Anne babanızın sizi yetiştirirken yaptıkları hata?

anne ve babanızın sizi yetiştirirken hata yaptığını düşünüyor musunuz? eğer düşünüyorsanız hangi konuda hata yapmıştır? ve bu hataların sonucunda neler oldu?

yok düşünmüyorsanız ee ne mutlu size

aksınnnn cevaplar çok merak ettim:D

0|0
3031

En İyi Erkek Görüşü

• evet önemli bir soru...

en önemli hata erkekler için anneleri tarafından büyütülmek... erkek çocuğun baba ile yakın olması ona özenmesi lazım.. erkekliğin raconunu göre göre öğrenmesi lazım...

bazı anneler çocuklarını babaya karşı silah olarak kullanıyorlar... çocukları babaya karşı dolduruyorlar.. çocuk küçükten itibaren babaya karşı şartlanmaya başlıyor ve ondan uzak duruyor... böyle olunca erkek olarak dışarıda kendisine çok lazım olacak davranışları ve raconu babadan öğrenmede, kopyalamada isteksiz davranıyor...

ayrıca ev içinde anne babanın kuralları tutarsızsa çocuk ebeveynlerine saygı duymaz.. arkalarında iş çevirmeyi öğrenir...

ayrıca anne sünepe olmamalı... kadın ev içinde daha etkin olmalı... evde kadının borusu ötmeli.. ev babanın egosunu tatmin ettiği bir yer olmamlı.. bunun yolu kadının eğitimli olmasınadn geçiyor.. kadının kocasına karşı rest çekebildiği evlerde yetişen çocukların daha kişilikli olduklarını düşünüyorum...

anne itaatkar ise çocuklar ilk anneye yakınlık duydukları için onu rol model alıp itaatkar olabiliyorlar...

1|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 30

• babadan değil de anneden çok çektim. daha çocukken sürekli her gün dayak yemeler, her gün odalara hapsedilmeler, geceleri uykudan kaldırılmalar, rahatsız edilmeler... intihar planlar vs vs. sonrasında tabi terk etmeler, sonra akrabalarda sığıntı gibi büyümek ve en son kendi kendine konuşan, kendi başına hiçbir şey yapamayan, kendini eksik hisseden, çocukluğundan beri sürekli herkesin döverek eğlendiği bir birey oldum. şu anda yaşlı dilencilerden bile dayak yemekten korkan biriyim. sevgiyi şefkati bir sevgili veya eşte aramaktayım. şu an için sevgilim yok ama olursa bana anne şefkatini tattırabilmeli. eğer gerçekten aradığım şefkati bana verebilirse yemin ederek yazıyorum seve seve ayaklarını yıkarım hem de her gün. ve tabi bu şefkat karşılıksız kalmaz. o kadar şefkate muhtacım ki hayallerimde yaşıyorum. sokakta otobüste çocuğunu kucağına alıp öpüp koklayan anneleri gördüğümde içim cız ediyor. keşke o çocuğun yerinde olsam diyorum ama bir yandan da diyorum ki umarım sevgilim ya da eşim bana o sevgiyi verirse o kadar mutlu olurum ki kölesi olurum adeta. dışarda çok basit bir işimi bile rahat yapamıyorum. bir yerlere başvuracağım zaman çok soru soruyorum ellerim ayaklarım titriyor. biri bana bağıracak diye ödüm kopuyor. ne olur sevgilim ya da eşim bana bağırmasın. öyle bir durumda sessizce kenara çekilip ağlamaktan başka bir şey yapamam. yani çocuk gibiyim büyük bir çocuğum. eğer aradığım şefkati bulabilirsem ben de misli ile karşılık veririm. ayaklarını yıkarım, hep sarılırım, bol bol öperim. ama bağırırsa bana ben sessizce kenara çekilir ağlarım konuşamam. vaktiyle çok ağladım yatarken. okulda bayan hocaların gözüne girebilmek için derslerimde başarılı oldum özellikle bayan hocaların derslerinde. ilk başlarda hocalar başımı okşamak için ellerini uzattıklarında başıma vuracaklar sanır başımı kaçırırdım. ama zamanla alıştım başımın okşanmasına. ilk defa öğretmenlerim başımı okşamıştı. tenefüslerde gider konuşurdum. bana sarılan bağrına basan bir hoca vardı uçardım adeta. ama sonra o hoca gitti. keşke sevgilim ya da eşim de başımı okşasa. dizine başımı koysam başımı okşasa ben de o şekilde uykuya dalsam çok şey mi istiyorum bilmiyorum ama bunları yaşarsam elbette misli ile karşılığını verebilmek için elimden geleni yaparım. çok güzel hayallerim var da gerçekleşir mi bilemem. niyetim kendimi acındırmak değildi ama soruyu görünce dökülüverdim

