Vücut kılları kas geliştirmek için engel midir?

Spora başladım, vücudumu geliştireceğim ama bir arkadaşım kılların buna engel olduğunu söyledi. Böyle bir şey mümkün mü?
0 0

Çok Süper Cevap

  • Kılların Kas Geliştirmeye Etkisi Var mı?

    Hayır en ufak bir etkisi yok. Vücudun kıllı olması kas geliştirmek için engel değildir. Bu tamamen spor yapıp, istediği sonucu alamayan kişilerin savunduğu bir efsane.

    Protein Kıl Kökleri Tarafından Kullanılır mı?

    Vücut kılları kas geliştirmek için engel midir?

    Kaslar için kullanılan proteinler kıl kökleri tarafından kullanılmaz. Deri ve kas dokularının arasında birçok katman var. Kıl kökleri kas dokularından tamamen ayrı besleniyor. Kıllar için gerekli olan amino asit ve proteinler, kas gelişimi için kullanılan protein miktarının yanında yok denilecek kadar az.

    Sporcular Neden Kıllarını Kesiyor?

    Vücut kılları kas geliştirmek için engel midir?

    Sporcular kıllarını tamamen isteğe bağlı alıyor. Yani tamamen estetik açıdan güzel görünmek için. Kılları yok etmek demek kıl köklerinin güçlenmesi ve daha sonraki zamanlarda şimdi kullandığı protein miktarlarından çok daha fazla proteine ihtiyaç duyması anlamına geliyor. Mantıklı düşününce, eğer kıllar vücuttaki kas gelişimini engelleseydi saçlarımızı bile kesmemiz gerekirdi. Yani üstüne basa basa tekrar söylüyorum kıllar kas oluşumuna engel değil.

    Podyumlarda gördüğünüz vücut geliştirmecilerin kıllarını almalarının tek sebebi kasların daha belirgin gözükmesi. Bu sadece vücut geliştirme ile uğraşanların değil birçok sporcunun uyguladığı bir şeydir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

8 9
  • Hayır değildir

  • Yok artık arkadaşın kafa bulmuş senle bence.

  • Muhtemelen ben de duymuştum bunu. Bi arkadaşım kas gelişimini etkilemesin diye lazere başlamıştı

  • Kendince sporcularin tuysuz olmasina gonderme yapmis zeka küpü

  • engeldir kasin yavas gelismesini sağliyor

  • Al gitsin baklava kıldan gözükmez sonra

  • Hacım kurt adam gibiyim 5 senedir capoeria ve spor yaparım engel değil emin ol kanat çıkarmaya bak efsane oluyor

  • Engel değildir ama yine de kıllı olmak iyi değildir

  • Saçmalamış

  • Engellemez

  • Kıllar ne alaka slalpwöwşdöwşa ama kılsız daha seksi oluyor :S

  • Değil

  • Nba oyuncularının koltuk altları orman gibi ama vücutları şekil.

  • resmen bir yerinden uydurmuş 😂

  • Proteini mi emiyormuş? Galiba öyle bir şey söylediler

  • kılsız vücut kendini daha çok belli eder kesenler de o yüzden kesiyor çoğunlukla

  • Arkadaşında beyin namına hiç br şey yook