Fenerbahçe Trabzonspor macındaki olaylar nedeniyle Trabzonspor'a sporda şiddet yasası uygulansın mı?

Fenerbahçe Trabzonspor macındaki olaylar nedeniyle Trabzonspor'a sporda şiddet yasası uygulansın mı?

• Evet
    A seç
  • Hayır
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
az öncede fb tvden izledim feenerbahçenin otobüsüne saldırı yapılmış futbolcular polis oobusuyle getirilmiş
bir çok cevabı okudum üzüldüm tam bir terör olmuş burda yönetime mesaj attım konu kaldırılcak

0|0
1225

En İyi Erkek Görüşü

• diyarbakırda böyle birşey yaşandı tüm diyarbakır pkk vatan haini her bku yerlr diye anıldı diyarbakır böyle kaldı şimdi trabzonu nasıl anacaklar bu kadar cahillik olmaz arkadaş zam üstüne üstne hükümetin hoşuna gidiyor bu iş bu mallar maç yüzüneden kavga etsn biz arkadan iş çevirelm ruhları duymaz trabzonun bu kafa yapısındaki insanlar tabzon insanını kötü tanımlıyor ben rizeliyim çok trabzonlu tanıyorum böyle yobazlarıda tanıyorum çok anlayışlı güzel insanlarınıda tanıyorum ama trabzonu tanımayan insan bugünden sonra böyle cahil tanıyacak çok üzücü kendi başkanları bile çıkıp tvlerde cahil cahil konuşurken taraftar nasıl olsun denilebilir bu tutum trabzon yönetiminin suçudur öyle cahil konuşuyorlarki tvlerde taraftarda bu cahillerden cahillik kapıyor trabzonun o ülkücü vatansever gençleri vatanı soyulmaya bırakmış 11 kişi için olaylar çıkarıyor ego tatmini dışında hiçbir çıkarı olmadan statlarda böyle olaylar görürken ben pencereye çıkıp bi sigara yakıp gözümün alabildiğince alana bakıp dinle sevgili ülkem diyorum yazıklar olsun futbolu egolaryıla para hırsıyla bu hale getiren insanlara

2|1
    1|2
    • Cahile laf anlatılır mı ?

• Susuyosan yorumlarını biraz kısa tut o zaman bu nasıl susmaktır? Yıldırım demirören fenerbahçeli dimi ? Haklsın haklısın bi şakadan ibaret heralde sizin savurduğunuz bu düşünceler. yoksa mantıken hatalı. ve son olarakda fenerbahçeyle trabzon arasında oynanan bi maç vardı trabzon penaltı kaçırmıştı. o penaltıyı atsa şu an siz şampiyondunuz. demekki bu sizin aptallığınız.

• yıldırım demirören'in fenerli olması ile konunun ne alakası var? kendinizi öyle bir kapatmışsınız ki iki grup olduğunu düşünüyorsunuz: fenerliler ve diğerleri. yıldırım demirören işin en başından bu yana ceza almadan yırtmanın peşinde idi ve açıklamaları da hep bu yönde idi. yıldırım demirören beşiktaşlıdır ve şike soruşturmasında hep fenerbahçe konuşuldu ama beşiktaşın adı da geçmektedir. çıkarlar birleşsin, TS ile FB bile birleşir günü geldiğinde bunu da unutmayın.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

• Herkes kendisine yakışanı yapar ;) Ceza zaten gelecektir.. O yuzden Fenerbahçe olarak birsey demiyoruz ... Susmak büyüklüktür !

0|1
    0|0
  • çok güzel gaza getirilmiş trabzon taraftarı bugün dünyanın sonunu görmüş olan bi takım kimseler tarafından.

1|1
    1|0
  • adamlar sezon boyu şike yapmış ceza almamış :)olan ama uygulanamayan kanunu Trabzonda işletebilirmisiniz ?

Bu yöneticilerle bu sistemlerle takımlara ceza vermek ayıp sadece :)

1|0
    0|0
    • parayı veren düdüğü çalar mantığı ile yönetilen bi futbolda neden işletmesinler ki?

• bir galatasaraylıyım..ama o yapılanlar ne fenerbahçe ne de başka bir kulübe yakışıyor..çoğumuz taraftar bile olamıyoruz başka duyguları işin içine katmaktan...yaralamak,öldürmek,yakmak nedir yaa! neyin öcüdür bu? bu derbileri neden daha izlenebilir kılmıyoruz? kazanmayı hoş karşıladığımız gibi kaybetmeyi neden hazmedemiyoruz? Türk sporu için ciddi bir devrim söz konusu olmalı...resmen biz maçları iç savaş tarzında izliyoruz...birbirimizle çatışıyoruz...

