Kötü giden ülke futbolu?

Bu ülke futbolu gün geçtikçe düzeleceğine kötüye gidiyor sebebi sizce nedir nasıl düzeltilir?

0|0
37

En İyi Erkek Görüşü

• Hangi futbol? Futbol mu kaldı. Siyaseti, rantı, çıkarları futbola alet ettiklerinden beri futbol mu kaldı. Aynı ekonomimiz gibi futbolda, üretim var mı yok futbolcu yetişiyor mu yok. Dışarıdan ver parayı al. Sonra Almanya 3 milyon Türk içinden futbolcu yetiştirir sen izlersin.

0|0
    0|0
    • Hocam çözüm nedir sence ali koç altyapıya önem veren bir başkan ama bizim seyircimiz gençlerin hata yapmasına bile tahammül edemiyor benficayı gördün bugün felix 19 yaşında gedson 20 yaşında dünya paralar ediyor bizde olsa sence 3 maçtan sonra taraftar tepkisini düşünsene onu da geçtim ozan tufan emre mor bizim kişiliğimiz bozuk üzülerek söylüyorum ama gerçek bu

• Hocam ali koç la falan olacak iş değil. Kafayı komple değiştirmek lazım. İşin içinde başka işler var. Adamların derdi spor değil. Maçına 8 10 bin kişinin zor gittiği takıma 30 bin kişi kapasiteli bilmem ne özellikli statlar yapıyorlar efendim ihaleler bilmem neler sporu geliştiriyoruz diyorlar konusurturma şimdi beni. En başından bu insanların komple gitmesi lazım. Avrupaxa nasıl sistem yerleştirmişlerse aynısını yapacaksın. Ajax nasıl futbolcu fabrikası olmuşsa sen de olacaksın, dediğin gibi brnfica aynı şekilde. Yetenekli oyuncumuz var var da sistem bozuk. Ozan kabak gibi birçok oyuncu çıkarabiliriz. Bu TFF ile olmaz olmuyorda. Ha giderler mi tabii ki de gitmezler. Adamlar hem yayıncı kuruluştalar hem TFF deler hem de iddiaa ihalesini alıyorlar 😂

• Kardeş sorma ülkede herşey tek ele geçmeye başladı dünyanın hiçbir yerinde göremezsin şu durumu düşün ki ülkede rant sağlayan tüm şeyleri padişahlar aralarında bölüşmüş gibi

En İyi Kız Görüşü

• Ülkede her şey iyi gidiyordu, futbolun derdine düştük.

0|0
    0|0
    • Madem dert edinmiyorsun neden bu soruya cevap verme gereği duydun

• Önce insanların fikirlerine saygı duy söylediğimin saçma olduğunu yargılamak sana düşmez ben bu akşam izlediğim iki maçtan içime dert edindim evet geçmişte de futbol oynadım içimde bir uktede kaldı. Önce kendi fikirlerini sorgula sonra insanlara bulaşırsın.

• İnsanları bir araya getiren sey spordur , bakınız 2002 dunya kupası 12 dev adam belki basketbol sevmezsin ama milletce birseyler yaparken mucadele verirken birlik olursun bu da toplum kenetlenmesini arttırıp uç noktaları ortada bir araya getirir sosyolojik refah sağlanır yani önemli

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

26
  • Altyapı da ki oyunculara yeterince şans verilmemesi ve Altyapı ya yeterince bir bütçe ayrılmaması baş etkenlerden biri.

0|0
    0|0
    • Hocam öyle ama bizim taraftarımızında sabrı yok ozan kabak 6 ayda parladı gitti ama 2 penaltı yaptı diye söylemedikleri kalmadı yediği küfürleri hatırlıyorum ki hala balon patlar geri döner diyenler var. Keza oyuncularımızında bir tarafları oynuyor emre mora bak kendini beğenmiş zübbe karı kıx peşinde ozan tufana verilen şanslar hepsini yerle yeksan etti

• Bunu biraz medyanın da payı var maalesef. Çok iyi bir potansiyel oyuncuyu göklere çıkarıyorlar. Oyuncuda ister istemez kendine bir güven geliyor bir havalara bürünüyor ipin ucunu kaçırırsada o yeteneği kaybolup gidiyor maalesef.

• obradovic gibi spor meddahı insanlar ülkemize geldikçe anca düzelir 5 sene önceki basketbol popüleritesine bak bir de şimdiki darısı futbola...

0|0
    0|0
    • Hocam obradovic düzeyinde bir hocayı futbola kıyaslandığında çok büyük maaşlar ister o büyük hocada çok büyük transferler ister

• Altyapıların bilimsel verilerle takip edilip ülke futbolunu gerekirse 3 sene geriye götürüp genc futbolcu yaş skalasını 27 den 18 e cekebilmek bu sayede alt yapılarda yaslanıp A takıma giremeyen gençler umutsuzluk yerine transfer için kendini parçalamaya başlayacaklar,18 yaşında A takıma çıkan birini hazırlamak içinde 6-7 yaşından itibaren gerçek hocalar eğitim alacak minikler ailelerinin paralarını ileride topçu olur diye harcamayacak gerçekten egitim alıp 10 sene A takımlara çıkmayı hedefliyecekler, A kadrolarda yer bulamayan elit düzeyde olmayan gençlerde 2 ligde forma savaşı verip kaliteyi yükseltecek yayın gelirleri artacak izlenirlik yükselecek genç nüfusa istihdam sağlanmış olacak, Orta saha oyuncunu brezilyadan devşirmene gerek kalmayacak.

0|0
    0|0
  • Yaşa fenerbahçe 👏

0|1
    0|0
  • Sadece futbol mu

0|0
    0|0
  • Futbol ne abi ya saka mısın siz ya

0|0
    0|0
  • Büyük takımların kollanması başka bişey değil

0|0
    0|0
    • Hocam madem büyük takımlar kollanıyor onlar neden gelişmiyor ki bakıyorum da önceden futbol oynuyorduk yenilsek bile rezil değildik gün geçtikçe vasatlaşıyoruz

• Ülke düzeleceğine kötüye gidiyor, futbolu boş ver.

0|0
    1|0
    • Oda doğru

• Geç oldu zaten konuşmaya gerek var mı uykumda geldi

• hadi ordan git la ya din düşmanı seni yallah haydee sokuk O
      Ç 😂😂😂😂😂😂

Yükleniyor...