ARKADAŞLAR BAŞLANGIÇ SEVİYESİ SAYILABİLECEK BİRİ İÇİN BU KALÇA BACAK ANTREMANI NASIL?

IREMUS
Arkadaşlar Merhabalar,
Ben 22 yaşında 46 kilo 153 boyunda biriyim. Sporcu geçmişim yok 1 2 kere reformer pilates yaptım 1 sene öncede evde fitness yaptım. En son 30 kg squat ve deadlift yapıyordum bıraktım. Evde yoga vs yapıyorum.

Bu hafta sonu spor salonuna 1 aylık yazıldım yarın ücretsiz pt ile ilk ve tek birebir dersim olucak vucut ölçümlerim yapılacak ondan beni kendı halimde bırakacaklar.

Araştırmalarıma göre ve kendi bilgilerime göre bir kalça -bacak antremanı yaptım kendime. Benim amacım kilo vermek incelmek değil. Ben küçük kalça ince bacak sevmem. Zaten bacaklarımda çok ince değil. İç bacağımın felan gitmesini istemiyorum. Benim bir sorunum var lakin evde kendi kendime spor yaptığım dönem aşırı inceldım ve bu görüntüden nefret ediyorum.

Bende popo altı üst bacağın dış kısmında yağ birikimi mevcut. Aldığım tüm kilolar sanki popo altıma dış bacağıma gidiyor ben burayı eritmek istiyorum. Çok sselülitim var. Yandan popomun eski dikliği ve yuvarlığı kalmadı eskisi gibi dik ve yuvarlak kalça istiyorum. Bacaklarımı kaslandırmak istiyorum asla inceltmek değil.

İlk haftam ve çok fitness yapmış biri değilim o yüzden düşük ağırlıklar ile başlayacağım

Bulduğum kalça bacak antremanı şu şekilde ;

Kadın bunları yapıyordu

1- Cross Trainer ile başlıyor ama ben yürüme bandı kullanmak istiyorum.
2-Cable Glute Kickbacks - Ben bu hareketi yapacağım fakat 3kg ile başlayacağım ilk set 20 tane. İkincide 4 kg yapacağım kaç tane yapabilirsem. Son seti 3. seti 5kg kaç tane yapabilirsem
3-Hip Abduction Machine- ilk set 3 kg ikinci 4 son 5 kg yapacağım
4-Hip Thrust - Arkadaşım glute bridge yap sen dedi. Ama tek başıma yapmaya güvenemiyorum bu ikili yerine Cable Side Kicks yapacağım
5-Leg curl- İlk set 3kg 2. set 4 son set5 kg
6-İç bacak için olan Hip Abduction Machine - ilk 3 Kg sonra 4 sonra 5
7-Hyperextion- Bunu yapmaya korkuyorum
8- Cable Squat
9- Tekrar Yürüme bandı

Ardından 5 yumurta beyazı hemen. Eve gidince bulgur ya da pilav ile 150 gr tavut ssote.

Not: İncelmek istemiyorum popo altının dış bacağın gitmesşni popomun dışarıya dopru bombesının artmasını bacaklarımın kaslanmasını istiyorum. Yandan popom düz dursun bacaklarım incelsin derdim yok. Tam tersine yandan popom dik ve kıvrımlı olsun istiyorum. Uzun bir süre sonra ilk kez yazılıyorum. Zorlu hareketlere girmek istemiyorum.

Bu antreman için ne düşünüyorsunuz? Eklemek ya da değiştirmek istediğiniz seviyeme uygun isteklerime göre bir başka eklencek sırası değiştirilecek bir durum var mı? Haftada 2 gidicem. 1 gün kol sırt 1gün kalça bacak sayısını arttırıım da
Güncellemeler:
1 yıl
Bilen kişiler cevaplar ise çok sevinirim.
İstanbul Şişli Trumptaki macfite giden hafta içleri kadın-erkek 22-26 yaş arası bilgisi olan kişiler varsa benimle iletişime geçebilir mi? Ben woorkout partner istiyorum. Teşekkürleeerrr
ARKADAŞLAR BAŞLANGIÇ SEVİYESİ SAYILABİLECEK BİRİ İÇİN BU KALÇA BACAK ANTREMANI NASIL?
2
0
Görüşünü yaz