Evlilik mi,kariyer mi?

3 yıl önce babamı kaybettim,başka kardeşimde yok,annemle yaşıyorum. gel gelelim 4 ay önce,daha önceden tanıdığım ama görüşmediğim bir erkekle görüşüp,anlaşıp aile arası nişan yaptık.nişandan önce herşey çok güzeldi,senin annen benim annem,istersen annene yakın ev tutarız gibi cümleler kurup beni inandırdı. 4 ay içerisinde bunların hepsini unuttu.bana karşı ve anneme karşı eskisi gibi olamadı. nişanlım çok anneciydi.annesinin sözünden çıkmazdı.nereye gidip ne yaparsak herşeyi annesine anlatırdı. düğün günümüzü kararlaştırmıştık,herşey hazırdı,eşyalar,gelinlik,herşey..ama annene yakın olmak istemiyorum dedikçe ben ondan soğuyorum ve soğudumda.hiç değilse anneme evim yakın olsun istiyorum bişey olduğunda yetişiyim.varım yoğum herşeyim annem. ama biyandanda nişanlımı istiyorum..kariyerde yapmak istiyorum,nişanlıma söylüyorum önce işimi buluyum sonra yapalım düğünü,erteleyelim diyorum,kabul etmiyo,düğün gününe ne karar verdiysek o diyo. bende kaynanamın ve kocamın beni ezmemesi için çalışmam gerektiğini düşünüyorum. bu ve daha birçok olayı göz önünde bulundurarak nişanı attım. şimdi bana son kez bir şans daha verdi. iyi düşün ve bana dön dedi. düşünüyorum taşınıyorum bir çözüm yolu bulamıyorum. nişanlım, annem ve kariyerim arasında kaldım. sizce evlilik mi,yoksa annemle birlikte yoluma devam edip kariyer yapıp,hayatı öyle yaşamak mı ?

0|0
38

En İyi Erkek Görüşü

• Önce geleceğini garanti altına almalısın maddi olarak.Kariyer diyorsun da ne mezunusun?Mesleğin ,yükselebileceğin bir alandaysa önce kendini işine ver.Anneni de unutma.Bak ikiniz başbaşa kalmışsınız bu acımasız dünyada.Birbirinize destek olmak zorundasınız.

0|0
    0|0
    • düz lise mezunuyum, aöf adalet okuyorum.Allah izin verirse de bu sene 2.sınıfa geçicem.. kesinlikle yükselebileceğim bir alan,işe girmek için torpilim bile hazır.. önümde kpss de var. evlendiğim zaman bana ders çalıştıracağına bile inanmıyorum,çünkü ona güvenemiyorum..annemi de çok seviyorum,kim sevmezki.. onu yalnız bırakmakta istemiyorum.

• Rica ederim.Herşey gönlünce olsun.Kafana takılan birşey olunca yazarsın...

• Tabiki yazarım,çok sağolun.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Money money money

1|0
    0|0
  • Ne çok seviyorsunuz şu kariyer denilen *oku be...

Huzur huzur...

Ömür tükeniyor her gün.

Biriniz de huzuru seçin be...

nerde huzur bulacağına inanıyorsan onu seç. .

Bak baban ölmüş. Giderken kariyer mi götürdü yaninda?

Varsa imanini götürdü o kadar. ..

Düşmeyin şu makam Mevkii para pul derdine be...

1|0
    0|0
    • Ah be kardeşim doğru söylüyosunda, huzurlu olacağımızında garantisi var mıki ? hadi evlendim,huzurum hiç yok..aşk desen biyerden sonra bitti,sonra ne yapıcam onu da söyle bana hadi..

• Hayır,şuan değil. Kpssye çok iyi hazırlanıyorum bu sene. İnşallah kamuya adım atıcam

• Hayırlısı bakalım.

Hemşirenin sanırım?

• Benim için KARİYER ön plandadır. tercihini yap akşam eve geldiğinde yemekten sonra sen masayı toplarken kocanın televizyon karşısında bir taraflarını kaşırken uyumasını istersin. yoksa o akşam yemeğini lüks bir restorantta yemek yedikten sonra eğlenceli ve kaliteli bir gecemi geçirmek istersin?

0|0
    0|0
    • tabiki lüks lokantayı tercih ederim,herkes gibi benim de hakkım var o koltuklarda oturup,yemek yeyip bişeyler içmeye.. hayat kısa.. gerektiği gibi yaşamak gerek

• ozaman okulda ders çalışmaktan daha iyi birşeyler yapmalısın

• kafanda soru işaretleri varsa evlenmekten vazgeç derim, yolun başındayken

0|0
    0|0
    • kafamda soru işaretinden çok hiç bişey yok..insan bir kere olsun ''bununla evlensem mutlu olabilirmiyim'' diye düşündükten sonra soru işaretleri oluşmaya başlıyo yavaş yavaş..ve kendini bilmez bir hal alıyo zamanla..bende bu yüzden onunla evlenmemeye,ayaklarımın üzerinde durmaya karar verdim.

• hayırlısı olsun hayat çok zor çünkü bu karar senin için hayırlı olur inş.

• İnşallah,çok teşekkür ederim.

• Bak kerdeşim. Kimsin nesin bilmiyorum senin hakkında da bir şey bilmiyorum. Kesinlikle bu evliliği yapma. Bu kadar net söylüyorum sana. Üstünü ne sor, ne ara nede araştır.

0|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim,bi bildiğiniz varki bu kadar emin konuşmuşsunuz.sağolun

• Hiç şüphen olmasın. Düzelir diye kesinlikle düşünme bile.

• Öncelikle sizi kutlamak gerek sağlıklı bir karar vermişsiniz. Geri dönmeyin ileri gitmek varken neden geri döneceksiniz ki ? Annenizle birlikte tüm zorlukları aşacağınıza inanıyorum. İş hayatınız da başarının sizinle olmasını temenni ederim.

0|0
    0|0
  • KARIYER uzatmaya hıc gerek yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Her şeyden önce ne eş gelir ne de kariyer. Her şeyden önce anne gelir.

Senin annenin senden başka kimsesi yok. Bunu bile bile seni annenden ayırması ve evi bile uzaklarda tutması merhametsiz bir insan olduğunu gösterir.

Bence ne olursa olsun annenle birlikte olabilecek bir şeyler düşünmelisin.

En azından ona yakın oturacağını kabul eden bir eş olmalı.

0|0
    0|0
    • çok haklısın..belki ondan iyisini bulurum ama beni doğuran kadını bidaha asla bulamam..çok teşekkürler güzel cevabın için..

• Ben teşekkürler ederim. İnşaallah karşına istediğin gibi birisi çıkar.

• Anneci bir eş yok yok senın derdin sana yeter kariyerine bak kimseye ihtiyacın yok doğru insan olduğunu düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Sen çalışmak istiyorsun o zaman calisacaksin seninle evlenicek adam da senin isteklerine saygı duyup yardımcı olacak.

Evlenip mutsuz olucagina inaniyorsan ayrıl..

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;