"Kadınlarda güce tapma" diye bir mevzu var mı ne dersiniz?

Referans soruyu ( Soru 1107689 ) okuyunca mevzuyu biraz açayım dedim.

link

link

link

link

"kadınların güçlünün (para, araba, nüfuz, şan, şöhret vs.. ) peşinde olması "onu dölleyecek erkek soyu devam ettirebilecek ve aileye bakabilecek güçte olmalıdır. farkına varmasalar da bu hayvani içgüdü onları bahsedilen erkelere çeker" diyerek rasyonalize edilirken; yine bu kadar ilkel motivlerle güzel/fazla sayıda kadının peşinde koşan erkek neden abazan olarak anılıyor, doğasını yaşıyor demek yerine?"


0|0
40

En İyi Kız Görüşü

 • Dişiler soyunu devam ettirebilmek için sağlıklı gen ve yavrusunu iyi ortamda besleyebilcek maddi şeyler arar. Birde bu ikisini başabilen erkek güçlü olduğu için aynı zamanda korunma içgüdüleri için gereklidir. Dişiler kendi kendine üreyebilirler ama genetik çeşitlilik sağlamak için erkeğe gerek duyulur. Eğer genetik çeşitlilik olmazsa bir nesil kolayca hastalanıp yok olabilir. Zaten gen benzerliğinden dolayı akraba evliliklerinin yasak olmasının nedeni de budur aslında. Mevcut bakteri, virüs, parazit benzeri canlılar tanıdıkları gende daha çabuk gelişirler. Bu da benzer gen birleşimlerinde daha çabuk üreyebileceklerini ve o neslin tehlikede olduğunu gösterir. Erkeğin var olma nedeni budur aslında.. Ama tartışma yaratabilir o yüzden geçelim bunu.. Erkeğin içgüdülerine gelince. Erkek doğurgan ve duygulardan fazla etkilenmemiş simetrik vücut ararlar. Simetrik yüz demek duygulardan etkilenmemiş bencil ve güçlü kadın demektir.. Bu da diğer dişilerle savaşabilecek güçlü bir dişi demektir. Dikkat ederseniz güzel insanların aynı zamanda bencil olduklarını da görürsünüz ve sık hastalanmazlar. Erkekler doğurganlık bakımından yazdığım gibi yüze, göğüslere, bele ve kalçalara dikkat ederler. Erkeklerin basit ve tek programda hareket etmelerinin nedeni şu genetik çeşitliliği sağlamak. Dişilerin görevi ise bir nesli devam ettirmek ve o donanıma sahip olup diğer dişilerle savaş halinde olmak.. Aslına bakarsanız erkeklerin bu davranışına bu kadar tepki vermemek gerekir. İçgüdüseldir. Ama eğer her karşısına çıkar kadını peşinden koşuyor güzel çirkin farketmiyor sağlılı sağlıksız farketmiyor diyorsanız o zaman ahlaki yapı devreye girer.. Erkekler .. Eğer peşinden koşacaksanız bari gerçekten mükemmel genlere sahip olan dişilerin peşinden koşun en azından yaratılışınızı bahane edebilirsiniz. Yoksa siz Asırlardır Tanrı dediğinizi zannedip Aslında kelime kökenince Tanrıça dediğinizin farkında değil misiniz... Eğer dişi olmazsa insanlık bir yüzyıl devam etmez. Bunu unutmayın.. Dişiler üreyebilirler merak etmeyin Bilim boşa çalışmıyor değil mi..

  0|0
  0|1
  • Böyle safsataları hep ateist erkekler uyduruyor ama yalnız siz kızlar inanıyorsunuz.

   "Yoksa siz Asırlardır Tanrı dediğinizi zannedip Aslında kelime kökenince Tanrıça dediğinizin farkında değil misiniz?"

   Ben, Adem aleyhisselamdan, Muhammed aleyhisselama kadar gelip geçen tüm peygamberlerin (aleyhimüssalavativetteslimat) rabbine yani Allah-ü Teala'ya iman ediyorum. Ve Allah-Teala dişi veya erkek olmaktan münezzehtir. Sen anlaşılan başka tanrılar edinmişsin ve herkesi kendin gibi sanıyorsun.

  • Hepsini Göster
  • "Eğer dişi olmazsa insanlık bir yüzyıl devam etmez. Bunu unutmayın.. " bu cümlen gen teknolojisi sayesinde bu yüzyıl içinde geçerliliğini tamamen yitirebilir. Hatta bin yıl sonrasını düşünürsek insan organizmaların yerini hiçbir organı eskimeyen insan görünümlü androidler alacaktır, ayrıca hafızanın da nakli mümkün hale geleceğinden pratikte ölümsüzlük sağlanacaktır. Film gibi ama şimdiye kadar eski filmlerde anlatılan birçok şey gerçek oldu.Çok uçtun diyeceksin ama öyle.

  • Dünyada olduğun sürece hayal ettiğin şeyler imkansız değildir :D Sadece ilkel yaklaşımlarda bulundum ve yazına alaycı bir cevap vermek istediğim.

   Tanrı meselesine gelmişken. Herkesin Tanrısı ancak kalbinde birdir. Koşulsuzca inanıp geçmiş kültürlerden aktarılan şeylere bilmeden inanmak Aslında Allah ın istediği şey değil. Size araştırın sorgulayın öğrenin diyor. Ve bir çoğu da yaptığı ibadetlerin neden yapıldığını bilmiyor. İster Tanrıça diyin ister Tanrı. Yaratıcı kalpte birdir..

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

 • birazcık var

  0|0
  0|0
 • Çünkü erkekler sevişmek için güzel kadınların peşinden koşarken (Abaza olurken) Kadınlar 'evlenip' gelecek vadeden bir arayış içindeler.

  Oldu mu?

  Ancak kadının cidden böyle bir arayış içinde olması yukarıda yazdığın sebeplerdendir. Psikolojik bir şey bu. Aynı zamanda erkek 'evleneceği' kızın güzel olmasını istemesi; gelecek neslin de güzel olmasını istemesinde yatar. Tüm erkeklerin kalçalı kadın istemesinin asıl sebebi; büyük kalçaların doğurganlık belirtisi olmasıdır.

  0|0
  0|0
  • Olmadı. Erkekler sevişmek için yapıyor, kadınlar evlenmek için yapıyor dersen genellemenin bokunu çıkarmışsın derim. Avrupa ve Amerika'da bütün kadınlar evlenmek için sevişiyordu zaten değil mi. Dünyayı birtek kendi küçük coğrafyanızdan ülkenizden ibaret sanmayın. Dünya kafanız kadar dar değil. Soruyu iyice anla gel.

  • sen bir benim cevabımı anla babayiğit :D Sonra gel.

 • kesinlikle var böyle bir şey

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;