2|1
    0|0
  • Bu olay doğunun illerinde yaşansaydı vatan millet hurra cenge çıkılırdı.

Terbiyesizlik,ahlaksızlıkk,seviyesizlik,kapasitesizliktir bunun adı.Ama bir kaç cahil adamın bu davranışını da tüm Trabzona mal etmek yanlış.

0|0
    0|0
    • çok değil 3*4 sene öncesne dönelim örnk diyarbakr bursa maçı ne farkı vardı dünkü maçtan hıı grçek dyar halkının suçu neydi hemen o takımı hemen düşürdüler o olaylardn sonra nerde adalet ts de aynı şeklde fb ye yaptı ancak sonuç ?

• akılları öğle 12den sonra çalısmıyor ya bu davranısları normal onlara gore..

2|3
    1|0
  • Hakedene hakettigi gibi davrancaksin, fenerbahce cokmu iyi sanki. Tabi guzel bi futbol oynansa iyi olur ama olmuyor herzaman.

3|1
    3|2
    • Futbol nedir bilmeyen yorum yapmasın bi zahmet.

• şike aciklamasini okumadin galiba? Bide sunu sorim, baskaniniz niye icerde? :D neyse ya cevabini biliyorum zaten :D

• Şikeden değil yavrum azcık aklın olsa bu soruyu sormazdın :D

• Az bile yapmislar

3|1
    3|7
    • daha çoğunu senin üzerinde deneseler nasıl olur.

• tabıkı azbıle yaptılar sen kuralları fenere göre değiş bır yıldır kurtarmak ıcın bekle sonra ceza yok bıse yok trabzon da sıze cıcek atacaktı

• ya valla maç çok karıştı trabzon ayıp etti

1|2
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • e bi zahmet artık

0|0
    0|0
  • hayır siz fatih terime çakmak atarken iyi oluyordu?

2|1
    4|3
    • hayır sen maçı nerenle izledin de o maçla bu maçı kıyaslayabildin ben onu merak ettim

• bundan önce avni akerde yaşanan olayları,sahaya atılan bıçağı hatırlatmak isterim.onun üzerine kadıköyde taraftarın gayet centilmence izlediği maçı hatırlatmak isterim.fenerbahçe düşmanlığı tamam ama bazı şeyleri bilip bilmeden konuşmayalım lütfen.

• kanunların olmadığı yerde orman kanunlar devreye girer.

Erkekler Ne Diyor 24

• Sunucu Ersin Düzen'in 'Geçmiş olsun,

üzgünsünüz, maç sırasında yaşananlar sizi

bir hayli üzmüş, biz de üzüldük' şeklindeki

cümlesinin ardından TS Kulübü Başkanı

Şener, 'Üzülmemişsinizdir, Fenerbahçe

kazandı. Sevinmişsinizdir' diyerek telefonu kapattı. Şener büyük bir gaf yapmış olsa da tüm suç TFF' nin üzerine düşen görevi yapmaması ve kararların halkı tatmin etmemesindendir. Vicdan mahkemelerinde cezalandırılan FB, bugün verilen kararla sadece muhasebecisi cezalandırılmış ve herkes aklanmıştır. Holiganizmin geldiği son nokta dünkü olay olsa da ırkçı söylemler, şike olayları ... olayları tetiklemeye yetmiş ve geçmişi pek de parlak olmayan TS.FB ilişkileri iyice kopmuş. Ts ceza almalı mıdır almalıdır alacaktır da ama aylardır yargı süreci devam eden ve bir TFF başkanını istifaya sürükleyen bu olaylar bu kadar basit süt liman kapatıldıysa kusura bakmayın ama sporda şiddeti de yasa değiştirerek yok etsinler. Lig zaten keyifsiz ilerki yıllarda bu ve bu tür olayların kaliteyi iyice düşüreceğine inanıyorum. Önce 58. maddeyi değiştirip sonra suç teşkil edilmemiştir diyerek bu durumlar ortaya çıktı. Taraftar haksızda olsa ateş barut etkisi kıvılcımları yakmış. Son olarak da küstüm oynamıyorum re re ra Ra Ra Ra=)

1|2
    1|0
  • suç ts halkında değil asıl suç sadri sener denen futbol cahilinde ve hocasnda daha günler öncesnde ortlaığı gerdiler asıl sorumluları cezalndrlsn !

