Muhammed Ali Clay'i kimler tanıyor ve hakkında ne düşünüyor?

Hakkında deste deste kitaplar yazılabilecek bu insan için sizdende bir kaç satır alalım :)

0|0
624

En İyi Kız Görüşü

• Ben sigara içmem, fakat yanımda her zaman kibrit paketini cebimde taşırım.

Ne ...zaman bir günah işlemeye kalksam, bir kibriti yakıp elimi o ateşle ısıtırım ve kendime derim ki:- Ali sen bu ateşe dayanamıyorsun, cehennem ateşine nasıl dayanacaksın?"

Muhammed Ali CLAY

bu sözünü severim.. kendiside tüm zamanların en iyi ağır siklet boks şampiyonu kabul edilir...

4|5
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Yanımda her zaman kibrit paketini cebimde taşırım.

Ne zaman bir günah işlemeye kalksam, bir kibriti yakıp elimi o ateşle ısıtırım ve kendime derim ki- Ali sen bu ateşe dayanamıyorsun, cehennem ateşine nasıl dayanacaksın?"

bir bunu biliyorum

2|3
    0|1
  • Kelebek gibi uçarım arı gibi sokarım :)

0|1
    6|2
  • "o kadar hızlıyım ki, odamda ışığı söndürmeye kalktığımda, ışık sönmeden oturduğum yere dönebiliyorum"

1|0
    0|0
  • boksör ali

0|0
    0|0
  • muhammed ali

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Çok iyi bir stile sahip dünya agır box şampiyonu bir sporcuydu,maçlarını heyecanla bekler seyrederdim,

1|2
    0|0
  • Hollywood'da bir cadde var.Cadde de bütün dünya yıldızlarının bir yıldızı var ve üsütünde adı yazılı.Muhammed Ali'ye de bir yıldız ve üzerine adını yazmayı teklif etmişler fakat Muhammed Ali bu yildizi kabul etmemişi ve kararini böyle aciklamış:

Benim adim Muhammed, Peygamberimizin ismi, ve hic bir insanin Peygamber Efendimizin (s.a.v) isminin üstüne basmasini istemiyorum..

Bunu okuduktan sonra daha bi saygı duyar oldum adama.Parkinson hastası şu an Allah acil şifa versin...

2|1
    0|0
  • Vietkonglularla savaşmak için hiç bir nedenim yok. Şimdiye dek hiçbir Vietkonglu bana 'pis zenci' demedi." Diyerek Vietnam savaşına gitmeyi, kariyerini bitirme pahasına reddetmiş klas adam.

Savaş karşıtı, insancıl, sevgi dolu ama yumrukları adamı komaya sokar.

2|1
    0|0
  • Çalışmanın her saniyesinde nefret ediyordum fakat kendime hep Dayan! diyordum .Bugün çalışacağım ve ömrümün sonuna kadar bir şampiyon olarak yaşayacağım.

MUHAMMED ALİ.

10 numara adam :)

0|2
    0|0
  • bu adamı vietnam savaşından ötürü çok severim

1|1
    0|0
  • amerikalı müslüman olan boksör

1|1
    0|0
  • ''-KELEBEK GİBİ UÇARIM,ARI GİBİ SOKARIM.!'' sözlerini sarfeden efsanevi yetenek efsanevi boksördür. :)

1|1
    0|0
  • gecen bir macını izledim yaşlıydı artık bitmiş dayak yedi yenildi aynı adam mayk tyson deng geldi bu sefer o adam yaşlı mayk tyson genç adamı ne dövdü ama muhammed ali yenmişti ama ali yaşlıydı bitmişti

0|1
    0|0
    • O maç son maçıydı.o rakibide eski boks partneriydi yani Alinin canlı kum torbasıda diyebiliriz :) parkinson hastalığına yakalanmıştı o dönemlerde,

• tyson -58 maçtan 6 yenilgi

Ali -61 maçtan 3 yenilgi (son iki maçı saymam) :)

Sana göre en iyi olabilir ama Muhammed ali tescilli tartışmaz en iyisinin iyisiydi ,Sadece boksör olarak değil.hayatını yaşantısını bir okusan ...Tyson ın kişiliği zayıftı,Hapse bir kadına tecavüz ettiği için girdi.ali de hapse girdi ama Vietnama savaşa gitmeye karşı çıktığı için..

