1 ay

Hepimiz enayi miyiz?

Dünkü Ajax-Tottenham maçından sonra iyice ikna oldum, biz Türkiye'deki oynanan futbola zaman, enerji ve para harcayarak enayilik ediyoruz arkadaş.

Bu tarz bir futbol anlayışına yakınsayan yakın tarihteki tek hoca Slaven Bilic idi bizde, hızlı, mücadeleye dayalı, köpek gibi koşmalı oyun oynatıyordu, büyük takım taraftarı çok bir bok bildiğini sanan taraftar kitleleri adamı alay konusu yapmışlardı.

Arayan bulur, Liverpool'un Barcelona'yı ikinci turda eleyebileceğini söylemiştim, çünkü çok bariz biçimde 3-0 yenildiklerinde bile daha iyi oynuyorlardı.

Ama Tottenham büyük takım nedir, nasıl olunur onu gösterdi dün.

Maçı kazandıran Fernando Llorente ve Lucas Moura Türkiye'ye gelse edilecek yorumları hayal edebiliyorum, özellikle Llorente hakkında:

- Çöp

- Bu da topçu mu, İspanya'da nasıl oynamış bu

- Adam olsa Sevilla satmazdı bunu

- Bunlara para yedireceğimize gençlere şans verelim, futbol gelişsin.

Herkes futbolumuzun niye başarısız ve tırt olduğunu merak ediyor, bunu sorguluyor. Niye olacak, alıcısı, hitap ettiği kitle tırt olduğu için.

Barcelona'nın yediği o korner golünü Türkiye'de verse Cüneyt Çakır'ın düdüğü asılsın kampanyası başlatılırdı direkt, televizyonda bakkal dükkanı işletemeyecek tıynette adamlar adamı tefe koyup prim yapardı
Hepimiz enayi miyiz?
1
5
Görüşünü yaz