Insanların evlendikleri ve aşık oldukları kişiler farklı oluyor

her evliliğin mantık üzerine kurulduğunu düşünüyorum. tamamen maddi manevi çıkarlar için yapılmış anlaşmalar. çünkü kimse aşık olduğu ama çirkin fakir ve herhangi bir kusuru olan biriyle evlenmek istemez. (ömrünün geri kalan kısmındaki rahatını,doğacak çocuklarını vs düşünerek..) sizce?

0|0
1215

En İyi Erkek Görüşü

• Severek evlenmek daha kötü aslında. İnsan aşk halindeyken gözlemlerini doğru yapamıyor ve aşk yıllar sonra bitince şiddetli geçimsizlikler başlıyor. Mantık olmalı izdivaçta...

2|2
    1|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• kime göre çirkin kime göre kusurlu

bir çift gördün diyelim kızı veya erkegi sen begenmedin ama onlar birbirini begeniyor

güzellik göreceli bir kavramdır senin begenmedigini bir başkası begenebilir ve kolu olmayan bir adamla komşu kızı evlendi kolunun olmamasını sorun etmedi gayetde mutlular kimseyide takmadı kız

yani bir bakış bir gülüş veya herhangi bir davranışı ona aşık edebilir ve sevdigi insana kusurları görünmez şimdi sorunu cevapladıgıma göre digerine geçelim :)

mantık evliligi senin dedigin diyelim kafalar uyuşmuyor ama yinede evleniyorlar o evlilikten hiçbir hayır gelmez ve 1 seneden fazlada yürümez cünkü sevgi olmadan saygıda olmaz

ben sevmedigim biriylede evlenmem zaten

tabiki herkesin kendi hayatı kendi kararı herkes istedigi kişiyle evlenmekte serbest ve özgür

1|0
    0|0
  • Evlilikte mantık ne gezer ya? Hayatının sonuna kadar bir insanla aynı evde yaşamanın, her gün onu görmenin nesi mantıklı? Biri bana açıklasın... O yüzden hiç katılmıyorum bu düşünceye, aşık olmadığım sürece ölsem evlenmem... Kendimi kafeste hissederim çünkü diğer türlü =/ Hayatı ne kendime, ne bir başkasına zindan edemem ;)

0|0
    0|0
  • allah bana öyle bir evlilik nasip etmesin. 1yıl sonra boşanacağımı bilsemde yinede severek evlenme taraftarıyım

0|1
    0|0
  • günümüzde her çeşit evliliğe örnek var. çoğunluk olarak kısa sürede yapılan mantığın neticesinde evleniliyor

0|0
    0|0
  • en etkileyici kişiler, evliliğe en uzak kişiler oluyor genelde..

0|0
    0|0
  • evet aslında haklısın ama birine aşık oldun mu (ki bunu tarif etmek olanaksız) o zaman gözün hiç bir şey görmez ve hayallere kapılırsın...çirkinmiş fakirmiş falanmış filanmış boşveriyorsun :) saygılar :D

0|0
    0|0
  • Şu an çok aşırı sevdiğim kız arkadaşımla nişanlıyım.

0|1
    0|0
  • aynı kanaatte olduğumuz kanaatindeyim.bu yüzden evlenmemekteyim.

0|0
    0|0
  • :D nick e bittim ya :D

0|0
    0|0
  • çünkü insanlar hala ne istediklerini bilmiyorlar...

0|0
    1|1
  • bi insan birden fazla kişiye aşık oabilir. Ben sadece evlendiğme aşık olurum o ayrı tabi.

0|0
    0|0
  • gercekten sevdıgın bırısıyle evlenmelı bence ben artık bısey hıssetmez heycansız olum kalp atıslarım degısmesını ıstıyorum yıne zengın dıye sectıgın bırı dusebılır kızlar hangınız parayı secmedınızde sokak cocuguyla cıktınız kımsekımseyı kandırmasın bakın dogus da kımsesız yurdunda buyudu hey anam hey yarın ne gelıcek basımıza bılemeyız benım ıcın onemlı olan ne para ne guzellık herkezın ıtedıgı asıl sey gercek guzellık gercek ask benim yorumlarımın cogunu en ıyı cevap secıyolar cunku mantıklı dogrusunu konusurum...

0|0
    1|0
  • haklısın

0|0
    0|1
  • aşık olupta evlenen çok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Aşk karın doyurmuyor :D

0|0
    0|1
  • Aynen öyle. Aşkın içinde mantıkta olması lazım. Evlenirken iki kişisin ama bir aile kuruyosun ve genişleyecek zamanla maddi durum önemli maneviyatta önemli. Maddi durumu ii die öküzün birisiylede evlenmem. Ama şu zamana kadar yaşadığım ilişkilerden anladım ki maddiyat bir numarada geliyor.

0|0
    0|0
  • bana saçma geliyor

biriyle çok fakir oldugu için evlenmeyebilirsin sevsen bile

ama biriyle sırf zengin/yakısıklı oldugu için evlenmemelisin mutsuz olursun.

bence mantık evliliği yapmak yerine veya sırf ihtiyaclar için evlenmek yerine hiç evlenmemek daha iyi

0|0
    0|0
  • bazen o aradıkların aşık oldugun kişidede oluyor. istisnalar var tabi ama genelde senin dediğnin gibi ilişkiler

0|0
    0|0
  • Nişamlıma çok aşığım o da bana aynı şekilde aşık. Gözümü aşk bürüdüğü için yanlış bir seçim yaptığımı düşünmüyorum. Hayatımın aşkı ve çocuklarımın babası olacak biri için ömrümde verdiğim en doğru karar o.

0|1
    0|0
  • Cirkin ve fakir olsam, çirkin ve fakirle evlenirim. Aahahahahahaha

0|0
    0|0
  • ana mantıkta haklısn aslında

0|0
    0|0
  • Mantıklı bir yaklaşım

0|0
    0|0
  • Ondan diyorum evlenmeyin diye

0|0
    0|0
  • her deme. herkes bir değil. ama dediğin gibi de çok fazla tabii ki.

0|0
    0|0
  • kimse yapmaz aama bilmeden evlenmek tanıadan evlenmek sonrada pişman olmak allah korusun

böyle kişileri evlenmelerine sebeb olan aracı olan allah nasıl biliorsa öyle yapsın en sevdiginden çıkarsın

0|0
    0|0
  • evlilik cıddı bısey evlılıge glnce hersey degısıyo

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;