• tyson maçları çok zevkli aliden tabi herkez farklı zevk alıyor tyson zevki hiç birinde alamıyorum futbolda hagi verdiği zevk gibi

• istavrozcular zencileri dışlayınca namazcıların tarafına geçti.amerika savaşta zor duruma düşüp kayıp vermeye başlayınca askerden kaçtı savaş sonuna kadar meksikada kaldı.türkiye'de namazcıların taciz ettiği homoların kilise cemaatine katılması gibi bir olay sözkonusu heralde amerikada fakir zencileri hakir görmeseler durup duruken namaz ayincisi olacak hali de yok.aynı zamanda ucube şiirler yazan bir şairdir."kelebek gibi uçarım arı gibi sokarım "dizeleri ona aittir.

1|0
    2|5
    • Yanlışın var .Muhammed Ali Müslüman olunca dışlanmaya başlandı.Çok Güzel desteksiz sallamşısın.Hiç bir zaman kaçmadı..Vietnama gidip savaşmayacağını söyledi mahkemede ve bunun için 5 yıl hapis cezası aldı, boksa veda etmek zorunda kaldı ,madalyalarına el konuldu,Boks lisansı elinden alındı...ama yinede yolunda devam etti...

• fakir zamanından bahsediyoruz.türkiyede bir çingene 2 milyon dolar para yaparsa çingeneliği biter.amerikada da o tarihte bir zenci aynı miktar para sahibi olursa onun da zenciliği kalmaz.asillerden olur.travestiler para getirmeyince ailesi dışlıyor,para getirince sahipleniyor.boksör olması keriz olmasını gerektirmiyor.ye kürküm ye

• hayatından pek bi bilgim yok ama iyi bi sporcuydu

0|1
    0|0
  • çocukluğunu bilirim onun. ben sigara içerken kibrit aldırırdım ona :-)

şaka bir yana efsane boksördür kendisi.

1|0
    0|0
  • Gelmiş geçmiş en iyi boksör... Şu an 22 yaşında olsaydı yine şampiyon olurdu, millet boks seyrederdi. Ali'de ki teknik hangi boksörde var? Rakibi sol direk çıkıyor, Ali eskiv yapıp adamın yumruğuna bakabiliyor. Bu kadar seri olan başka kim var :D

0|0
    0|0
  • Kendi zamanının en iyi boksörü değildi ama en ünlüsüydü.

Baksanıza hala Ali diyor konuya uzak kimseler :(

0|0
    1|0
  • adam müslüman olmustur kızıda kendi gibi boksör adıda ayseydi galiba oda müslüman muhammet ali parkinson hastası americada ve dünyanın bütün ülkelerinde seveni çoktur

0|0
    0|0
  • Adam gibi adam dediklerimden biridir.

1|0
    0|0
  • boksörün kralı ve muciti kısa ve öz

0|0
    1|0
  • boksörlüğünden çok kişiliğini beğenirim hayat görüşlerini falan

1|0
    0|0
  • İyi adamdır

1|0
    0|0
  • bir lokantada zenci diyen garsonu bir yumrukla yere indiren adam...

0|0
    0|0
    • öyle bişey olmadı sallama :)

• Hiç öyle bişey okumadım duymadım..kaynak gösterebilirmisin ?

• slaytım duruyor mu diye baktım bilgisayarıma da durmuyor. hatta gecen yıl bu zamanlar anlattım. nette ararım bulursam gösteririm

• hayatını derste sunum yaptım bu adamın.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4
Yükleniyor... ;