5 gü

Fitnessle ilgili sorularınıza cevap vereyim mi?😍?

Gizli Üye
Doğru bilinen yanlışlar;

1) Kizlar, göğüs, omuz, sırt bölgesi, biceps, triceps çalışmak size erkekler gibi kas vermez bunu unutmayin (ki ztn erkekler gibi 50-100 kg calismazsiniz, 5-30kg arasi yeterli ve haftada en az bu bölgeleri 2 defa çalıştırdığnız takdirde hem daha fit hem daha güclu ve az yagli kollara sahip olursunuz)

2) Üst vücut çalışarak hem daha fit ve güclu olmaktan ziyade, ince bel görüntüsune daha kolay kavusursunuz. Bunun dışında haftada en az 2 -3kez bacak / kalça çalışarak dengeli bi fizige sahip oluesunuz.

3) Niyetiniz hem biraz kas ve form vermekseki tum benim gibi hemcinslere sesleniyorum; kondisyonu azaltin ve ağırlık çalışmaya özen gösterin!!!

4) Tek fitness yaoiyorum diye yetinmeyin unutmayin bunun dışında beslenme çok önemli. Beyaz ekmek, makarnayi komple azaltin ya da cikarin. Beyaz pilav daha iyidir ama az yiyin. Kas yapmak ve vucudunuzda belirli degisiklikler istiyoesaniz yeterli protein tüketin yiyin icin. En az gunde 70-80 gram proteinle baslayin ve yeterince karbonhidratta alin sebze ve meyvelerden. Gunde 2-3 meyveden daha fazla meyve tuketmeyin cunku onun icide seker ( iyi olsa bile)

Hayallerinizde kilo vermek /almak var ve biraz yardima ihtiyaciniz varsa MyFitnessPal indirin ücretsizdir ve instagram youtubedan degisik spor hocalarinin videolarina bakin. Bununla beraber spor salonuna yazilin ve spor hocasiyla hayallerinizdeki fizige Sahip olyn.

Not

Ben 3 yildir fitness yapiyorum ve bi surecte kimseden yardim almadim. Okuyarak deniyerek tecrube sahibi oldum ve haftada 5 gun 2-3 yildir spor yapiyorum.
ben yaparsam sizde yaparsiniz, hadi kizlar 
Güncellemeler:
5 gü
Sorular?
5
2
Görüşünü yaz