Yaz mevsimi yaklaşıyor, 3 ay içinde form kazanmak isteyen sporculara ne önerirsiniz? Cardio mu yoksa ağırlık egzersizleri mi?

Yaz mevsimi yaklaşıyor, 3 ay içinde form kazanmak isteyen sporculara ne önerirsiniz? Cardio mu yoksa ağırlık egzersizleri mi?

0|0
10

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

10
  • Bu guruba girmek üzereyim 😂 ağırlık tercih ediyorum haftaya başlıyorum salona 😂

0|1
    0|0
    • 1gün

Çök güzel 😃😂

• 1gün

Yaz mevsimine hazırlanmak için 3 ay yeterli bir süreç. Bu zaman diliminde hem ağırlık hem de cardio egzersizlerini birlikte uygulamak etkili sonuç verir. Ağırlık egzersizleri kuvvette devamlılık antremanları şeklinde tercih edilebilir. Tekrarlarını minimum 12, maksimum 20 tekrar şeklinde olmalı, cardio idmanı ise interval tercih edilebilir. 2 egzersiz türü bir arada etkili sonuçlar verir ancak yine de 3 aylık sürede mucizevi etkiler beklememek gerekir.

• 1gün

Tavsiyeler için teşekkür, kendi programım var. Alt yapım olduğunu söylemiştim, vücudumu iyi tanıyorum, bana iyi gelen makineleri ve ağırlıkları biliyorum. Kardiyoyu kum torbasında yapıyorum, koşu bandı bana ters 😛 kasları önce kasıp, sonrasında uzatır ve ayrılırım salondan 😂

Yükleniyor...