2|0
    0|0
  • valla gayet iyi yetiştirdiler sorun bendeydi bir kabatları yok

1|0
    0|0
  • Çocukken bağlanmak istememişler bu yüzden pek ilgilenilmedim gibi birşey bir yandan iyi bir yandan kötü

0|0
    0|0
  • aileme çok teşekkür ederim bana kendi iyi özelliklerini aşıladıkları için ancak keşke birazda tembellik konusuna çözüm arasalarmış zamanında yahu günde 13-15 uykumu olur uyumaktan her yerim ağrıyor ama kafayı kaldıramıyorum bazen :) nalet olsun şu tembelliğe :(

0|0
    0|0
  • beni hep el üstünde büyütmüşler ne istersem almışlar iyi ahlak olarak çok iyi eğitim vermişler ancak keşke paradan daha değerli bişiyler verselerdi şimdi çok eksilerim var bir çok yaşıtıma göre en basitinden bir ortamda asla arkadaş edinemem ve daha nicesi ve şimdiki mutsuzluğumun mimarı onlar.

THE END...

0|0
    0|0
  • İçime kapanık büyüdüm, hiç atılgan olamadım. Ufaktan beni kendimi geliştirebileceğim birşeye yönlendirmediler. Spora da göndermediler. Ufaktan zorlasalardı şu an iyi bir yerdeydim belki de. Matematiğim çok kuvvetlidir ve okula gitmeden önce okuma yazma toplama çıkarma çarpma öğretti babam bana evde, çok çabuk öğrenebilen biriyim. Keşke diyorum ama yine de iyi ki varlar :D

0|1
    0|0
  • çok üzerimize düşmeleri,biraz rahat ve serbest bırakıp çocukların kararlarına saygı duyalım dememeleri hep biz her şeyin doğrusunu biliriz tavırları ve uygulamaları çok sıkıcı olan tarafları ancak bir zararı olmadı tersine bizim çocuklarımız olursa nasıl daha iyi yetiştiririz konusunda yardımcı oldular ALLAH tüm anne babalardan razı olsun hak edenlerden tabi.

0|0
    0|0
  • daha fazla ilgilenebilirlerdi ya da verimli geçmesini sağlayabilirlerdi ama yinede seviyorum nickine güldüm flash tv :D

0|0
    0|0
  • 13 yaşında yatılı okulun kapısında bırakmak ama bu hatamı değilmi onu bilmiyorum, sonra hep kendi ayaklarım üzerinde durdum, bir daha asla geri dönmedim.

0|0
    0|0
  • Valla annem elinden geleni yaptı üstümüze düştü.Babam fazla ilgilenmez.Vurdum duymazdı.Hala öyle ama bir hata yapmadılar.Adam gibi bizi büyüttükleri için.Burdan 2 sinede teşekkür ediyorum :)

0|0
    0|0
  • evden dışarı cıkarmazsan kız gibi kızı kendileri bulur bilmiyom iyimi kötümü

0|0
    0|0
  • Beni baya simarttilar maddi yonden degil manevi yonden ve karsi taraftanda surekli o ilgiyi bekliyorum

0|0
    0|0
  • Yetiştirmediler belkide en büyüğü buydu hatalarının.

0|0
    0|0
  • kız arkadaş konusunda vakti zamanında çok kızıyorlardı. gezme onlarla başın belaya gider gibisinden. çok gereksiz bir baskıydı.

0|0
    0|0
  • onlar beni en iyi şekilde yetiştirdiler de ; ben p i ç oldum :D

0|0
    1|0
  • çok karışırlardı hala öyledir. başka eve çıktım üniversite hayatımda sıf bu yüzden. bn bide hep baskıyla büyüdüm. rahat değildim

0|0
    0|0
    • ee kişiliğine etkileri neler bu baskının? asi bir kişiliğin mi var ya da tam tersi pısırık falan?

• kısacası özgüvensizdim hemde çok. ama 2 senedir yendim bu durumu ve artık ailemi takmıyorum. eve bile gitmiyorm dogru düzgün

• Küçükken ne istesem oldu şimdi ne istesem olmuyor ve bu insana koyuyor açıkcası :(

0|0
    0|1
  • Babam yanımda alkol aldırdı alkollü kafayla bana tokat attı bende ayık kafayla hır çıkarttım sonra anneme çattı boşandılar şimdi sürünüyo bende 8 yaşında bir annem bir bacıma göz kulak çıkmaya başladım 8 yaşında kocaman adam olduk işte

0|0
    0|0
  • Babamla samimi olamadım hep aramızda bir sınır vardı tek dert ettiğim buydu.

0|0
    0|0
  • ikiside seviyorduda çok serbest bıraktılar beni en büyük hata buydu

zaten babam şerefsizin tekide annem iyidir, yinede ikiside seviyor işte bendekide biraz garip bir durum :d

0|0
    0|0
    • ne samimi bir cevap oldu öyle :D serbest bırakınca olmaz baskı uygulayınca olmaz ee ne istiyosun :D

• kaybol buradan! hemen! :p

• Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 30

• Çok şükür çok iyi yetiştirdiklerini düşünüyorum.

