Kapat

UEFA Uluslar Ligi’nde milli hüsran! Milli takımımızın kötü gidişinin sebepleri nelerdir?

Uluslar B liginde gruplarda bir maç kala Türkiye A Milli takımı Konya’da oynanan maç sonucunda İsveç’e 1-0 yenildi ve C Ligi’ne düştü.
milli hüsran
milli hüsran
Milli takım küme düştü!

0|0
938

En İyi Kız Görüşü

• Savunma idare eder ama hücüm sıfırdı daha iyi oyuncular ve taktikler gerekli

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Grup güçlü bunun yanı sıra sistemi oturtmuş ve sürekli birbirleriyle oynayan oyuncular var.
    Bizim takım sil baştan gene kuruluyor. Bizim insanımız hemen olsun isterler. Bakınız Almanya gruptan çıkamadı dünya kupasında rezil oldu. İsveçte vardı gruplarında üstelik. Rusya İspanya'yı devirdi mesela. Rusya da iyi oynadı yani formda ülkeler vardı grupta karşımızda. Ben zaten yeni oluşum içinde olan bir takımdan gruptan çıkmasını beklemiyordum.
    Almanlar oturmuş kadroyla gruptan çıkamıyorsa bizim yeni oluşum kadrosuna hiç söylenilmemeli.

Diğer sebeplere gelelim.
    1- Tff kötü yönetiliyor. Tüpçü gidip adam akıllı biri gelmeli.
    2- İnsanlarımızın zihniyeti değişmeli. Tek maçlık davranmayı bırakmalılar.
    3- Medya ya yaptırım uygulanmalı futbolcuları vs. şımartacak haberler yaptırılmamalı. Arda gibi olmasın sonları medya aşığı vs. sonu görüldü zaten.
    4- Yıllardır aynı taktikte ısrarcı edilmesi. Ya görüyoruz Cenk ileri uçta tek başına adam o kadar defansın arasında napsın şansa bulursa atar yoksa atamaz diziliş ve taktik değişmeli. Kaybolup gidiyor rakip defansın arasında Cenk, Burakta aynıydı Cenk'e özel bişi değil bu. Kimi koyarsan koy kaybolur gider defansı narasında bu taktikle dizilişle.
    5- Fiziksel olarak zayıf oyuncular bir çoğu genç bundan kaynaklı sebep. Orta saha da Emre Belözoğlu gibi hırçın fiziki üstünlüğü olan bir orta saha lazım. Hakan filan yumuşak kalıyor. Mesut Özil gibi tarzı var bir nebze ona benziyor hemen hemen. Defansif orta saha olarak iyi bir orta sahaya ihtiyacımız var.
    Maçı izledim kötü değildi hatta pozisoynalr bile buluındu ama değerlenemedi yapacak bir şey yok.

Ayrıca futbolculara prim verilmemesi gerek. Ülkesi için mücadele eden oyuncular lazım prim için değil.

0|1
    0|0
  • Milli Takim'in kotu gidisi falan yok. Milli takimin seviyesi bu.

Senelerdir ayni sey, senelerdir aslinda cok iyi oldugumuzu ama bir turlu form tutamadigimizi sanan turk futbolseverler.

Takimin hizli oyun becerisi, bu seviye takimlarla mucadele edecek fizik gucu ve iki yonlu oyunu tutabilen orta sahasi yok.

Savunma tandemi iyi, bekler fena degil, ileri ucta oynayan oyuncular da fena degil ama Hakan Calhanoglu'ndan baska bu seviyenin oyununu oynamaya calisan oyuncu yok, Hakan da yeterli olamiyor etraftan destek alamayinca.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• Takımda yardımlaşma yok onu geçtim gayret yok o yüzden beni şaşirtmiyorlar.

0|0
    0|0
  • Para?

0|0
    0|0
  • Yine mi ya

0|0
    0|0
  • c grubunda olalım da bari akılları başlarına gelir

0|0
    0|0
  • Tek derdimiz bu olsun

0|0
    0|0
  • Moral bozukluğu olabilir mi

0|0
    0|0
  • Kötü oynuyorlar

0|0
    0|0
  • Şansımız yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 36

• Kötü gidişin sebebini Türkiye Futbol Federasyonu başkanı yıldırım Demirörenin düşünüp bulması ve çözmesi gerekir. İşe ilk önce Mircea Lucescunun görevine son verip , bir daha kesinlikle fatih terim ve yabancı teknik direktör getirmeyerek başlayabilirler diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Kadro kalitesi. Teknik direktör vs. De kusur aramayalım. Takımdaki futbolcular çok yetenekli değil oyun çevirecek adam yok elimizde. Futbolcu da yetiştiremiyoruz. Bu sonuçlar normal.

