Yurt dışında yaşamının zorlukları neler?

aranızda yurtdışında okuyanlar varsa ordaki zorlukları genellikle cektıgı en buyuk sıkıntı nelerdi anlatabilirmi dil konusunda zorlandınızmı?

0|0
37

En İyi Erkek Görüşü

• yurtdisina devamli cikan biri olarak vede yasamis olarak en buyuk sorun konusma problemi haricinde yemek problemi gelir daha sonra yalnizlik problemi gelir daha sonra arkadas edindiginde seni anlamakta ve de sen onlari anlamakta gucluk cekersin cunki alistigin espiri anlayisini bulamzssin ayrica soguk insanlardir bizin gibi sicak kanli degillerdir. kurallara gore yasarlar ve cok icerler sende icmedigin zaman saygisizlik olarak gorurler daha cok var da bu kadari yeterli olur

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• 1 Yıl Almanya'da kalmıştım, erasmus değişim öğrencisi olarak. Zorluk çekmedim zaten orta okulda ingilizce hazırlık okumuştum, lise önceside almanca hazırlık, ardından üniversitedeki öğretim dilide %100 ingilizceydi ondan dil sorunu yaşamadım. Öte yandan Türk'lerle de karşılaştım hemen hemen her yerde hiç bir sorun yaşamadım. Sadece şu var yabancılar çok dakik, ve çok procedürel esneklik yok, insiyatif almak yok, ama öte yandan mükemmel bir düzen hakim insan hayran oluyor. En büyük sıkıntı memleket özlemi olabilir ve de insanın sevdiği ve onu seven kişilerden uzakta olmasıdır bence. İngilizcede "homesick" diye bir kavram bile var :)

0|0
    0|0
  • Belli bir seviyede o dili bimiyorsan zorlanırsın. Gerçi gitmeden mülakat yapılıyormuş. Ayrıca iş ve ev konusu.

0|0
    0|0
  • dil öğrenirsin. ama insanlar sana soğuk gelebilir. herkes kendine göre. kimse kimseye karışmaz bakmaz. çay yok onun yerine bira içersin. hatta su içmezsin sadece yüzünü yıkamak için suyu kullanırsın. rahat herşey kafa güzel insanlar güzel gelir alışırsın. terör yok suç yok tayyip yok bahçeli yok. oh

0|0
    0|0
  • Yok öyle bi zorluk amerika nın oyunu bunlar göç etmesnler diye uydurulmuş bi yalan lan yoksa Türkiye nin oyunu mu arkasında Erdoğan bile olabilir -_-

0|0
    0|0
  • dil en basit problem. maddiyat ve uyum sorunun ayrica hak arama olayin berbat olacaktir ilk yillarda.

0|0
    0|0
    • hak arama derken?

• yasadigin ulkenin vatandasi olmadigin surece bir cok hukuk sorunu yasayabiliyorsun ozellikle maddiyatin ve statun yetersiz ise.

• tuvalet

yiyecek

su bunların hepsi türkiyeden farklı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben almanyada dogdum büyüdüm ama kücük yaslardayken annem ve babam bizimle hep türkce konusduklari icin okulda ilk zamanlar zorluk cektim ama simdi 19 senedir burdayim öyle bir sorunum kalmadi ama olanlari biliyorum kolay deyil yani aklinda böyle birsey varsa zorluklarina katlanicaksin

0|0
    0|0
  • dilin yoksa derdini anlatamasın

paran yoksa bir yandan okuyup bir yandan çalışmak durumunda kalırsın

hiç çevren yoksa kendini yalnız hissedebilirsin

asosyalsan içine kapanabilirsin

bunlar görülen temel sorunlardır ama zamanla aşılır

0|0
    0|0
  • Sürekli o dili konuşmak zorunda kalmak, tanıdık yüzler ve yiyecekler görememek, aileni özlemek. Ama hepsine alışılıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;