Oyunuzu kullanın , oyuna gelmeyin...

Yerel seçimlerde tepk olarak oy kullanmayacağını söyleyen bir takım insanlar var. Oy kullanmamak konusunda aldığınız karar sadece sizi bağlayan bir durum değildir.

Oyunuzu doğru kullanın damgayı basar basmaz kağıdı katlamayın kurumasını sağlayın. yırtık zarf iki damgasız zarflar geçersiz sayılıyor oyunuzu heba etmeyin.

damga bastığınız kağıdı tersine katlayın ki kurumayan damga başka yere bulaşmasın.

Oyunuzu kullanın , kime verirseniz verin oyunuzu kullanın ...

Şİmdi Kimler oy vermemeyi düşünüyor ? ( soru kıvamında olması lazım ya sorunun yazılar bölümünü açın ks )

gizli kullanıcılar cevap veremez varsa bir düşüncen açık yaz

• Kullanacağım
    A seç
  • Kullanmayacağım
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
vatandaş duyarlılığı içinde olan çok insan var sevindim. oy kullanmayacağım diyen arkadaşlar içinde vatandaşlık hakkınızı kullanınız mutlaka size yakın düşüncelerinize yakın hizmet alabileceğinize inandığınız ya da bu %100 yapsada %60 yapar dediğiniz birileri vardır.

0|0
2423

En İyi Kız Görüşü

• Kullanılmayan veya boş olarak atılan her oy başımızdakilere yarayacağı için iki elim kanda bile olsa gidip oyumu geçersiz saydırmamak için max dikkat göstererek kullanacağım..

İlaveten , yönetime tepkimizin sokaklarda değil de sandık başında gösterilmesi taraftarı olduğum için oy kullanmak benim için , vatandaşlık görevinden de öte ekstra bir öneme haiz..

10|9
    1|4
    • Teşekkür ederim gül için..

Seçim öncesi uyarı için güzel bir soru verdim 5 *

• Boş oyun sayılmadığını ben de biliyorum..Matematiksel olarak düşünürseniz ne demek istediğimi anlarsınız..

• boş oyları seçm merkezinde ya ölü oylarıyla ya da sanal vatandaşlarla dolduruyorlar ..

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 23

• tabiki oy kullanacağım,çünkü kullanılmayan herbir oy,mevcut hükümeti desteklemekle aynı anlama geliyor

0|2
    0|0
  • İyi ki Türkiye'de yaşamıyorum ve o herif başbakanım değil.

Ben oy kullanırdım. Boş oy boş oy olarak kalıyor mu... Orası muamma.

3|3
    1|4
    • yurtdışındaki oyla ciddi bir belirleyici olacak bu nedenle oyunuzu kullanın .. boş oy lar verilmeyen oylar sahte kimlikler ya da sonrasında sizin adınıza kullanılmış gibi sayılıyor

• boş oy olarak kalması gerekiyor fakat ne yazık ki kalamıyor

• Boş oy olarak kalıyor hocam ben ordaydım adam resmen kağıtı attı yeri sonra çöpe attı diğer görevli.

• Elbette oy kullanacağım,bu ülkede bir vatandaşın söz söyleyebilecek tek şey bir oydan ibaretken tabi ki kullanacağım.

1|1
    0|0
  • oy kullanmak için 1 günlüğüne 700 küsur km yol gideceğim ve ayrıca bir terslik görürsem müdahale edebileyim diye sandık görevlisi oldum

0|1
    0|0
  • Birde kendi kaleminizle imza atin

0|1
    0|0
  • kesinlikle kullanacağım...

0|1
    0|0
  • Kesinlikle oy vericem. Niye vermeyecekmişim 1 oy 1 oydur. :)

0|1
    0|0
  • Kullanacağım tabi hizmet in karşılığını vereceğiz..

Dik dur eğilme Türkiye seninle KONUŞUYORUM USTA.. ♥♥

0|3
    3|4
  • Oy vermemek hakka girmektir, net.

0|2
    1|1
    • neden cok merak ettim

• Kendi biliyomuki duymuş biyerden

• Diyelim ki SEN, oy kullanmıyorsun başa geçmesini istediğin parti de olsa. Seninle aynı şeyi isteyen de kullanmıyor. Bunu yapanlar yüzünden bu parti iktidar olamıyorsa, sen, bunu istemiş olan herkesin hakkına girmiş olmaz mısın? Tabi sorunuz bana olayın diğer yönünü de sorgulattı. Halkına zulmedecek bir liderin partisine oy verirsen de halkın hakkına girmiş olursun sonuçta. Hak meselesi ince konu. Sadece azıcık düşünseniz hak verirsiniz söylediğime. Vermezseniz de sizin görüşünüz yargılamam.

