Evde antrenman mı yoksa spor salonunda mı antrenman mı daha faydalı?

Gizli Üye
2 seneye boyunca spor salonunda antrenman yaptım, ancak spor aletlerini pek kullanmadım. Hatta hiç kullanmadım diyebilirim. Koşu bandını kullanırdım en fazla, o da cardio egzersizlerinden önce interval yapıp ısınmak için. Neden bilmiyorum ama aletleri bir süre düzenli kullanmama rağmen hiç bir değişiklik fark edemedim. Grup derslerine, spinning derslerine düzenli ve fazla şekilde katıldım. Genellikle dumbell ve vücut ağırlığı ile yapılan antrenmanlar tercih ediyordum. Şu an sınav senem ve açıkçası spor salonuna gitmek pandemiden dolayı da cazip gelmiyor. Bu iki sene içinde ne nasıl yapılmalı, hangi hareket nereye faydalı bunları ezberledim artık. Sorum şu olacak, ağırlık kaldırmayı sevmeyen biriyim. Evde de temel aletler var zaten, kondisyon bisikleti, direnç lastiği, yoga topu deniyor galiba, step board, dumbell, barfiks. Spor yapmak için boş alanımda var. Bu şartlar altında, spor salonuna gitmek çok gerekli bir şey mi? Yoksa yine bu koşullar altında fitness konusunda sağlam bir noktaya gelebilir miyim? Tecrübelerinizi dinlemek isterim.
Evde antrenman mı yoksa spor salonunda mı antrenman mı daha faydalı?
12
9
Görüşünü yaz