Yazının içeriği daha önemli değil mi ne olmuş küçük harfle yazıyorsak?

belki üşeniyor yazan kişi ikide bir caps lock yapmaya ya da cepten yazıyor ne biliyorsunuz. mesela geçen gün felsefe forumunda konu açtım ama buradaki gibi yine küçük harf tüm yazı. bazıları tatava etti. önemli olan nasıl anlattığın mı yani, bence hayır. ne anlattığın daha önemli. noktalama işaretleri olmayan karman çorman yazıları tabi kimse okumaz o başka ama küçük harfle yazmakta da sakınca yok. cümle cümle ayırıyorsan noktayı virgülü unutmuyorsan sorun yok. ha büyük yazmışsın ha küçük. özü veriyor mu ona bak. gayet nizami yazıp hiç bir şey anlatmamaktan iyidir. wittgenstein'in tractatusunu da hala okuyamadım. yapısalcıları frankfurt okulu filozoflarını anlamak çok zor. adamların kitapta anlattıklarını gerçek yaşam pratiğinde uygulamasını karşılığını bulamıyorsun. böyle kitapları okurken okumayla aynı anda hayali senaryolar kuracan ve okuduklarını ona uyarlayacan ancak öyle kalıcı oluyor ve anlaşılıyor. konudan konuya. yapısalcılar zor adamlar.

0|0
33

En İyi Kız Görüşü

• Icrek en önemlisi elbette

Ama yazidaki hassasiyet de önemli.Ki önemli olmasaydi yazim kurallari da olmazdi

diye düsünüyorum.

Bence büyük ya da kücük harf ile kurallarina uymakta fayda var.

Tümü ile büyük ya da kücük harflerle yazmak gözü yoruyor.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• bende buyuk harfle yazilan sorulara bakmiyorum aksine.

0|0
    0|0
  • Telden girdiğimde bile imlaya dikkat ediyorum. Bence çok önemli. Çöplük gibi oluyor site.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 3

• konustugun gibi yazman okuyan ıcın zor olur noktalama isaretleri buyuk harf okuyan ıcın onemli mesela ornek verim ( arada bende kullanmam iş dısında duz yazarım mıllet anlasın :)1 ahmet geldi hasanı aldı gitti. 2 Ahmet geldi, Hasan'ı aldı ve gitti. 3 Ahmet eve geldi, Hasan'ı da alip 5 dakika once yürüyerek luneparka eylenmeye gittiler. sen konustugun gibi yazıyosan karsındakınınde senin yazdıgını anladığın gibi anlamasını bekliyosun bazen karsıdaki anlamaz ya da detayları es gecer ya da kafasında soru isareti olur onemlibir konuyu yazarak anlatıyosan buyuk har noktalama isaretleri ve en onemlisi 5n1k ya dikkat et derim gelelim verdiğin ornek yazarlara sittir et onları sen kendini ifade edebiliyomusun yazarak ona bak derim :)

0|0
    0|0
  • ben de elimden geldiğince açıklayıcı bir şekilde yazmaya özen gösteririm.

ama büyük - küçük harf olayına takılmam, hepsini küçük yazarım.

0|0
    0|0
  • Soru detayı güzel de ne adamsın birader ya :)

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;