1|2
    2|0
    • Ortalığı her geren olduğunda böyle hayvanca bir taraftar olucaksak yazık. :)

• bizim milletin en büyük zaafı kadınlar ve dolduruşa gelmek biri anana küfretti desen doğruluğunu araştırmadan önce cinayet yada kavga sonra soru sormak

• Onların tek suçu diyarbakırlı olmak.

• Bi maç izleyelim dedik resmen tek taraflı savaş izledik. Başkanından tut güvenlik görevlisine kadar bu kadar şerefsiz bi takım olur. Başkanı oyuncuya küfür eder , güvenliği tercümana yumruk atar , 11 oyuncu tek bi adama saldırır. Hakem desen at gözlüğüyle yönetti maçı. Keşke diyorumda şu son maç trabzonla olsaydı. Bak o zaman biz ne yapıyoduk.

1|1
    2|0
    • Tamam sende haklısın :D

• Başkana birileri "hiçbir icraat yapamadın kupaa kupa diye ağlamaktan Sadriiiiiiiii" dediklerinde, "Semih'e daldım be onu da mı saymıyorsunuz?" diyecekmiş.

Eziklik bekliyorduk da, yaptıkları pislikle övünecek kadar ezik olabileceklerini tahmin bile edememiştik, baksana şu hale. Zokora'yı savunanlar bile var.

• Bunun adı FUTBOl! Holiganlığa ne gerek var! Trabzonun yaptıklarına bak!

Sadi şener taraftarı kışkırtsın, taraftar sahaya madde atsın.

Futbolcu emrenin can damarına tekme atsın, öbürü kıçına vursun. Lap lup girsin..

Bunun adı futbol mu?

Bir BJK li olarak kınıyorum TS lileri... Yazıklar olsun.

0|2
    2|0
    • eksileyen o gerizekalı kim? Bu kadar mı subjektifsiniz ? Ben BJK liyim ama burada fener haklı... Hala neyin kafası

• yıllardır aynı hikaye

• Bunlar süper lig de olmayı haketmıyorlar.. Baska acıklaması yok.. Terbıyesızlıgın danıskasını yasadık ama alnımızın akıyla 3 puanı aldık.

• 10 dk felan izledim fenerli futbolcuların başına atmadık şey bırakmadılar.. Ayıp denen birşey var yahu,adamlar oraya maç yapmaya gelmişler çirkin çirkin küfür etmenin ne lüzumu var,trabzon gözümden düştü..Böyle taraftar olmaz olsun. (dipnot:Fenerli değilim)

1|0
    2|0
    • fener trabzon un değilde, trabzon fener in emeğini çalsaydı, fenerliler kadıköyde heysel faciasından daha büyük bir facia çıkarırdı.ülkemizde iki ay ulusal yas ilan edilirdi.

• Buda demek oluyor ki her horoz kendi çöplüğünde ötüyor. bursaya kadıköyde yapılanı unutmadığım gibi fenerede bursada yapılanı unutmadım =)

• fanatiklik gözümüzü o kadar kör etmiş ki en başta empati kurmuyoruz..

trabzonda yıllarca neler oldu neler.son 5 yılda hiç taşkınlık hatırlamıyorum.bu sene aşırı davranmaları doğru değil ama kararları bu kadar geciktirirsen olacak olan budur.,

hiçbirimiz farklı değiliz.hepimiz aynı bokuz.

0|1
    0|0
  • bu memlekette manisalı olarak yaşıyorsam diyarbakırdaki futbolseverler sorun cıkardığında terör deniyorsa bu olayı cıkaran trabzonlular da terördür. zaten günlerdir trabzon galatasaray bi birlik olmuş durmadan taraftarlarını yönetim kışkırtmakta. eğer olmayan şike davasından fener düşecekse bu iki takım bu davranışlarından ve taraftarlarından düşürülmeli. ne alaka diyeceksiniz ama ali dürüst kepazesi dünkü 2-2 beraberlikten sonra diyor ki "bu bir plandir ve biz de figüranız." resmen galeyana getiriyor taraftarı. bence yöneticiler ayağını denk almalı almazsa bu yöneticilik lisansını ilelebet askıya almalı. ispanya futbol oynuyor deniyor ama nasıl oynuyor bi bakın izleyin. içlerinde terör var mı?