0|0
    0|0
  • Dinsiz Ceyape ve Kılışlar yüzünden oluyor bunlar hep.

0|0
    0|0
  • Hocası bunak, oyuncusu kardeşim, federasyonu dangalak milli takım küme düşmeyecek de kim düşecek. Ampute milli takımdakilerin s. çtığı b. k bileme olamaz bu zibidiler..

0|0
    0|0
  • Bizim milli takımda ruh yok bizim futbolcular karı kız peşinde clublerde discolarda ve paraya verdikleri önemde.

2|0
    0|0
  • Para var mi prim var mi ya da onu geçtim türk antrenör yok da lucescu ya muhtacız herkes yerinde çalışıyor 🙄🙄😯😯

0|0
    0|0
  • Türkiye takımı gerçekten berbat ya her gelen bir düzen olusturucam diye gelip daha da kötü yapıp gidiyor

1|0
    0|0
  • Şu yeni sistemi bana açıklayan bir Allah'ın kulu yok mu acaba? şimdi biz düştük ne oldu? A'ya çıksak ne fark ediyordu?

0|0
    0|0
  • oyunuc devşireceksin yabancı oyuncular alınma mesela talısca olsa efso olurdu

0|0
    0|0
  • İsveç'in golünde, Galatasaray şampiyonlar ligi kupasını kaldırmış gibi sevindim.

0|0
    0|0
  • Futbolu takip etmeyi birakali 3 sene oluyor. Mac oldugunu buradan ogrendim. Milli takimi da tutmuyorum. Ilgilenmiyorum artik

0|0
    0|0
  • Eurovision a katılmama kararı aldık. Ama nedense çok kötü performans olmasa da eurovisionda iyiydik. Peki futbolda? Boşuna o kadar para veriliyor. Senl güneş ten sonra milli takımın ne başarısı oldu? Fatih terim in işsizlik maaşı takımdan ayrıldıktan sonra uçuk miktardaydi. Futbola bu kadar para yatirilirken ve başarısız olurken bu diretme niye? Bunlara yapılan masraf diğer sporlarla yapılsa çok daha iyi başarılar alacağız. Kars ya bir kız dünya koşu yarışmalarında ödül almış ama ilgilenen yok. Dünyada robot yarışmaları için bir okul ikinci oldu yine katılmak istiyorlar yarışmaya uçak bileti alacak paraları yok.
    Başarısız olan bir takıma bu kadar yatırım yapılacağına başarılı sporculara veya bilimsel yarışmalara yapılsaydı demek ki ne başarılarımız olurdu.
    Yazik cok yazık o kadar paraya.

0|0
    0|0
  • Milli takım ampute milli takımı kadar olamiyor nedir bunlarda ki bu şey yahu

0|0
    0|0
  • turk Futbolcularin yetenegi kisitli 5 yil daha bu seviyeden ilerisi olmaz.

0|0
    0|0
  • şerefsizin evladı tüpçüden cacık olmaz.. A milli takıma yerli hoc agerkeiyor sırf fatih terimi kovup daha iyisini getiriyim diyor daha berbat ediyor..

zaten bunak lucescu kalede mert yerine ta sinan bolatı almış vede genc oyuncu diye yırtınıyorsun senın o ofansif oyuncuların hiçbirisi burak yılmazın tırnağı dahi etmez.. bu emre mor neden milli takıma alınmıyor gsden serdar ve okan olması şart.. hasan ali kazması yerıne ömer bayramı oynat

en önemlisi sahada tüm oyuncuları bir arada tut oyuncular hiç birbiriyle anlasamıyorr

0|0
    0|0
  • milli takımda yetenekli oyuncu yok ki Lucescu ne yapsın Türkler yeteneksiz aga acı ama gerçek

0|0
    0|0
  • Fatih Terim.

0|0
    0|0
  • üzüldüm

0|0
    0|0
  • Umarım daha kötü olur

0|1
    0|0
    • Çünkü dibi görmeden yükseliş olmaz ve maddi durum iyici kötüleşmeden alt yapıya önem verilmeyecek

• Milli ruh yok.

0|0
    0|0
  • Ruhsuzlar türk futbolunu geliştirmek lazim

0|0
    0|1
  • Her yıl aynı terane.. takım b. k

0|0
    0|0
  • Beceri yok

0|0
    0|0
  • Tamamen ruh meselesi

0|0
    0|0
  • Federasyon başkanı olacak tüpçü istifa etsin

0|0
    0|0
  • Sans yok

0|0
    0|0
  • Durumumuz kötü.

0|0
    0|0
  • Ben artık izlemiyorum bile

0|0
    0|0
  • Ruh yok takımda.

0|0
    0|0
  • Rezalet bir oyun ve rezalet bir takım.

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    6
Yükleniyor...