Gelecek sezon uygulanması beklenen 6+2+2 yabancı kuralını destekliyor musunuz?

Gelecek sezon uygulanması beklenen 6+2+2 yabancı kuralını destekliyor musunuz?
Futbolumuzda yapboz tahtasına dönen yabancı kuralı için kulislerde 6+2+2 üzerinde konuşulmaya başladığı gelen haberler arasında... Federasyonun üzerinde çalıştığı yeni yabancı planlamasına göre; İlk 11’de 6 yabancı oyuncuya izin verilirken, kulübede de 2 oyuncu yer alabilecek. Diğer iki oyuncu ise tribüne çıkmak zorunda kalacak. Gelecek sezon için henüz kesinleşme de düşünülen kural bu.
  • Destekliyorum
    A seç
  • Desteklemiyorum
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
429

En İyi Kız Görüşü

• Destekliyorum ! Avrupa liglerinle kıyaslanamayız çünkü onların alt yapıları iyi yüksek maaş vermiyorlar ve rekabet çok ! Bizde yüksek maaş verildiği için yerli oyuncularımız şımarıyor. Yabancılarda para için geliyor zaten. Başarı için değil. Burada kulakları çekilmesi gerekenler kulüplerimiz bunun içinde Tff'nin yeterli hamleler yapması gerekir !
    Mesela alt yapıdan yetişen en az 4 futbolcu ilk 11 de olma koşulu olması gibi. Böyle bir kural konulursa kulüplerimiz sevse de sevmese de alt yapıya önem vermek zorundalar. Yerli oyuncuları eleştirmek yerine onlar aneden euro biriminden maaş verildiği eleştirilmeli. Eleştirileri kulüp yöneticileri hakediyor futbolcular değil. Yabancı futbolcuların maaşları 5 milyon euro civarında oluyor ve bonuslarla felan epey yük biniyor bunlar çok yüksek maliyet sonra kulüplerimiz borç batağına saplanıyor Uefa ile uğraşılıyor ! Maaşımı alırım maça çıkmam diyen yabancılarda var. Tabi ne önemlisi ise ilk 11 inde 10 yabancı bulunduran sonrasında 1 yerliyi de çıkartıp tamamen yabancı kadrodan oluşan galatasrayda bile doğru düzgün istiklal marşımızı okuyacak oyuncunun neredeyse olmaması gibi saçmalık bir şey. Avrupanın bir çok ülkesinde yabancı kısıtlaması avrupa pasportlu olmayan olarak var ama kadrolarıan bakıldığında milli takımlarına çıkartacak gayet kaliteli oyuncular mevcuttur !

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• İnanılmaz ya gerçekten. İşte bu yüzden hiç bir zaman Türk futbolu Ge-liş-me-ye-cek.. Derdiniz ne, sıkıntınız ne batıyor mu birilerine bu yabancı oyuncular. Bize daha güzel bir futbol izlettikleri için sadece paramı alayım sezon içinde 2-3 gol atıyım yatayım demedikleri için rahatsız mı oluyorlar. Hayır yani mevzu yerli çocukları oynatmak ise bak Galatasaray'a daha çocuk Ozan Kabak 18 yaşında Şampiyonlar Ligi maçına çıktı. Muhteşem de performans sergiledi ve Bundesliga'ya gitti. Ozaman neymiş yerli oyuncuların adamakıllı ahlaklı ve mesleklerine saygılı bir şekilde oynarlarsa ilk 11 başlayabiliyorlar. Yani ben gerçekten sıkıldım bu işlerden ve bu sistemin Türk Futboluna bir katkısı olmayacak !! hiç bir zaman olmayacak.. Neden? çünkü bu kuralı Türk Futbolcular benim sahada zaten oynayacağım garanti şeklinde bakıp kendi üzerine düşen çalışma disiplinini yerine getirmiyorlar. Daha çok şey söylemek istiyorum ama terbiye sınırları mı zorlayabilirim daha fazla konuşursam hayrını görsünler bakalım..

