Türkiye neden Filistine yardım etmek istiyor ?

selam,

Benim cok zoruma giden birsey var. Neredeyse her Türk Filistin destekliyor cunku " oradaki mahsum insanlarin ( özellikle minik cocuklarin ) Israil tarafindan oldurulmesi buyuk bir haksizlikdir ". Inanin bana bu lafı bin kez duydum ve her duyduğumda sinirlerim inanilmaz bir sekilde yukseliyor! Neden mi? Şimdi aciklayacam : Öncelikle eskiden Israil ya da Filistin toprakları Osmanlı devletiydi! Peki kim bizi Ingilizlere sattı? Tabi ki Araplar! Onun için oradaki toprakları ( maalesef ) kaybettik :( Üstellik o zamanlarda Araplara karşı BIZ kötü davranmadik. Şimdi onlar bizi Ingilizlere neden sattıklarınıda hiç anlamadım, cünkü Ingilizler Arapların toprakların bir cok ülke olarak ayirdilar ( Israil, Filistin, Suriye, vs. ..) Şimdi Ingilizler onlarin topraklarinada da bir yahudi devleti kurduttular ( Israil ). Eeee işte böyle olur onlara, bizi sattıktan sonra :

1. Bizi sattılar

2. Ingilizler onların topraklarını böldüler

3. Israil kuruldu

4. Israil özellikle Filistine vuruyor

Şimdi anliyormusunuz? Bence onlara iyi bir ders oldu, cunku biz araplara hic birsey yapmadik tek topraklarını aldik ve bizde yüzde yüz eskiden daha da güvende yasiyorlardi.

Böyle bir duruma gelmeleri kendileri suçlu , cunku onlar bizi satmakla Ingilizlere onlarin topraklarinda herseyi bellirlemelerine yol actilar . Yani Israilin kurulmasinada yol acmis oldular . Böylece Filistin , Lübnan vs. kendi suclular .

Eğer Israillin Türkiye'ye bir zarari yoksa o zaman isterse kalsin ( umrumda değil ). Araplar kendi suçlular! Ha bu arada ben Israilli ya da yahudi değilim ve Israille bir alakam yok!

Müslüman olan bir Türküm !

Peki benim gibi dusunenler var mi?

Siz ne dusunuyorsunuz ?

Lütfen küfür etmeyin ve rahat tartisalim, eğer benim üzeri birsey hosunuza gitmediyse o zaman dogru duzgun bir sekilde soyleyebilirsiniz.

0|0
03

En İyi Erkek Görüşü

• Saçmalamaktan baska bırsey yazmamıssın

0|1
    0|0
    • Sen öyle zan et

• Senın soyledığın akıla mantığa uymuyorkı.

Gecmıse bakarakmı gelecği planlıcaksın ona goremı davranacaksın.

Ozamn hıtler soykırım yaptı Hadı almanlarla butun ılıskılerımızı keselım

Ne ıcıyosun Doğru soyle.

• İlışkileri birakalim demedim ki

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

• Genelleme yapman çok yanlış. Şimdi doğan bir filistinli bir bebek öldürülse yine aynı düşüncede mi olacaksın yoksa suçluyu o zaman ki toprak ağalarına mı yığacaksın ?

0|1
    0|0
  • Sen filistinli olarak doğsaydın ?Atalarının yaptığından onların suçu ne . Savunanların sebebini de söyliyeyim dünyada nerde bir kötülük varsa ona karşıyız bunun için insan olmak yeter de artar .

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;