Ya Şu Dambıllarla ilgili sorum olucak Erkekler !?

Ya kardeşim 2 tane 6 kglik dambıl almış evde çalışıyor yaşı 15 boyunda uzamasını falan engeller mi? 2 tane 6şar kglik

0|0
217

En İyi Erkek Görüşü

• yok kardeşim engellemez sadece bacak çalışırsa engeller ama söyle kardeşine 1 sene sonra çalışsın bırakınca kaslar sarkma yapıyor ve 6 kilo çok 2.5dan başlaması gerekirdi

0|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Beslenmesine ve aldığı protein miktarına bağlı.
    Bu kadar erkenden heveslenmesin böyle.
    Ayrıca 6 kg onun için biraz fazla. 3-4 arası kullansın illa kullanacaksa.

0|0
    0|1
  • Boy uzamaasını engelliyor benim arkadaşım dambıl çalışıyordu ve boyu eskisi gibi kaldı yapmaması gerekiyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Ağırlık beline ve ayaklarına binmediği sürece etkilemez. Omuz hareketleri, squat, deadlift gibi hareketler yapmasın. Biceps, triceps, göğüs ve sırt çalışsın.

0|0
    0|0
  • 6 kiloluk dumbell mı sanmam zaten boyu etkilemez body sadece yanlış yaparsan belki ama o ağırlıkla ne yaparsa yapsın birşey olmaz çok çok belini incitebilir kendini zorlayıp sırt kıralsa ondanda ölmez korkma

0|0
    0|0
    • Ya Yatarak çalşıyo ergen işte nabıcan :D bir sorun olurmu boy uzaması konusunda?

• boyuna birşey olmazda kaslarını dengesizleştirebilir bu kadar hevesliyse ve imkan varsa bu işi düzgün yapmak daha mantıklı bende 15 yaşından bu yana ağırlık çalışıyorum boyumda bir sıkıntı yok için rahat olsun

• hayır engellemez hacı

0|0
    0|0
    • Ya Yatarak çalşıyo ergen işte nabıcan :D bir sorun olurmu boy uzaması konusunda?

• beklesın ne acalesı var 3 yıl

0|0
    0|0
  • kardeş tek önerdiğim şey barfiks mekik şınav komando dansı filan yapması şu an onun ağırlıklarla işi yok bende 15 yaşında ağır spor yapmaya başladım boyum ufak kaldı !

0|0
    0|0
    • Tamam 12 gün çalıştı bıraktı bir sorun olmaz dimi?

• yok erken bırakırsa olmaz yüzme taekwondo basket gibi sporlar yaparsa boyu uzar

• Aldığı protein miktarına bağlı..Gerekli proteini alırsa boy uzamasını etkilemez.

0|0
    0|0

• Olm aldığı protein miktarı önemli diyorum hala yatarak çalışır diyorsun asdf

• Yok daha neler bişeycikler olmaz ;)

0|0
    0|0

• isterse amuda kalkip calişsin sıkıntı olmaz ;)

• Engellemez aksine yardımcı olur, boy olayı farklı genelde ağır kilolarda ve uzun süre çalışan insanlarda olur o farklı yani o durum

0|0
    0|0
  • oturarak çalışırsa hiç bir problem olmaz

0|0
    0|0
  • Kesinlikle engeller 19-20 yaşından hemen elinden al. 19 20 yaşından önce eline almasın.

0|0
    0|0

• Kesin olur engelliyo eminim. Kasları sıkan her türlü faaliyet olmsuz etkiler zaten.Kasları geren faaliyetler de olumlu etkiler uzamayı (Yüzme, basketbol, voleybol, jimnastik vb..)

• Hayır engellemez

0|0
    0|0
  • beklesin en uygun yaş 20

0|0
    0|0
  • Hiçbirşey olmaz..

0|0
    0|0
  • boyu engellemez

0|0
    0|0
  • onu bilmem de ben çükümle 5 kg lıgı kaldırıyorum, senin kardeşin yapabiliyor muuuuuuuuuuuuuuuuuuu yokkkkkkkk
    yaaaaaaaaaaaa ben yapabiliyorum amaaa

0|0
    0|0
  • Eminim kardeşindir :P

0|0
    0|0

• bişey olmaz :D

Yükleniyor...