Zayıflamak için pilates ve fitness yanında ne yapılarbilir? Kas ağrıları hakkında?

Spor yapıyorum her gün.Ama bunu daha etkili hale getirmek için ne yapmalıyım.En fazla 20 kilo vermeyi düşünüyorum ki aslında pilatesi hayatım boyunca yapmayı düşünüyorum.Evde eliptik (kondisyon) bisikletim de var.Yemeğimi pek kısmıyorum.Çok da yemiyorum zatrn.Abur cubura dikkat etiyorum.Hamburger falan yemiyorum.Ne yapmalıyım?

Bir de kas ağrılarım çok oluyor yeni başladığım için.Ve kaslarım çok güçsüz bazı hareketleri yapamıyorum.Çalıştıkça güçlenecektir ama o hareketleri yapamadığım için kötü hissediyorum.

Ne yapmalıyım.Bana önerebileceğiniz pilates veya yoga veya fitness videoları varsa link bırakınız lütfen! :))

Güncellemeler:
Acıkınca ayrıca neler yenebilir.Ne iştahı kapatır ya da ne doygunluk hissi verir?

0|0
37

En İyi Kız Görüşü

• Youtubeta blogilates kanalını takip et çok güzel etkili programları var. Az yemek iyi birşey değil önemli olan doğru ve sağlıklı besinleri tüketmektir. Günlük kalori ihtiyacını almadan zayıflayamazsın. Acıkınca çiğ badem yiyebilirsin kaloriside az hem çok faydalı. Onun dışında spora başlamadan önce muhakkak ısınma hareketleri yap her zaman sakın unutma. Ağrlık konusuna gelince ağrılıklarla çalışırken az az başla ben 5 yıl önce ilk fitnessa başladığımda 5 kg ile başlamıştım yavaş yavaş yükselttim. Eğer birden 20 kg ile başlarsan ağrıların olur ve bu seni spordan soğutur. Başarılar x

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Tam tahıllı gıdalar, elma, muz, kivi, az yağlı ya da yağsız yoğurt, soğuk süt, balık (derisiz), yağsız kırmızı et ve tavuk eti (derisiz), yumurta, yeşil sebzeler, metabolizmayı hızlandırması açısından biber (acı olması lazım) tavsiye edebileceğim gıdalardır. Pilates için benim de takip ettiğim Sarah https://youtu.be/91kjEjqt6Nc oldukça faydalı videolara sahip, youtube üyeliğinizle abone olmanızı tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • Makarna, pirinç pilavı, kızartmalar, ekmek, tuz, şeker, hamurlu gıdalar, şerbetli ve sütlü tatlılar, alkol, kuruyemiş, cips, çerezler, tam yağlı süt ürünlerini yemeyi bırakır ve bol bol ter atarsan kilo verirsin.

1|0
    0|0
  • patates yapılbilir ama haşlama sadece ya da fırında

1|0
    0|0
  • 4 sene lisanslı olarak basketbol oynamıs ve kondısyon yapan bırı olarak... hıc bır zaman ama hiç bir zaman ilk başta vucuda yuklenılmez.. kas agrıları kramplar bunun nedeni. sinirleri yakarsan kas olma durumu biter boşa çalışmış olursun dikkat hafif ile başla 10 gunde bır az azz artır temponu

1|0
    0|0
  • Kas ağrıların için protein değeri yüksek besinler yemelisin ve güzel bir uyku çekmelisin acıkıncada badem ceviz türü çerezler yiyebilirsin. Sabahları bir kasede sütle yulafı karıştırıp yiyebilirsin tok tutacaktır

1|0
    0|0
  • elma ye bol haraket et

1|0
    0|0
    • yok ya yemekle çok sorunum yok çok ekmek yemiyorum akşam elimden geldiğince yemiyorum.Ama okulda gözüm dönüyo.Çikolatalı şeyler falan tatlı krizleri :) bunları nasıl geçirebilirim sence?

• düşün ce irade herşeye çare

• Hergün yapmaman lazım gün aşırı çalış...Ve pilates gibi şeyleri bırak her zaman ağırlık çalışması yapman lazım pilates belli bir yere kadar

0|0
    0|0
    • Vücudunun ağırlığı dışında çalışırsan kas oluyor diye biliyorum.

• Hayır kesinlikle ağırlıklarla hem biraz kas kazanıp mükemmel vücut olur pilates boş bir şeydir...

Kızlar Ne Diyor 2

• yogurtun içine yulaf ezmesi karıştır bir yemek kaşıgı kadar o doygunluk hissini veriri. mekik çek ters mekik ayaklarını havaya kaldırark bisiklet sür. ve spor yaptktan snra dayanabilirsen soguk suyda duş al kas agrıların için.

1|0
    0|0
  • Spora başlamadan önce bol ısınman gerek, ısınmadan spora başlanmaz.

0|0
    0|0
    • yok ya iyice ısınıyorum 3 dakika kadar.

• Kondisyon bisikletinin faydasını gördün mü?

• Çok yeni daha ama evet eliptik bisiklet güzel.Ggenelde pilates ağırlıklı çalışıyorum

Yükleniyor...