Türkiye'de her 2 evden 1'inde diş fırçası yok. Ağız sağlığınıza ne kadar dikkat ediyorsunuz?

20-26 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle DHA'ya konuşan Diş hekimi Aslı Tapan, Türkiye'de her iki evden birinde diş fırçası bulunmadığını ayrıca Türk insanının yılda 1 kere bile diş fırçası değişmediğini ifade etti. Batı ülkelerinde, insanlar diş hekimine yılda 5 kere giderken Türkiye'de bu oran yılda 0.9 yani 1 bile değil.
Türkiye'de her 2 evden 1'inde diş fırçası yok. Ağız sağlığınıza ne kadar dikkat ediyorsunuz?

0|0
4341

En İyi Kız Görüşü

• ben geceleri mutlaka fircalarda uyurum sabahlarida eger cok erken kalkiyorsam fircalarim. ne yalan söyliyim her ögünden sonra fircalama yapmam cogu zaman disardayim zaten😕

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Diş telim var yiyorsa fırçalama. benım kadar burada dişine önem veren yoktur :D

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 42

• düzenli fırçalarım

0|0
    0|0
  • Temizliğin imandan geldiğini umarım yine söylerler. Ne yazık ki yumurta bizde dayanmadan o malum yere kıpırdamayız olduğumuz yerden. Yatarız kuluçkaya ağrıyana kadar, bayılana hastanelik olana kadar. Sonra kaybederiz sağlığımızı, doktora sağlık çalışanına suçu atarız. Üstüne bunu yaşarız hala çoluğu çocuğu bilinçlendirmeyiz. 2 ayda bir verilecek 12-13 liralık diş fırçasını bile çok görürüz. Kendi adıma konuşmam gerekirse dışarıda kullandığım çantamdan hiç çıkmayan küçük bir diş fırçam ve çanta boy macunum mevcut. Her zaman olmasa bile olabildiğince temiz tutmaya çalışıyorum. Ancak bu rakamları değiştiremeyecek bir azınlık. Çok yazık, dünya sıralamalarında böyle halleri görmeye alışmak epey acı.

0|0
    0|0
  • Arkadaşım diş hekimi. Amcanın birine amca düzenli diş fırçala ,1 ay sonra kontrole gel demiş. 1 ay sonra amca geliyor. Amca dişini fırçala dedim niye fırçalamadın. Fırçaladım kızım yeminle fırçaladım. Ne zaman amca demiş. 15 gün oluyor demiş:)
    Ülkemizin hali ne yazık ki. Çocukluktan eğitim başlıyor. Önem vermek gerekiyor. İnsanlar nasıl duruyor fırçalamadan anlamıyorum.

0|0
    0|0
  • Durum cidden vahimmiş. Her gün düzenli fırçalıyorum dersem yalan olur, arada fırçalamadığım gün de oluyor dışarı çıkmadıysa o gün mesela :D ya da sabah çok erken çıkacaksam ve geç kaldıysam da aynı şekilde atlayabiliyorum fırçalamayı.

0|0
    0|0
  • bir çantamda bir evimde bir işyerimde üç fırça üç macun var ya. :D günde bir iki defa fırçalarım illa. Öyle çok dikatli olmasamda. Fırça olmayan ev görmedim ama :D

0|0
    0|0
  • Prim yapmak için abarttığını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Ağız sağlığı çok önem verdiğim bir konu.

0|0
    0|0
  • Tek tek bakmış mı ne biliyor.

0|1
    0|0
  • Evlenirdim

0|0
    0|0
  • Benim evde yedek fircam var

0|0
    0|0
  • her ay diş fırçası alıyorum ayrıca diş konusunda pimpirikliyim ben en az saçım kadar ilgileniyorum

0|0
    0|0
  • Fırçasız ev oranı çok yüksek değil mi şişirilmiş bence.

0|0
    0|0
  • Günde 2 kere fırçalarım. Bende bir sıkıntı yok :P

0|0
    0|0
  • Diş fırçasız ev hiç gormedim. Oran cok yuksek

0|0
    0|0
  • Diş fırçası olmayan ev napıyor yaa

0|0
    0|0
  • Buda malesef bir gerçek...

0|0
    0|0
  • Günde iki ya da üç kez. Dört beş marka dış macunun ve üç dört tane dış fircam var 🙄

0|0
    0|0
  • Istisnalar kaideyi bozmaz biz önem veriyoruz 3 ayda bir de fırçalar yenilenir

0|0
    0|0
  • Sabah akşam fırçalıyoruz ağız sağlığı önemli

0|0
    0|0
  • ne acı. dişlerimi her gün iki defa fırçalarım

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    22

Erkekler Ne Diyor 40

• En kötü her gün yatmadan önce dişimi fırçalarım

1|0
    0|0
  • Bizim evde yedeklerle birlikte 10'u geçer abartısız. Çünkü bir süreden sonra fırçalar eskiyor. Diş sağlığı için değiştirmek gerek.

0|0
    0|0
  • Oha lan diş fırçası olmayan ev var mıymış şok oldum

0|0
    0|0
  • Dikkat etmeye çalışıyorum. :)

0|0
    0|0
  • O aslında benim gibi bazı kişiler tarafından dengeleniyor benim yaşadığım evde en az 6-7 diş fırçası oluyor

0|0
    0|0
  • Bizim evde kişi başına 2 tane düşüyo

0|0
    0|0
  • Diş macunu dişe zararlı minimum maddeler içerir.
    Dişin ana rengi aslında sarıya yakındır ama biz insanlar para için diğer insanların hayatını yola sayarak okonudada saçmalar ve ben beyaz diş yaratmaya çalışırız

0|0
    0|0
  • Diş fırçası olupta kullanmayanlarda var

0|0
    0|0
  • Sabah dolmuşa bindiğimiz de para uzatmak için konuşan arkadaşların ağzından gelen kokulardan bunu biliyorduk evet

0|0
    0|0
  • 3 tane evin diş fırça hakkı bende o zaman... şu an evde 2 tane, iş yerinde 2 tane, çantamda 1 tane var... dişlerimden memnunum... çok şükür

0|0
    0|0
  • Dikkat ediyorum

0|0
    0|0
  • Dikkat etmiyorum

0|0
    0|0
  • Diş hekimlerine sık sık gidin bir muayene olun arkadaşlar 😊

0|0
    0|0
  • midem bulandı varya
    kendimi bildim bileli günde 2 defaaaa

0|0
    0|0
  • benim evimde 4 tane var şuanda bile..
    ki tek yaşıyorum..

0|0
    0|0
  • Kendime ait 3 dis fircam 3 farkli dis macunum var..

0|0
    0|0
  • Kaç tane fırça var ama uzun zamandır kullanmıyorum

0|0
    0|0
  • Dikkat ederim oldukça

0|0
    0|0
  • Demek ki o yüzden milletin ağzının içi Belkıs Harabeleri gibi

0|0
    0|0
  • Nerden biliyolar benm evimde var mı yokmu😂 sabah akşam fırçalarm