Ateş olmayan yerden duman çıkar mı?

evet fenerliler neden maddeler değiştirildi sanıyorsunuz.at gözlüğünüzü çıkarın ve kabul edin...şike yaptıgınızı...ama edemezsiniz duygusal yaklaşıyrosunuz çünkü benım paylascagım yazıdan sonra hala yok hedef biziz filan demeyin.boş laf onlar.saolun sayenizde şikenin önü açıldı..ortada güzel oyunlar döndü izledik hep beraber.maddeleri genelkurul reddetmesıne ragmen 58. maddeyi anında bir çırpıda değiştirdiniz helal olsun. vay turk futbolunun haline.galatasarayımız ortada hiçbişi yokken dısıplın kuruluna sevkediliyor ezikler bayram yapıyor yalnız değiliz diye :D yazıyı okuyun sizin için neler değiştirmişler görün ortada bişi yok dimi bunlar öylesine değişti.aziz gerisi 10 ay yattı suçsuz yere evet öyle fenerliler.sizin anlayacagınız dılden konusuyorum sucsuz yere yattı tatmın olun hadi...alın utanc verici yazıyı okuyun belki utanırsınız

Tarihi günlerinden birini yaşayan Türk futbolunda 58. Madde'de yapılan değişim ve beraberinde 16 kulübün PFDK'ya sevki gündeme damga vururken, Sporx.com gözlerden kaçan önemli bir ayrıntıyı ortaya çıkarttı...

Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminin 58. Madde ile ilgili olarak yaptığı tarihi değişiklik, her ne kadar kamuoyuna "58. Madde değişti, teşebbüse puan silme cezası geldi" şeklinde yansımasına karşılık, TFF yönetiminin asıl radikal değişimi öngörülen yaptırımlarla ilgili önceki maddede kullanılan "uygulanır" sözcüğünü, "uygulanabilir" şekline dönüştürmesi oldu.

Öyle ki, daha önceki 58. Maddede şike, teşvik ve bunlara teşebbüsle ilgili yaptırım konusunda ön görülen ceza için, "...kulüpler küme düşürme cezasıyla cezalandırılır" ifadesi kullanılmasına karşılık, yeni düzenlemede puan silme cezası için "...kulübe bu talimatta öngörülen disiplin cezaları uygulanabilir" denmesi dikkat çekti.

Yani, federasyon tarafından önceki 58. Maddede yer alan "Kesin" anlamına gelen "cezalandırılır" kelimesi maddeden çıkartılarak, yerine "kesin olmayan" anlamına gelen "uygulanabilir" sözcüğünün yerleştirilmesi aslında TFF'nin yaptığı en ciddi ve"gizli" değişiklik oldu.

58. maddede yapılan bu "ilginç" değişikliğin yanı sıra,yenilenen maddede puan silme cezasını gerektirecek teşebbüs eyleminin önüne "ağır ihlal" şartının konmas yine,ı bu cezayı kesecek PFDK'ya "serbestlik" getirilmesi ve dahası başkan Yıldırım Demirören'in de basın toplantısında üstüne basa basa "Kişisel ve samimi temennim kurulun incelemesi neticesinde tüm kulüplerimizin aklandığını görmektir" demesi hiçbir kulübe PFDK'dan puan silme cezasının çıkmayacağının işareti oldu. size göre hala herşey güllük gulistanlık ama merak etmeyin er geç bir yerde acısı çıkıcak bunun şimdi kulubumuzun acıklamasını paylaşıyorum ensenizdeyiz demirören ve azizle birlilte azizin yandaşları...

Güncellemeler:
Galatasaray Yönetim Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun 58. madde üzerinde yaptığı değişiklikler hakkında resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayarak, TFF'yi istifaya davet etti.

İşte o açıklama...

"Türkiye Futbol Federasyonu’nun bugün açıkladığı kararlar, kamuoyu vicdanında büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştır. Bu kararlar Türk kamuoyunun zekâsıyla alay etmek, adalet duygusunu hiçe saymak ve uluslararası kuralları görmezden gelmektir.

TFF bu tutumuyla Türk futbolunu telafisi mümkün olmayan bir çıkmaza götürmektedir.

Başından itibaren Galatasaray’ı şike çamuruna bulaştırma çabası ve “bu sürece Galatasaray’ı da dahil edebilirsek işin içinden daha kolay çıkarız” zihniyeti bugün somut biçimde ortaya çıkmıştır.

Bu durum açıkça göstermektedir ki, TFF yönetimi artık Türk Futbolunu temsil eden, haklarını savunan, futbolumuzu ileriye götürmeye çalışan bir organ olma niteliğini kaybetmiştir.

Galatasaray Spor Kulübü bu nedenlrle TFF yönetimnn Türk futbolna daha fazla zarar vermeden derhal istifa etmesinin zorunlu olduğuna inanmaktadır.

27 Ocak tarihli TFF Genel Kurulunda büyük bir çoğunlukla alınan 58. maddenin değiştirilmemesi yönündeki kararının hiçe sayılmış olması etik kuralların ne denli benimsendiğinin açık bir göstergesi olup, en üst organı olan Genel Kurul kararının aksine hareket etmekle TFF yönetimi daha da ağr maddi ve manevi sormllklar alms ülke ftblunu riske skmstr...

0|0
12

En İyi Erkek Görüşü

 • bizim burda istediğimiz hakedenler cezayı alsın amac saptırıldı bısıler ugruna turk futbolu kaosa suruklenıyro demıroren secıldıgınde olucaklar soylendı zaten nıtekım ki oldu...neden uc bes feneri dısında takımını sutten cıkmıs ak kasık ılan edıyorlar...yanı hersey oylesıne oylemii..pes diyorum...ayrıca gsyı komık komık sebeplerden kendılerıne cekenlere seslenıyorum pazar gunu tum hayalllerinizi kadıkoye tasıcazz o kupayı kaldırıcaz kadıkoyde ıste o zaman yakın o saracoglunu :D:D:D:D sabretmenız gereken 5 gun var ha gayret :D

  0|1
  0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Tamam.. Sen çok haklısın :))))))))))) Sen dedin biz şike yaptık.. Hangi takımlısın sen ya git takımınla ugras.

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

 • türk futbolu b...ku yedi hadi güle güle

  0|1
  0|0
Yükleniyor... ;