0|1
    1|1
  • Destekleyen varsa uzun uzun tartışırım. Sırf bir kaç kulübün menfaati için ülke futboluna yön verilmez. Yabancı serbestliği sayesinde Anadolu takımları güçlendi ve yatarak para kazanan yerli oyuncuların rahatı bozuldu. Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder ve Ozan Kabak gibi gençler transfer yaptı. İllaki gençlerin önünü açmak istiyorlarsa Alt liglerde yabancıyı yasaklayıp yaş sınırı getirsinler. Adam 3. Ligde bile forma giyemiyorsa Süper ligde nasıl forma şansı bulsun. Alt liglerin tamamı Türk olup, takım 11’nin yaş ortalaması 25’i asla geçmemeli.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

327
  • bizde bazıları istiyor ki yabancı sınrısız olsun ligimizin futbolcu pazarını yabancı oyuncularla doldursun istiyor üstelikte bu yabancı kalabalığıda kaletesiz. Eskiden yabancı sayısı daha azdı ama kaliteli futbolcular gelirdi.

şimdi bu dönemde yabançcı sayısı sınırlandırılsın deyince tekirgin olan oluyor onun için hiç o topa çıkmıyım biz yabancı sınırından ziyade YERLİ SINIRLAMASI koyalım diyorum. :)

yani 3+1+1 getirelim. 3 ü sahada olsun, 1 i yedek külübesinde 1 i de trübünde olsun...

0|0
    0|0
  • Sacma sapan yasin, sinan, necip, topal, gibi bircok oyuncuya milyon eurolar verilcek g ene kazanan yerli oyincular olacak hicbir sey yapmadan.

0|0
    0|0
  • Yabancı sınırı 6 denir. Bir nebze anlayabilirim. Artılarla eksilerle ne amaçlanıyor çözebilmiş değilim.

0|0
    0|0
  • desteklemiyorum, direkt olarak hiçbir futbol maçını ve programını izlemeyeceğim

0|0
    0|0
  • Cok sacma.. bu iki icinde cıkan gencler birdah cikmiyacak bu sistem olursa..

0|0
    0|0
  • Allah belâlarını versin takoz türk futbolcularını zengin edecekler...

0|0
    0|0
  • sınırsız yabancı varken yine GS genç oyuncular çıkardı örnek ozan kabak

0|1
    0|0
  • Yabanci siniri 3 saha 2 de yedek max 5 kisi olsun. Bu kadar paralari elaleme vermeyin.

0|0
    0|0
  • bence 3 yabancı saha da max 2 de yedek olmalı
    ki Türk futbolu gelişsin

0|0
    0|0
  • Bu kuralı destekleyen futboldan da bir halttan da anlamıyordur

0|0
    0|0
  • artık şu yabancı kuralı tamamen kaldırılmalı ve bir daha ayarlarla oynanmamalı.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • şu an olan sistem kalmalı.

0|0
    0|0
  • Gs nin önünü kesmek için hepsi

0|0
    1|1
  • Desteklemiyorum. Kusmuk gibi kural

0|0
    1|1
  • Desteklemiyorum

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    1|0
  • Hayırlısı.

0|0
    0|0
  • Gelsin diyen futbol cahilidir

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Alt yapidan futbolcu yetismeli

0|1
    0|0
  • Geri kafalı heriflerin canım fikirleri.

0|0
    0|0
  • Jcjgı

0|0
    0|0
  • B oynamayanlara boşuna para verilir

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • desteklemiyorum..
    bu şekilde daha iyi..

0|0
    0|0
  • GSyi durdurmak için fenerasyon yine iş başında...

0|0
    1|0
  • Beni oynatsinlar forvette😁

0|1
    0|0
  • Tabi ki evet

0|0
    0|0
    • 2 tanesi tribünde oturacakmış. Tesislere de 2 tane, cafeye 2 tane, staf otoparkına da 2 tane koysunlar istersen!

Yükleniyor...