Bana maçlarla ilgili bilmem gereken şeyleri söyler misiniz?

Ben maçlardan pek fazla anlamıyorum ama gerçekten merak ediyorum. Anlamam için bilmem gereken şeyleri söyler misiniz?

0|0
310

En İyi Erkek Görüşleri

• Maçta gol olmadıysa eğer berabere bitmiş demektir..

0|0
    0|0
    • 7gün

Yapma ya o kadarını da biliyorum..

• Futbolla ilgili bilmen gereken o kadar çok şey var ki birinin oturup sana bunu anlatması lazım.. Başlıca; Ofsayt, santra, taç, out, korner, penaltı, serbest vuruş, frikik gibi kuralları bilmen lazım.. Sonra; Rabona, vole, rövaşata, trivela, ölü yaprak, palelenka ve plase vuruşlarını bilmen lazım.. Ronaldinho, Ronaldo, Messi, Maradona, Zidane gibi futbolcuların videolarını izlemen lazım.. Ve Fenerbahçe-Galatasaray, Celtic-Glasgow Rangers, Real Madrid-Barcelona, Milan-İnter, Lyon-Marsille, Boca Juniors-River Plate maçlarını izlemen lazım..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ofsayt: Oyuncunun rakip kaleye hem toptan, hem de rakibin sondan ikinci oyuncusuna göre daha yakın olursa, bu ofsayt pozisyonu olarak tanımlanır.

Faul: Oyuncunun rakip oyunculardan birine kural dışı hareket yapmasıyla hakemin verdiği karara denir.

Aut: Oyuncunun rakip kaleye attığı topun, kale üzerinden ya da kale yanından çizi dışına çıkmasıdır

Korner: Oyuncunun rakip kaleye attığı topun rakibine çarpması ve kale üzerinden ya da kale yanından çizginin dışına çıkmasıdır.

Taç: Oyunda herhangi bir oyuncu tarafından topun futbol sahasını çevreleyen çizginin eninden saha dışına çıkmasıdır.

Penaltı: Oyuncuların ceza sahası içinde rakibe yaptıkları faullü hareketlerin cezalandırılmasıdır.

Kaleden 11 metre uzaklıkta bulunan penaltı atış noktasından oyuncu tarafından kaleye yapılan tek atıştır.

Şut: Oyuncunun oyunda rakip kaleye topu direkt olarak atmasıdır.

Frikik: Rakibe yapılan faulden sonra, rakibin ceza sahasına yakın bir yerden yaptığı direkt vuruştur.

Sarı ve Kırmızı kart: Oyuncunun oyunda rakibe ya da hakeme karşı yaptığı kural dışı davranışının önce sarı kartla cezalandırılması, bunun oyunda yeniden tekrarlanması durumunda disiplinsiz davranışı yüzünden kırmızı kartla cezalandırılarak, oyun dışı kalmasıdır.

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• Hangi branşta maçları kasdettin önce o önemli tabi ama futbolda ofsaytı çözersen pekte bilmen gereken bişi olmayacaktır 😊

1|0
    0|0
  • Mesela senin tuttugun takim rakip takimin sahasinda oynuyosa deplasmana cikmis oluyo

1|0
    0|0
  • Tamm Sole Knka Ne Öğrenmek İstiyorsun 🤔

1|0
    0|0
    • 7gün

Meselaa bu maçlar ne zamanlar oluyor neye göre oluyor

• 5gün

Nasıl işte

• 3gün

Bak şimdi maçlar başlamadan kuralar çekilir ve tüm maçlar böyle belli olur 👍

• gel seve seve öğretiyim sana

0|0
    0|0
  • Dur bacım bide VAR girdi devreye işler karışık.

1|0
    0|0
  • Anlama boşver, böyle daha güzelsin

1|0
    0|0
  • Ne için öğrenmek istiyorsun

0|0
    0|0
  • Söyleyeyim ama ne öğrenmek istiyorsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Çocuk seni bu yüzden sevmez ki

0|0
    0|1
    • 7gün

Erkeklerle alakalı olduğunu söylemedim ki nerden çıkardın bunu?

• Bilme daha iyi. Erkek işinden anlayan kızlar erkeklere itici geliyor. Kızlar cilve yapacakmış kadın gibi gülüp sohbet edecekmiş eglenceli ve çekici olacakmış. Kendini zeki zannetmicekmiş. Götüm öyle derdi..

0|0
    0|0
Yükleniyor...