• ben kullanamayacağım malesef ikametgah sorununda dolayı oy baska yere çıktı acayip canım sıkıldı

0|1
    0|0
    • nerede çıktıysa ordan kullan yeter ki ver oy bunların kazanmasına yol açma

• benm de başka yerde ama gidiyorum. imkanın yoksa oy vermeyi düşündüğün parti ile irtibata geç masrafını karşılarlar

• ben mersin oyum istanbulda

• oyumu kullandım ve gidiyorum :)

0|1
    0|1
  • Vatandaşım ve gidip oyumu vereceğim... Ne demişler "Tatava yapma, bas geç."

0|1
    1|0
  • ben ülkeyi kurtaracak bir siyasetçi göremiyorum o yüzden gidipde 20dk mı boşa harcayamam.

0|0
    0|1
  • Kullanacağım, kimselere yar etmem kağıdımı :D:D

0|1
    0|0
    • Benim yerime de kullansana :)

• Öyle görünüyor olsun tayyip ölü seçmenle o açığı kapatır

• Neden olmasın özellikle sizin oralarda epey ölü seçmene ihtiyacı var :)

• bugune kadar her secımde oyumu kullandım bundada kullanıcam emın olun bır oy bır oydur :D

0|1
    0|1
  • Her zaman kullandım ve kullanmaya da devam edeceğim

1|1
    1|0
  • kullanmak istiyorum lakin evden uzağım be gülüm :(

0|1
    0|0
    • öğrencisin sanırım bunun yolu var öğrenci olduğunu belge ile okula gittiğiniz şehirde kullanabiliyorsunuz

• kullanamıyorsun belli bir tarih vardı okuldan öğrenci belgesi ve kykda kaldığına dair belge ile nüfus müdürlüğüne gidip yaptırman gerekiyordu zamanı geçti artık. sandık yerleri belirlendi.

• evet sordum bugün 2 ay önceden yapmak gerekmiş

• kullanmayı düşünmüyorum ama nedeni tepki değil hiçbir adaya oy vermeye değer bulmuyorum

ve aksine arkadaşım bu sadece beni ilgilendirir :-)

0|1
    0|1
    • oy kullanmak bireysel hak değil toplumsal hak olduğundan sadece sizi ilgilendiren bir durum olmuyor malesef seçimleriniz kendinizden başka insanlarıda etkilediğinden bireysel yaklaşamazsınız. oy vermeye aday değer aday görmüyorum tezinizde çok yanlış

• oy vermeye değer birini bulamamam kimseyi bağlamaz

ve bence hiç bir parti için oy kullanmamak anlayana iyi bir göndermedir

aksi eylemlerin yapılabildiği ülkeler bana göre gerçek demokrasiyi yaşayan ülkelerdir

ayrıca hakkım olanın üzerinde de daha fazla tartışma yapmam anlatabiliyo oyun

• muyum yazmak istedim anlamışsındir telefonda yazmanın bazı zorlukları oluyor

• ilk oyumu tabiki kullancam

0|1
    0|0
  • Kullanacağım

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    3

Erkekler Ne Diyor 23

• Belediye secimleri oldugu icin sadece bu ülkede yasiyan insanlar oy kullanacak

oy kullanmak bir vatandaslik görevi sokaklara dökülmektense gider oyumu verir tepkiyi sandika göstermis oluruz..

Sorunsuz ve kavgasiz bir secim gunu dileklerimle

0|1
    0|0
  • Siyaset ile aram yok.

doğal olarak parti vs tutmuyor ve takip etmiyorum.

böyle düşünürsek ben herhangi bir partiye kafama göre oy veremem.

bu yüzden boş vereceğim. önceden de boş vermiştim.

parti, siyaset falan bana göre değil. insanlar parti tutmuyor başkalarına duyurma amaçlı ve karşıt partilere laf atma amaçlı boş boş sebepten tutuyor. gereksiz.

boş oy kime yarıyor bilemem. ama verebileceğim bir partide yok.

bazı yerlerde "oy vermeyin" diye başlıklar ve videolar dolaşıyor. kesinlikle alakam yok.

baştan sona siyaset ile aram yok.

isteyen verir isteyen vermez.

ak parti yerine geçecek öteki parti ne katacak ?

yine hiçbir şey.

0|0
    0|1
    • oyunu kullanmalısın ... 4 yılda bir vatandaşlık görevin var toplumsal olarak onuda isteyen verir isteyen vermez kıvamına getirmeyin

• isteyen verir isteyen vermez kıvamına getirmiyorum. ama sen benim dediğimi anlayamamışsın.

siyaseti takip etmeyen biri olarak kime verebilirim ? bir düşün. veremem.

herhangi bir parti ile alakam yoksa ben oy vereceğim partiyi sallamalı mıyım ?

tabii ki hayır.

• aynen öyle.boş atıcağınıza şu kamiller harici bir partiye atın ki oranları daralsın.

