Spor yapmak bağışıklık sistemini güçlendirir mi?

Bağışıklık sistemim zayıfmışta ondan hasta oluyor muşum sürekli. Spor yaparak güçlenirmiş. Bu ne kadar doğrudur acaba?

0|0
313

En İyi Erkek Görüşü

• Spor yapmak bağışıklık sistemini güçlendirmez. Fakat yaptığın sporun yanın da beslenme şekline dikkat edersen bağışıklık sistemin güçlenir. Ayrıca bağışıklık sisteminin hareket ederek güçlenmesi saçma olurdu ama şu bir gerçek ki vücut da biriken yağlar vücudun metabolizmasını yavaşlatır, kan akışın yavaşlar, enzimler yavaş çalışır, yaraların iyileşmesi gecikir, sindirim sistemi yavaşlar, boşaltım sistemi yavaşlar, daha kolay hastalanırsınız.
    Ama spor yapmak bağışıklık sistemini güçlendirmez, stabil tutar

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 12

• hayır sporla alakası yok vücut direnci tamamiyle yediğimiz içtiğimiz şeylerle alakalı, bol vitaminli meyveler ve sebzeler ancak bu ihtiyacını karşılayabilir, vücut direncin düşükse spor yapmanda imkansızdır zaten, o yüzden bol su ve bol meyve ile sebze

0|0
    0|0
  • Çok doğru spor yaptıkça tabi fıtnessı kastediyorum vucudun düzene girmekle birlikte orantılanmaya başlar fazlasyıla yemek yer fazlasıyla su içersen buda doğal olarak bağışıklık sistemini etkiler vee güzel hayat :)

0|0
    0|0
  • tabi ya bağışıklığı güçlendirir, eklem ağrılarını azaltır vs. bir sürü faydası var. sağlıklı yaşam için düzenli spor iyidir.

0|0
    0|0
  • muhtemel.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle güçlendirir, bilimsel araştırmalar bile bunu söylüyor.

0|0
    0|0
    • Herkes güçlendirmez diyor

• Fitness olabilir, hepsi iyidir.

• Peki teşekkürler

• Çok doğru.. Spor yap hücrelerin çalışsın bol bol toksin atarsın.

0|0
    0|0
  • Evet güçlendirir

0|0
    0|0
  • çok yanlış spor yapmak hiçbişeye yaramazki evde otur tv izlerken double chicken menu al ye ozaman daha sağlıklı kalırsın :D

0|0
    0|0
  • Çörek oto yağı kullanınız...

0|0
    0|0
  • kuvvetlendirir tabi ama doğruda beslenmen lazım.

0|0
    0|0
    • Beslenme bozukluğu yok fazla aslında ama teşekkürler

• bir uzmana danışmayı düşünüyorum zaten çok teşekkürler ama :)

• en doğrusunu düşünmüşün bende bu işlerden az çok anlıyan biri olarak herkese bunu tavsiye ediyorum rica ederim:))

• güçlendirir güzel beslenirsen

0|0
    0|0
  • vıtamınsızlıkten olur o

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Brokoli , portakal , yumurta , yeşil çay , ıspanak , domates , süt , yoğurt , kırmızı et... Aynı problem bendede vardı doktora gittim böyle bir liste verdi bunları tüketmeniz gerekiyo :) Umarım faydalı olur..

0|0
    0|0
  • bence evet

0|0
    0|0
  • Vücudunda bişey eksik demekki tahlil yaptir ona göre bişey yap spor sadece vücudu guclendirir

0|0
    0|1
Yükleniyor... ;