0|1
    0|0
    • tek kışkırtan TS ve GS değil, objektif olmak lazım, FB'de bunu yapıyor. daha geçen gün CAS davası ile ilgili açıklamalar sırasında GS'ye attığı taşları hatırlatırım. ne gerek vardı taraftar gibi konuşmaya?

• En son haber: Silah çekilmiş otobüse.Yorumsuz...

0|4
    2|0
    • şaşırmadım

• Benim 1 tane aşağılayıcı kelimemi veya saldırımı bulursan sana karşı bir veda yazısıyla kapatıcam profilimi buyur arayabilirsin.Pamukşeker özgür bir bireydir beni ilgilendirmiyor tavırları.

Yakarız;yıkarız;adalet böyle sağlanır.Bunlar terörizm içeren tehditkar vandalizm sözleridir.Blöf bile olsa internet suçudur.Bunun sana bu kadar kibar açıklayacak birini daha bulursan yine kapatıcam profilimi.

• Şeker tamam ya sen de sus ki sakinleşsin ortalık canım benim

• acıpamukşeker gibi duydugunu anlamayan insalara laf anlatmak gerçekten zor.

Adam futbolumuz güneydoğu gibi oluyor. Zamanında çözemezsek sorunlarımı belkide burada da canlar acıyacak diyor. Ama güzide arkadaşımız trabzon güneydoğu gibi oldu şeklinde anlıyor.

Sanırım bu söz kendini bir daha kanıtlıyor. Ne bilirsen bil anlatabildiklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.

Futbolun nereye gittiğini gören yöneticilerimiz (tümü) durumdan memnunki ses çıkarmıyor. Onlara fanatik, takımı için canını ortaya koyacak. Yönetimlerinin söyledikleri dışındakilere kulaklarını tıkayacak. körü körüne inanan, sorgulamayan insanlar lazım. Ve bizlerde futbol adına diğer arkadaşlarımız incitmeye devam ediyoruz. Tabi anlabiliyorsanız

1|0
    0|0
  • bi zahmet verilsin polis kalkanı eşliğinde korner kullanılan bir maça maç diyemem bn.

0|0
    0|0
  • Adeletin olmadigi yerde hersey olur.9.aydir emniyet savcilik mahkeme sike var dedi.ama tupcu olan fedarosyon baskani hersey temiz dedi siz ts yerinde olsa ne yapardiniz adamlarin emeklerini caldilar.turkiye bazi seylerin duzelmesi icin buyuk bi facia yasanmasi lazim bence.yoksa ayni tas ayni hamam devam ederler.

0|0
    0|0
  • bu fenerbahçenin her maçımı olaylı olur

0|0
    0|0
  • bence bu şiddet olayları olmalı taraftarı stada böyle çekişmeler cekiyor. bursa bjk gerginliği fb ts gerginliği ve bence bi çok klup böyle olmalıki futbola ilgi artsın

0|0
    0|0
    • kesinlikle katıldığım bir konu. karşıyaka ve göztepe yerlerde sürünüyor ama sürekli dolu stadlara maç yapıyorlar. neden? birbirine düşmanlar. düşman olmasalar bu iki klup taraftarsız kalırdı. kavga çıkacak ki taraftar daha sıkı kenetlensin. yöneticiler taraftar gibi konuşacak ki ortam daha da gerilsin. bu gerginlikten kim pay çıkarıyor? benim payım yok, hatta yaşasın diye gidip forma alıyorum salak gibi.

• Başkanları böyle konuşmalar yaparsa taraftarın bunu yapması çok normal. İmam cemaat ilişkisi. Önce o Sadri şenere ceza vermek lazım

0|0
    0|0
  • Fenerbahçe oyuncuları saatlerce çıkamadılar soyunma odasından yazık gerçekten, sahaya fırlatılanlar felan karışık bir maç oldu, kınıyorum.

1|0
    2|0
  • fenerbahçeye uygulananlar(sahaya yansımamıştır) uygulansın.hiç bir ceza almasın.

1|0
    0|0
  • Şaka gibi ya 2-3 tane Trabzonlu bayan yapılanları savunuyor oh olsun size iyi oldu diyorlar.Vandalizm her yerde.Bu şehre dur demeyecek miyiz?

0|0
    1|0
  • kesinlikle uygulansın.. adaaam gibi maç izlemeyi öğrenene kadar seyircisiz oynansın maçları

1|0
    2|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • kuşa dönmüş yasanın nesini uygulayacaksın?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4
Yükleniyor... ;