0|1
    0|3
  • Kesinlikle oyumu kullanacağım Fenerbahçe formamı giyeceğim ve sandığa gidip oyumu kullanacağım birde foto çekmeyi düşünüyorum çekebilirsem buraya atarım :)

0|1
    0|0
  • ben geçen seçimlere kadar hiç kullanmamıştım ama akp hırsızlarına tepki olarak en güçlü rakibine oy vermeye başladım sevdiğimden değil ama en güçlü chp

0|1
    0|0
  • kesinlikle oyumu kullanıcam hasta bile olsam gidip oyumu atacağım ben ülkenin dinle değil ilimle bilimle fenle usla yönetilmesini istiyorum us olmadığı hiç bir şeyi de zaten din istemez

0|1
    0|0
  • Soruyu soran arkadaşımız; yurtdışındaki oyla ciddi bir belirleyici olacak bu nedenle oyunuzu kullanın .. boş oy lar verilmeyen oylar sahte kimlikler ya da sonrasında sizin adınıza kullanılmış gibi sayılıyor.

Böyle demiş.

Ben oy verenler varken sandıkta bekleyenlerdendim görevli bir tanıdığım vardı, ama hiç senin anlattığın HURAFELER olmuyor.

Boş oylar direk atılıyor hiç öyle buna ona muhabbeti yok tamamen uydurma o senin gibilerin HURAFELERİ. Boş oylar her zaman geçersizdir ve hiç bir parti üyesine gitmemektedir. Canlı olarak görmesem hadi azda olsa inanayım da canlı gözümle gördüm yani gözümle gördüğüme inanırım ben.

Bu arada bende oy vermiyorum. Para cezası olduğunu biliyorum fakat bu benim sorunum kimseyi ilgilendirmez zaten açık ara Akp kazanacak bence de kazansın. Foto montajcı vatan hainlerine İNAT !

1|1
    4|3
    • Şimdi çeşitli şekilde kullanılıyormuş fakat yaşamayacağım bir yerin seçimini niye ben yapayım

• Katılıyorum hocam, yurt dışında yaşayanların oy vermesi kesinlikle yanıltıcı olabilir dediğin gibi hangi parti nasıl iş yapıyor görmüyorsun ve o bölgede yaşayan halkın belki de istemediği başkan seçilebilir bu yurt dışında verilen oylar yüzünden.

• kme oy verdiği önemli değil diye belrttim sanırım ... neden insanların oy kullanma konusunda bu kadar çelişkilisiniz kullanılmayan her oy farklı bir partiye haksız kazanç olarak gidiyor. ayrıca iş sandıkda oylar çuvala koyarken bitmyor seçim merkezlerinde yazılıma yüklenirken bitiyor. bu nedenle oy kullanmama konusunda iinsanları yanlış yöneltmeyin

• akp ye vermiyorum, yolsuzlukların üstünü örtmeye çalıştıkları için

2|2
    0|0
  • Kullanacagım CHP !

2|1
    0|0
  • Kullanacağım

0|1
    0|0
  • Oy pusulaları çoktan mühürlenip hazırda bekletiliyordur bile bizim kullandığımız oy sandıklarıyla değiştirilmek üzere

1|1
    1|1
  • tek şunu diyeceğim twitter kapatanlara oy vermicem .. mesaj yerine ulaşmıştır

0|2
    0|0
  • Oy verme hilafet gelsin diye bir video dolanıyordu facebook ta aynen oluru o efendi gibi gidin verin oyunuzu tepki göstericekseniz böyle gösterin

0|1
    0|0
  • tabiki kullanacagim

0|1
    0|1
  • Yurt dışındayım kullanmayacağım

0|2
    1|1
    • kullanmanız iyi olur yurtdışında oy vermek kolaylaştı artık hem

• orada yaşıyorsan yapmalısın o zaman . hem türk vatandaşlığından vazgeçmek stemeyerek kendini oy tutma konusunda sorumlu hissetmeme doğru değil. heee aslında bir konuda haklısın yurt dışı oylarının kullanılmaması en doğrusu fakat bu teklif edilmesine rağmen kabul etmeyen akp neden acaba

• Burada oy kullanma kuralları epey karmaşık ayrıca türklerin yoğun olduğu bölgelerde kolay olsa bile benim için zor olacaktır tayyipin çıkarı vardır sonuçta orada yaşayan adam ülkeden halini göremez

• Ben oy kullanmayacağımda oylarınızı doğru kullanın demişsin doğru olan ne?

0|2
    0|0
    • damganızın mürekkebini başka alanlara bulaşmaması, zarflarda eksik mühür, doğru damga yapamayarak sandıkta tartışmaya yol açmamak gibi gibi gibi

• oy senin oyunu kimeverirsen ver

• Yok ben öyle rastgele oy kullanamam işi şansa bırakmak bana göre değil

• Oy kullanmak ve demokrasi fanatikliği aptallıktır.

Dünyada bu kadar aptal varken insanlara seçme hakkı vermek çok saçma.

cayırt

2|0
    0|1
  • Kullanmıyorum ben kukum dada değilsiniz yiyin birbirinizi

0|0
    0|0
  • Bitliste hep ak partiş alıyor ve ilimiz hiçbire gelişim katetmiyor. bu yüzden burada yasayan türkü kürdü çerkezi yabancısı burada BDP'ye verecek.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3
Yükleniyor...