1 ay

14 futbolcusu koronavirüse yakalanan Belenenses, sahaya 9 kişiyle çıkmak zorunda kaldı! Karşılaşma erken bitti. Fair Play nerede?

SkrErd37
14 futbolcusu koronavirüse yakalanan Belenenses, sahaya 9 kişiyle çıkmak zorunda kaldı! Karşılaşma erken bitti. Fair Play nerede?
Portekiz Lig'nin 12. haftasında Belenenses, sahasında Benfica'yı konuk etti fakat ev sahibi ekip koronavirüs'ten büyük darbe aldı. Maç öncesi yapılan testlerde tam 14 futbolcusu koronavirüs'e yakalandı ama yine de Belenenses, eksiklerine rağmen sahaya 9 futbolcusuyla çıktı.
İlk yarıda 2 oyuncusu da sakatlanan ev sahibi ekip 7 kişi kalmıştı ve Benfica skoru 7 - 0 yapmıştı. İkinci yarı sahaya 7 kişi ile çıkmıştı fakat ikinci yarının başında bir oyuncunun daha sakatlanmasıyla Belenenses 6 kişi kaldı. Son sakatlanan oyuncu orta sahada oynayan bir kaleciydi. Hakem de takımın 6. kişi kalması üzerine 48. dakikada maçı bitirdi.
Kulübün başkanı Pedro Soares, maçın bitiminde gözyaşlarını tutamadı. Futbol Federasyonu'na tepki gösteren başkan;Soares; "48 yıldır futbol izliyorum. Hiçbir zaman maça çıkamayacak durumda olan takımların oynanmaya zorlandığını görmemiştim. Futbolcularımız birlik beraberlik örneği gösterdi ancak bu tutum büyük saygısızlıktır. Önceki gün yapılan testlerde 14 futhbolcumuzda koronavirüs tespit edilmitşi, federasyona bu maça çıkamayacağımızı söyledik. Bize verilen cevap '8 kişi de olsanız oynamak zorundasınız' oldu. Bu maç tarihe büyük bir leke olarak geçmiştir."

Benfica başkanı Rui Costa "Kadrolar elimize gelene kadar rakibin 9 kişi çıkacağını bilmiyorduk. Ben de futbolcuydum, sahadakilerin ne hissettiğini anlıyorum. Bizi sahaya çıkmaya mecbur bıraktılar. Karar mekanizması devreye girmedi. Bu şartlarda sahaya çıkmak hoşumuza gitmedi. Portekiz futbolu adına utanç verici bir gece oldu."

2
7
Görüşünü yaz