Kapat

Kadınların Daha Sık Yaptıkları Sporlar Nelerdir?

Öncelikle belirtmeliyim ki tamamen kişisel gözlemlerime dayanarak paylaşıyorum Bence'mi. Kişisel olarak tabii ki değişkenlik gösterebilir.

Fitness

Son yıllarda aslında erkeklerin de, kadınların da ilgi duyduğu bir spor dalı. Tabii ki fitness çok geniş bir kavram. Erkekler ve kadınların tarzları farklı olabiliyor.

Kadınlar daha çok kardiyo hareketleri yapıyor

Yürüyüş, koşu veya bisiklet kadınların en çok tercih ettiği kardiyo hareketleri. Formunu korumak, daha sağlıklı bir yaşam ve güzel bir görünüm için kardiyo hareketlerine ağırlık veriyorlar.

Squat kadınlar için çok önemli

Son yıllarda yine çok popüler olan ve özellikle kadınların tercih ettikleri bir spor. Genel olarak daha sıkı ve güzel bir kalça yapısına sahip olmak için yapılıyor.

Voleybol

Voleybola ilgi duyan kadın da çok. Ülkemizde genel olarak kadın sporu olarak bilinse de erkeklerin de tercih ettiği bir spor türü. Amatör olarak da mahalle aralarına ip bağlayarak gerçekleştirilebiliyor.

Tenis

Gerek tenis gerekse masa tenisi kadınların sıkça ilgi duyduğu sporlardan. Eğlenceli olduğu kadar bol efor sarf ettirmesi ve dolayısıyla kalori yaktırması tercih sebebi haline getiriyor.

Pilates

Ülkemizde büyük çoğunluğunu kadınların oluşturduğu bir spor pilates. Sağlıklı yaşamın yanı sıra pilates yapanlardan duyduğum psikolojik olarak rahatladıkları.


4|2
1322

En İyi Kız Görüşü

 • Yapmadığım bir spor yok ama sporcu olarak yüzme ve su topuyla ilgileniyorum.
  *Gecen bol olsun.*

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Sağlıkları için bunları yapan her kadına sonsuz saygı duyuyorum.
  Amaçları farklılaşanları ise esefle kınıyorum :)

  0|1
  0|1

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 12

Erkekler Ne Diyor 21

Yükleniyor...