Kul hakkına girmemeyi, tutumlu olmayı, hata yapsanda bunun bir son olmadığını, merhamet duygusunun insana ne gibi bir kar sağladığını vs. her şeyi öğrettiler.

Şu anda da öğrettiklerinin karşılığını alıyorlar çok şükür. Ailemle gurur duyuyorum.

Rabbim, ailelerimizi başımızdan eksik etmesin inşaallah.

1|0
    0|0
  • aslında bir yandan iyi bir yandan kötü..fazla sahipleniyorlar yarın öbür gün onlara bir şey olsa mal gibi kalırım ortada..

0|0
    0|0
  • Sevgisizlik sanırım...

0|0
    0|0
  • Rahat yetiştirdiler... zorluklara katlanamıyorum

0|0
    0|0
  • Kendi sorunları yüzünden beni ihmal ettiler.

Anne babamda yaşıyordu ama yanımda yoktular.

Baba görevini dedem anne görevini anneannem üstlendi.

Buydu hataları.

2|0
    1|0
  • Yanlışları olmadı bana göre çünkü bana ALLAH SEVGISINI,büyüklerime saygılı olmam gerektiğini,insanlara değer vermeyi,bir şey verdiğinde biri beni düşündüğünde teşekkür etmem gerktiğini,aç gözlü olmamamı,paylaşmayı bilmeyi öğrettikler daha napsınlqr ki

0|0
    0|0
  • Cok el bebek gul bebek buyudum. Annemde babamda ne istediysek yaptilar. Bize uzerinden kalkamiyacagimiz hic bir sorumluluk vermediler. Bu yasimda bile her masrafi mi karsilarlar. Ama gel gorki sorumluluk ile sorunlarim oluyor. Birde derslerinize bakin, isi gucu yani sonra ogrenirsiniz dediler. Fakat "elin kizlari soyle is goruyor"u isitiriz bazen. Olsun okadari. Aile konusunda sukurler olsun hep yuzum guldu.

1|0
    0|0
    • sen de evlat'sın ama şimdii en hayırlısından Tü maşAllahh :*

• sus yapma etme falan cok delerdi sesuz biri oldum ilkokul ve lise hayatimda sonradan cok konusmaya basladım gec oldu bu süreci uzattılar baskada hatalı bir yetistirme tarzları yok

0|0
    0|0
  • Bir hata yaptıklarını düşünmüyorum. Fıstık gibi dört dörtlük evlat yetiştirmişler :D

0|0
    1|0
  • ben : baba X bana vurdu

baba : git sen de ona vur

sonra ben kimseyi affetmedim , sadece vurmakla da kalmadım

zannedersin savaş zamanı büyüdüm babam da askerdi

0|0
    0|0
  • İkinci çocuk olduğum için çocuk yetiştirme konusunda tecrübelendiklerinden ötürü beni yetiştirirken bir hata yapmadılar. Şahsen ben böyle düşünüyorum.

...

Ailemi seviyorum ve onlara sahip olduğum için çok şanslı bir evlat olduğumu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • ikiside yoktu... kendi kendime büyüdüm hiçbir zaman anlaşılmadım tek büyüdüğüm için kalbime kimseyi sokamadım.. güvenemedim... nasıl sevilir.. kimse değer verilir öğrenemedim

0|0
    0|0
    • insanın kendı kendıne buyumesı ve kendısını geliştirmesı çok güç bir olay senın halini ve hıssettıklerını anlayabılıyorum :)

• Çok gamsızım !

0|0
    0|0
  • Babamın ihmali, annemin baskıcı tavırları sonucu ben bu hale geldim. Şu an ki davranışlarım için kendilerini suçlamalılar, beni değil. Beni bu hale getiren onlar.

0|0
    0|0
  • Tek çocuk olduğum için her istediğimi yapıp,çok üstüme düşmeleri.İnsanlardan fazla değer bekliyorum.Birinden ''yok,hayır'' cevabı aldığımda oturup ağlayasım geliyor.

0|0
    0|0
  • gözümün önünde biçok kavga yaşandı bunlar beni olumsuz etkiledi tabi ki de:(

0|0
    0|0
  • Çok korumacılar herşeye yasak koyuyorlar hala ve yasaklar daha çekiciiii :Ddddd

0|0
    0|0
  • Yeteri kadar cesur değilim... Ve bu kimin hatası bilmiyorum...

0|0
    0|0
  • hiç düşünmüyorum Allah'a şükür iyi dogru herşeyi aşıladılar, neticede biz onların aynasıyız nasıl gormek ıstıyorlarsa ole yetıstırdıler

0|0
    0|0
  • Keşke evlenmeselermiş her gün kavga etmekten bıktım

2|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    10
Yükleniyor... ;