Kazanmak için her yol mübahtır sözüne ne kadar katılıyorsunuz ?

Kazanmak için her yol mübahtır sözüne ne kadar katılıyorsunuz ? Sizce doğru birşey mi yoksa yanlış birşey mi ?

• Kesinlikle doğru.
    A seç
  • Kesinlikle yanlış.
    B seç
  • Kısmen.
    C seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
2117

En İyi Kız Görüşü

• Makyavelizmmiş bu düşüncenin adı anlamı ise duygu ve düşünceleri bir kenara bırakıp amaca kilitlenmekmiş.Ama daha çok siyaset için geçerli sanırım.Tanımı şöyle çünkü: siyaseti ahlaktan ve dinden ayıran ve her türlü din kuralı ile ahlak kuralını hiçe sayan teorisi ile dürüstlük ve ahlaktan yoksun siyaset düşüncesine Makyavelizm denir.bu akımı başlatan adamında tarihçi ve siyasetçi italyan bir adam olduğu söyleniyor zaten.gerçi siyasette bunu yapanın hayatının her yanına yayılır bence o ayrı mesele.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 20

• Böyle bir söz doğru olamaz tabii ki.

Haram helal ver Allah'ım senin kulun yer Allah'ım sözüyle eş değer.

Kişinin kendi iradesini, aklını, yeteneğini kullanarak kazanması gibi güzel bir kazanma yolu olabilir mi.. O yüzden kazanmak için her yol asla mübah olamaz.

0|1
    0|0
  • kesınlıkle yanlış tabıı kı

böyle bir söz savunulabılırmı

tam tersıne

dürüst ınsan tökezler ama asla düşmez !

doğru yoldan gıder hile yapmaz

belkı çok daha fazla yorulur ama sonunda erdemlı ve kahraman olur

öburu hiç gelmiş hiç gider

kazansa ne anlamı var o gerçek bır kazanç degıldır kı

0|1
    0|0
  • Kesinlikle yanlış bir baikasının hakkını gaspetmeden mübah olabilir

0|1
    0|1
  • bizim için yanlış fenevliler için doğru

2|1
    0|2
  • Yanlış...

Kazanmak için hırslı olmak güzeldir, çalışmak ve mücadele etmek ama zarar vermek değil.

Başkalarına zarar vermeye başladığınız takdirde kazansanız ne olacak!

0|1
    0|0
  • akpkk'nın uyguladığı taktik :) tabiki de kesinlikle yanlış..

0|2
    0|0
  • Kısmen.

0|1
    0|0
  • katılmıyorum, o işte canları yanan insanlar ne olacak? En güzeli hakkıyla kazanmaktır.Hakkınla kazanıp, başkalarına zarar vermiyosan o zaman istediğin kadar zorlarsın

0|2
    0|0
  • Kısmen doğru diyebiliriz

0|1
    0|0
  • yanlış bir söz sadece kazanmak değil nasıl kazandığında önemlidir

0|1
    0|0
  • Kesinlikle yanlış.

Bu sözü her duyduğumda matematik problemleri gelir aklıma. Cevap için herşey..

0|1
    0|0
  • doğru bence bende herşeyi yapabilirim kafama takarsam :)

0|1
    0|0
  • Çok hırslı insanlar için söylenmiş bence.

0|1
    0|0
  • sonuna kadar katılıyorum hatta yaşam felsefem

0|1
    0|0
  • Kesinlikle yanlış.

0|1
    0|0
  • Kısmen. dogruuuu

0|1
    0|0
  • Başarıya giden yol da çekilen çile kutsaldırla eş değer sanırım. Ya kaybetmek için gidilen yolsa?

0|1
    0|0
  • Kesinlikle yanlış.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yanlış bir şey

Böyle davranan aşırı hırslı kişiler yüzünden dünya yaşanmaz bir halde.

0|0
    0|0
  • galatasaraya mübah değil ama fenere mübah

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Kısmen doğru bir şeyi kazanmak istiyorsan elinden gelen her şeyi yapmalısın lakin bundan kimsenin zarar görmeyeceğinden emin olmalısın. Birileri zarar görecekse kazanmaktan vazgeçmesini de bilmelisin. He diyorsan ki Erol TAŞ'ın rol aldığı kötü karakterden biri olmak istiyorum o halde her yol mübahtır. Bu arada gerçekte iyi kalpli ama filmlerde kötü karakterlerin adamı Erol TAŞ'a ALLAH rahmet eylesin.

1|1
    0|0
  • Ne olursa olsun, hile yapmak "yalan" kapsamına girer. Ahlaka ve dine aykırıdır. Ahlak ve din kuralları dışına çıkılmadan elinden geleni canına dişine takarak yapmakta bir sakınca yoktur.

Bu sözü olsa olsa hilekar ve ahlak düzeni bozuk bir insan söylemiş olabilir. Tıpkı ateist Darwin' in "İnsanlar böyle oluştu." deyip insanları kandırması gibi.

0|1
    0|0
  • fenerlilere sormak lazım bunu

mubah ama arkadas satmak olmaz birine zarar vermek onun hakkını almak calmak olmaz

0|1
    0|0
  • Kaybetmek uğruna her zaman doğru olan yapılmalıdır.

0|1
    0|0
  • yanlış,kazanmak için hırslı olmak lazım ama herşey mübah değildir.Bu söze göre başarı elde etmek için kendi seviyeni yükseltmek yerine başkalarının seviyesini düşürebilirsin

0|1
    0|0
  • Kazanmak için sadece savaşta hile yapabilirsin dinimizde buna müsade vardır , geri kalan ne olursa olsun hileye başvurmak yakışmaz

0|1
    0|0
  • kesinlikle yanlıs .. kısmen sıkkını anlayamadım :) ozel durumları mı kastediyo ama yinede her yol mubah diyemem .. cevap B

0|1
    0|0
  • kesinlikle yanlış dedim kazanmak için yerdeki adamı tekmelemeye milletine ve diğer sporculara küfür etmeye ve en büyüğü şike yapıp milleti tehdit edip emek hırsızlığı yapmayı bırak mübah görmek insanlık değil hayvanlık olarak bile görmüyorum

0|1
    0|0
  • Yanlışın daniskası

0|1
    0|0
  • Her yol mubah tamam da ben birini uzuyosam ordan cekilirim

0|1
    0|0
  • Değerlerimden vazgeçeceksem kazanmasam da olur.

0|1
    0|0
  • herşeyin bir sınırı vardır ''ökaryot hücreli'' canlılardan bahsediyorum

0|1
    0|0
  • çok bencilce bir söz

0|1
    0|0
  • kesinlikle yanlış

0|1
    0|0
  • doğru tabi olum. kızların aklına fahişelik geldiği için yanlış derler ama aslında doğru.

0|1
    0|0
  • Çizgisi ve karakteri olmayan insanlar için normal

0|1
    0|0
  • neyi kazanıcaz?

0|1
    0|0
Yükleniyor...