arkadaşlar squat hareketi ile ilgili?

Squat hareketi kalça şekillendirir mi? Düşük kalçaları sertleştirip kaldırır mı? Bir de günde ne kadar yapmam gerekir?

0|0
26

En İyi Erkek Görüşü

• Popoyu güzel şekle sokar. Kalkık ve yuvarlak olur kısaca. Dikkat etmen gerekenler var. Squat çok teknik isteyen bir harekettir. Videoları izleyip doğrusunu yap. Squatta ağırlık topuklarında olmalı. Dizler ayak uçlarını geçmiyor olmalı. Bel düz olmalı eller dengeyi sağlamak için önde olmalı. Popo dışarıda olmalı. Doğru yapmazsan dizinde sorun olabilir. Diğer bir nokta ise squatı hergün yapma. 1 gün sonuna kadar zorla diğer gün dinlen. Bu şekilde yaparsan daha iyi sonuç alırsın. Başlangıçta 3x20 yapman yeterli. İlerledikçe setleri ve sayısını arttırırsın.

0|0
    0|0
    • kusura bakmayın biraz ayıp olucanı düşünüyorum ama güzel açıklama yapmışsınız o yüzden size sorucam. küçük kalçaları da büyüttüğü doğru mu acaba?

• Evet uzun süre yaparsanız büyütür tabii küçük dambıllarla yaparsanız. İlk olarak vücut ağırlığınla yap ilerledikçe küçük dambıllar ekleyebilirsin. Popo kaslarını geliştirdiği için hacimde artma olur tabii kısa zamanda çabuk sonuç beklememek gerek. Fazla ağırlık kullanma baldır kaslarına binen yük de artacağı için Roberto Carlos baldırlı olmak istemezsin sanırım :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• https://instagram.com/p/jUovmMGkf0/

https://instagram.com/jenselter bazı videoları var bakabilirsin youtube felanda
    jenselter gerçi bu kadın çok sağlam çalışıyor sadece squatta mı borçlu bilmiyorum ama sağlam çalışıyor
    öyle kolay bir hareket değil squat

0|0
    0|0
  • Günde yaklaşık 1 saat kadar ayırmalısın.

0|0
    0|1
  • Sadece squat yeterli olmaz. Isınma ve düzenli kardiyo hareketleri de yapman gerekir. Ayrıca kalça şekillendirmek zahmetli bir iştir çok uzun sürer

0|0
    0|0
  • 2 günde bir yapacaksın..kalça bacak karın düzeltir, komplike bir harekettir..bazal metabolizmayı hızlandırır, büyüme hormonu salgısını maxlar..

0|0
    0|0
    • her gün yapmam gerekmiyor mu? ben her gün 3 set, 15er kere yapıyorum.

• peki karın hareketlerini de 2 günde bir yapmam gerekiyor? karın kasları için

• evet.haftada 3-4 maksimum..ve dinlendirerek..vücuttk bütün kas grupları için kural budur..parçala-iyi beslen-yeterli dinlen (uyku) -onarılsın-tekrar parçala.

• Kadınların kalçalarına şekil veren bir makine icat olsa eminim yok satar, ben yapayım bari

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Onun sayilari internette vardi en az 70 den basliyordu sanirim sonra artiyordu her gün degil 3 gunde 1 mola veriordun sanirim fakat bacaklari kalinlastiriyor bilincli yapilmali

0|0
    0|0
  • sıkılaştırır. bacak hareketi zaten. sadece squat yapma diğer hareketlerle de destekle. 3 set - 15 taneyle başlayabilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;