0|0
    0|0
  • ;);)

0|0
    0|0
  • Tembel ve sorumsuz insanlarımız da var çok çalışan sporla çok uğraşan insanlarımızda var genel konuşmamalısın.

0|0
    0|0
  • Haftada ortalama 60 saat çalışan bir milletten bahsediyoruz sporu bırak ailenle pikniğe gidebilirsen dua et.

0|0
    0|0
  • Spor yüzünden önçapraz bağ menisküs amelyat oldum 70 günüm evdeyim sıkıntıdan ölsem. kötü bir şey spor :))

0|0
    0|0
  • Kendime getiren tek şey, vazgeçemem.

0|0
    0|0
  • türkler neden bu kadar eğitime uzak türkler neden bu kadar fazla çalışmak zoruna mesai saati 3 tl mi 5 tll mi ne koça bir saat işte türkler orada spor yapıyor

0|0
    0|0
  • Üşeniyoruz ve halk olarak hobinin ne anlama geldiğini bilmiyoruz bir de geçim derdi zaten bazı insanlarımız fiziki olarak yoruluyor yeterince spora ihtiyaç duymuyor

0|0
    0|0
  • E! Türkler eğer spor yapsaydı "Türk kası" diye bir benzetme olur muydu?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 12

• Sorma ya gittigim spor salonunda uc kizdan biri bendim. Ondan once sabahlari kosu yapiyordum ama hic yasitim yoktu.
    Birbirlerine kosarken kek tarifi veren teyzelerle spor yapiyordum.

Spor onemlidir spora uzak olma nedenimiz ise sporu sadece sismanlarim yapmasi gerektiği yanilgisi.
    Kadin 50 yasinda hayatinda hic spor yapmamis yumurta kapiya dayandi mi yuruyuse cikiyor

0|0
    0|0
    • Aynen öyle niye spor yapmıyorsun diyorum, ihtiyacım yok diyor neyin kafasıysa artık.

• Bir dirhem et bin ayıp örter, kadın dediğin ele avuca gelecek gibi uyduruk, tamamen züğürt tesellisi atasözlerinden anlaşılacağı üzere üşengeçlik. Oysaki kilonun sağlıklı olmadığını dünya alem biliyor.

0|0
    0|0
  • türklerde eski zamanlardaki bilgisizlikten kalma bir insan kiloluysa sağlıklıdır anlayışı var. bence sebep bu

0|0
    0|0
  • Beyinleri yorgun insanların maddi manevi düşünmekten dinlenmeye ve uykuya daha çok ihtiyaç duyuyoruz

0|0
    0|0
  • ihtiyacimiz yok cicim evi süpürüyoz bütün gün 5 saat spordan daha iyi

0|0
    0|0
  • tembel bir toplum olduğumuz için

0|0
    0|0
  • Üşengeciz :D

0|0
    0|0
  • çünkü Türk insanı homini girtlak yemeyi sever sadece

0|0
    0|0
  • Tembellikten :-)

0|0
    0|0
  • Üşengeçlik bence.

0|0
    0|0
  • Kimmis spor yapmayan? Dört yasindan beri duzenli spor yapiyorum:D

0|0
    0|0
    • Ne guzel ama cogunluk yapmiyor maalesef.

• Gobuslerımızle mutluyuzzzz :))

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;