Fırında kek mi? beton mu?

Şimdi arkadaşlar evimizde yemekleri benim yengem yapar. Ne zaman kek yapmaya kalksa artık korkar oldum. Yaptığı keke ne katıyor nasıl pişiriyor inadına mı yapıyor hepsi bir ? işareti.

Yaptığı keki yolda birinin kafasına atsan 15 tane dikiş atarlar adamın kafasına yaa. Niye böyle oluo diye sorunca yok diyo tepsiden, yok fırın kenarlarını fazla pişiriyo ortalarını az pişiriyo bu saferde böyle oluyo manzeret bol anlıyacağınız. Hakkat neden acaba bilen varmı bu işlerden anlayan. Birde fırında yapılabileck bi kek tarifi verinde yengem yapsın. Yazık bana yaa. :)

0|0
70

En İyi Kız Görüşü

• beceremiyordur tek mazere bu. mesela b en yaptığım yemekler tek kelimeyle iğrenç olur. yapamıyorum yani yemek ama pasta börek konusunda uzmanım. beceri meselesi.

0|0
    0|0
    • börek dedinde daha geççen hafta bi börek yapmış aman allahım dedim heralde harika olucak. dedim nasıl yaptın(bu sırada fırındaydı daha börek) "yufkayla değil hamurla yaptım içine salam kaşar peynir" diyince dedim bende yani ne bulduysan tıkmışsın içine neyse. fırından çıktı zavallı börek kokusu öyle bir ağırki sanki kaşar peyniri kaynatmışlar sonrada yakmışlar olamaz öl bi ağır koku. neyse tadına bakiyim dedim öyle bir börek olmuşki bir kaç ısırık beni 1 gün idare etti yani :D

• işte yani bu beceri işi oğlum bana dediki bi keresinde anne sen yemek yapma ananem yapsın hiç güzel olmuyo sen yapınca dedi :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Göz kararı unu fazla atıyordur. Kek yaparken bütün malzemelerin oda sıcaklığında oması gerekir, her malzeme kattıkça da karıştırılır

0|0
    0|0
  • ağlayan kekten başkasına bakmam ! :PP "mhteşem bi tat,dnemelisin..ama mümkünse yngen ypmasın.." ;) :D

2|0
    0|0
  • 3 yumurta 1 bardak şeker çırpsın.1 bardak süt ve 1 bardak sıvıyağ eklesin.Ununu çok koymasın.Yumuşak bir kek oluyor.Bu arada yengen kek yapmayı öğrenene kadar bir süre evde 5 çayı yapmayın:))

0|0
    0|0
    • ben dün atıştım kendisiyle "malzemelerini herşeyini üzgün koyuyorum yumurtası-nişastası-fındığı fıstığı-üzümü-unu" bşımın etini yedi. Tepsiden yada fırından kaynaklanan bir durum olabilirmi gerçekten harbi merak ediyorum

• Diyetisyene git çok rahatsızsan bir liste hazırlar birde takviye ürünler verir.Uygularsan kilo alırsın.

• Ben ne yaptıysam olmuyo benim ablamda doktor zaten. (diyetisyen değil gerçi ama) ne yaptıysam kilo alamıyorum şöle rahat bi 15 kilo almam lazım ideal kilo erişmek için. yerimde de duramıyoum. kendimi hala çözebilmiş değilim. askerde kilo alırsın dediler olmadı şimdi de evlenirsen alırsın diyoar :D

• yapcak tek şey yengen o alışkanlığı değiştiremez bnce :) sıcak sütlü soslar yapıp dök kekin üstüne yumuşar biraz

0|0
    0|0
  • :D ahahahaha ay kusura bakma çok güldüm ya :D :D

0|0
    0|0
  • bende var bır tarıf cok guzel.ama ılgınc bır durum yengenınkı.ben sana cıkolatalı kek yaparım.

0|0
    0|0
    • off ne güzel olur du valla keşke bize komşu olsaydın.

• Ben de istesem yüzsüzlük yapmış olur muyum:)

• hayır tatlım olurmu keske yakın olsankendı ellerımle yapıp getırırım kız senın soylemen yeter ozelden yazacam canım oldumu.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;