1 ay

Bir insan neden avcılığı hobi olarak edinir ki? Neden avcılığı sever ki?

CevapVerin518
Babam Yaban Tv’yi açtı. Birlikte izliyoruz. Babam ve erkek kardeşim ikisi de off be adamların ne silahları var. Bunlar zengindir falan, nasıl avlanıyorlar falan diyor. Tv’deki öküzler de İç Anadolu’ya keklik tavşan avına gitmişler. Etrafa ateş ettiler. Kuş tavşan vurmuşlar av bitmiş diyor ki “ Hiç zevk almadım bu avdan, önceden kuşlar daha çoktu şimdi azalmış. Ama bunda buraya gelen avcıların da payı var. Aşağıda 13 araba saydım. Her tepenin başında bir avcı köşe kapmaca oynadık. Eh yaptık yine avladık da pek iyi değildi.” diyor. İşlerini güçlerini bırakmışlar. Evde karıyı çoluğu çombalağı bırakmışlar kendi kendilerine savaş oyunu oynuyor koskoca herifler. Nasıl bir insan yemeyeceği, kendisine zarar vermediği halde ve çok küçük yani bir keklik herifin avucuna sığıyor bunu öldürmekten nasıl zevk alıyorsun? Hepsi camış gibi olmuş. Altlarında jeepler üzerlerinde kutu kutu fişekler, ellerinde silahlar köpekleri de var. Kendileri göremiyorlar hayvanları çünkü tüyleri falan yerle uyumlu güzel kamufle oluyorlar. Köpekler görüp işaret veriyor. Bu kadar adaletsiz bir ortamdan bir de güçsüz küçücük bir iki kuş vurdukları için bundan zevk almayı düşünüyorlar. Buna da spor diyorlar. Yani koşucuların koşmak yerine arabayla koşu parkurunu geçip ben koşuda birinciyim demesi gibi bu. Hadi, madem spor yapmak istiyorsun şartlarınız eşit olsun hayvan da sen de silahsız olun. Çıkın Kars’ın Ardahan’ın dağlarına kurtlarla av yapın bakalım. İkinizin de silahları olmasın. Kurt bir de ebat boy kilo olarak o heriflerden çok zayıf ve küçük. Şimdi savanaya aslanla av sporu yapmaya bütçe yetmez belki Kars-Ardahan-Erzurum dağları idealdir.
Bir insan neden avcılığı hobi olarak edinir ki? Neden avcılığı sever ki?
9
2
Görüşünü yaz